3 Loft Pomysły dla Domu

Loft okazał się jednym z najbardziej nietuzinkowych stylów w aranżacji przestrzeni – mieszkanie staje się obiektem industrialnym i praktycznie nie ma ograniczeń w kontekście kreatywności, nietypowych rozwiązań. Ale pomysły na dom na poddaszu muszą być zintegrowane, aby przestrzeń życiowa pozostała wygodna i bezpieczna, a nie tylko modna.

loft pomysły dla domu

Biuro architektoniczne Biombo Architects pokazało, jak harmonijnie zastosować najbardziej śmiałe rozwiązania w projektowaniu mieszkań w tym industrialnym stylu. Potrzebowali tylko 60 mkw. m prywatnego domku.

Pomysł na domowy loft z lekkimi konstrukcjami

Aby oderwać się od wyglądu budynku przemysłowego i nadać obiektowi cechy budynku mieszkalnego, warto zastosować dużą powierzchnię przeszkleń. W prezentowanym projekcie jest prawie na wylot, co wpłynęło na lekkość konstrukcji i kształtów.

loft pomysły dla domu

Budynek nie jest postrzegany jako hangar czy warsztat, ale jest przytulną przestrzenią mieszkalną, przepełnioną światłem i ściśle zintegrowaną z otoczeniem. Z tego powodu szczególną wagę przywiązuje się do projektowania krajobrazu – pod względem stylistycznym i kolorystycznym dziedziniec współgra z wnętrzem, przeplatając się z nim we wspólnych cechach.

Stonowana tonacja i naturalność jako pomysł na dom w stylu loft

Aby złagodzić szorstkość stylu industrialnego, na poddaszu zastosowano ciepłe, przyjemne i przytulne światło. Szare betonowe ściany uzupełniają sufity z naturalnego drewna i jasne kamienne podłogi.

loft pomysły dla domu

Szczególną uwagę zwrócono na meble. Różni się elementarnymi prostymi formami, ale jednocześnie kładzie nacisk na wygodę, przestronność i harmonię. Chociaż jest wykonany z desek, konstrukcji metalowych, wydaje się być ergonomiczny i miękki.

Zieleń i wystrój jako integralna idea loftu w wygodnym domu

Wystrój domu sprawia, że ​​atmosfera w stylu loftu jest łatwo wyczuwalna, tworząc przyjemną, spokojną i spokojną atmosferę. Ale musisz go używać w bardzo dozowany sposób.

loft pomysły dla domu

Przydadzą się również kwiaty w doniczkach. I lepiej jest użyć jednej dużej rośliny zamiast kilku małych.

loft pomysły dla domu

Te 3 pomysły na loft pomogą właścicielom, którzy boją się nadać swojemu domowi niezwykły styl ze względu na jego miejskość. Pozwalają osiągnąć pożądany poziom komfortu, efektowności, bez przekraczania granicy między wygodnym mieszkaniem a ekstrawagancką industrialną przestrzenią.

ArchitectsBiombo Architects
ImagesKIE