Чи потрібна вам болгарка, і як її вибрати?

Виконання опоряджувальних робіт – значущий етап будівництва, що полягає в наданні поверхні ідеально гладкого стану. Оброблювана площина може бути виконана з різних матеріалів: дерева, пластику, металу, бетону, цегли або каменю. Для обробки того чи іншого типу поврхні будівельнику може знадобитись як грубе обдирання, так і делікатне шліфування. 

З цими та іншими задачами легко справляється болгарка (кутова шліфувальна машина). Саме тому цей інструмент має бути в будівельному арсеналі кожного дбайливого майстра.

Область застосування

Залежно від типу та особливостей конструкції за допомогою болгарки можна виконувати різноманітні будівельні операції. Така універсальність інструменту забезпечується наявністю в його комплектації додаткових змінних насадок. Зазвичай обладнання використовується для проведення наступних робіт:

  • шліфування металевих поверхностей, наприклад, кузова автомобіля;
  • зачистки дерев’яних поверхонь під час реставрації меблів;
  • видалення іржі або старої фарби;
  • вирівнювання поверхні після шпаклювання;
  • розрізання різних за структурою матеріалів;
  • полірування поверхонь після їх кінцевого покриття лаковими сумішами або фарбою;
  • штроблення стін, яке необхідне для прокладки в них електричних дротів.

Типи блоку живлення

Конструктивні особливості та функціональні можливості шліфувальних машин можуть передбачати два типи двигунів.

Акумуляторний

Інструменти, оснащені таким типом рушійної сили, повністю автономні, не вимагають наявності стаціонарної електромережі. При цьому, залежно від потужності двигуна, такі кутові болгарки можуть досить тривалий час працювати безперервно. Основні переваги акумуляторних моделей:

  • компактні розміри;
  • легкість та маневреність при експлуатації;
  • якісна система захисту;
  • наявність додаткової функції плавного пуску двигуна. 

Мережевий

Цей тип болгарок передбачає необхідність підключення інструменту до джерела струму. Однак, важливо враховувати, що при перепадах напруги устаткування буде працювати нестабільно. Щоб уникнути цього, майстри додатково встановлюють джерело безперебійного живлення. Ці прилади не тільки вирівнюють силу струму, але й автоматично запускається у випадку повного знеструмлення об’єкту.

Додатково для мережевих типів двигунів є необхідною наявність у робочій зоні розетки, до якої б діставав шнур електроприладу. В іншому випадку виникає необхідність застосування подовжувача.

Основні переваги мережевої моделі болгарки — її витривалысть, надійність, потужність, доступна вартість.

Широкий асортимент кутових болгарок пропонує інтернет-магазин Алло. На офіційному сайті є можливість підібрати інструмент відповідно до бажаних функціональних можливостей, потужності та фінансових можливостей покупця.