Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » [ Czarna Fasada Domu ] 2 Nowoczesne pomysły na wygląd zewnętrzny

[ Czarna Fasada Domu ] 2 Nowoczesne pomysły na wygląd zewnętrzny

Dawno minęły czasy, gdy czarna fasada domu kojarzyła się z ponurym i żałobnym postrzeganiem budynku. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne i nowe materiały budowlane nadają ciemnemu zewnętrznemu wyglądowi surowej elegancji, wyjątkowości i wyrafinowanej prostoty.

Zespół architektoniczny z ciemną fasadą wygląda monumentalnie i niezawodnie dzięki swojej strukturze budynku. Dwa wolno stojące budynki połączone są pawilonem z panoramicznymi oknami. Zapewnia to nie tylko stabilne połączenie przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej, ale także tworzy chronione patio.

Czyste linie elewacji wyróżniają się na tle parterowych budynków dzięki czarnym materiałom wykończeniowym. Ciemny lokalny granit obniża koszty budowy, zapewnia trwałość i odporność cieplną budynku. Ściany granitowe wymagają minimalnej konserwacji, są odporne na wpływy naturalne i zachowują swój pierwotny wygląd przez wiele lat.

Różne odcienie granitu od jasnoszarego do czarnego pozwalają na improwizację z paletą kolorów. Dzięki temu ściany zewnętrzne nie wyglądają matowo i monotonnie. Płyty granitowe służą również do wyposażenia ścieżek, schodów, dróg dojazdowych, co tworzy jednolitą przestrzeń pod względem kolorystycznym i materiałowym.

Przy wyborze rozwiązania kolorystycznego powierzchni elewacji należy wziąć pod uwagę ogólny kierunek stylistyczny. Ciemne powierzchnie zewnętrzne budynku będą odpowiednie w następujących stylach architektonicznych: minimalizm, gotyk, hi-tech. Nie należy zaniedbywać aranżacji terenu przydomowego w zgodzie z rozwiązaniem architektonicznym, aby zapewnić ogólną koncepcję projektowania krajobrazu i zewnętrznej części domu.

czarna fasada domu połączona z jasnym wnętrzem

Ciemny kolor elewacji z powodzeniem podkreślają jasne odcienie dekoracji wnętrz. Kiedy przesuwne drzwi są otwarte, tylko kontrastujący odcień kamiennych powierzchni wskazuje, czy jesteś na podwórku, czy w domu. Wnętrze wszystkich pokoi zachowuje surową i szlachetną powściągliwość dekoracji zewnętrznej.

Wszystkie okna wykonywane są na zamówienie z metalowego profilu, malowanego na czarno, który podkreśla blask panoramicznych przeszkleń i polerowanych kamiennych powierzchni. Oprawy o oryginalnym kształcie i jasnych detalach wnętrz nadają pomieszczeniom szczególnego uroku i atrakcyjności.

Biały marmur indyjski kontrastuje z ciemnym granitem elewacji budynku, a drewniane podłogi na chodnikach i klatkach schodowych łagodzą tę kamienną żywiołowość. Wykonywane na zamówienie okucia z mosiądzu nadają drzwiom z polerowanego drewna wyrafinowanie i bogactwo. Całość wystroju domku stwarza wyrafinowany i elegancki klimat dla mieszkańców oraz podkreśla wyraźne linie czarnej elewacji budynku.

ArchitectsSpasm Design

ELEWACJA DOMU JEST CZARNA – WCALE NIE PONURA, ALE RACZEJ WYRAFINOWANA I ELEGANCKA

Nie zaskoczysz nikogo jasnymi ścianami domu, ale fasada domu w czerni nie pozostanie niezauważona. Współcześni architekci coraz częściej używają ciemnych kolorów i jest wielu zwolenników tych innowacji projektowych.

Ciemny kolor elewacji tworzy idealne tło, które podkreśla konstrukcyjne cechy budynku. Idealnie łączy się z minimalistycznym kierunkiem w architekturze, ponieważ pozwala skupić się na tych elementach i detalach, które autor projektu zewnętrznego domu chce podkreślić.

Cały zespół budynków w kolorze czarnym znajduje się na wzgórzu w dzielnicy mieszkalnej San Diego. Trzy dwukondygnacyjne budynki mają kształt czarnych trapezoidalnych graniastosłupów. Domy znajdują się w tym samym rzędzie, co pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni małej działki.

Czerń należy używać bardzo ostrożnie i pamiętać, że idealna czerń jest prawie niemożliwa do osiągnięcia: zawsze będzie zabarwiona szarością lub innymi kolorami w widmie.

Minimalizm, prostota i czerń stawiają na panoramiczne okna, które ukazują mieszkańcom domu całe piękno otaczającego krajobrazu. Ciągła konstrukcja przeszklenia umożliwia otwarcie okien w razie potrzeby w celu lepszego oświetlenia lub wentylacji.

Wszystkie trzy geometryczne struktury kompleksu mieszkalnego są połączone szklanymi przejściami, które rozwiązują jednocześnie kilka problemów. Po pierwsze zapewniają wygodne połączenie pomiędzy oddzielnymi budynkami, a po drugie pozwalają osiągnąć właściwą równowagę między otwartością i poufnością.

Chociaż niektóre pomieszczenia na drugim piętrze nie mają okien, panoramiczne oświetlenie sąsiednich pomieszczeń i przeszklony korytarz zapewnia tym pomieszczeniom wystarczającą ilość światła i powietrza. Przejście z drugiego piętra prowadzi do otwartej przestrzeni pokrytej polerowanym kamieniem o szlachetnym szarym kolorze. W połączeniu z czarną fasadą domu rozwiązanie architektoniczne wygląda na kompletne i lakoniczne.

Przekraczając próg domu z ciemną fasadą, trafiamy do zupełnie innego świata. Poczucie światła, przestrzeni, komfortu nie pozostawi Cię w żadnym pomieszczeniu. Uderzający kontrast między czarną paletą elewacji a jasnymi tonami ścian wewnętrznych tylko potęguje te odczucia.

Niemniej jedność z linią wzorniczą elewacji jest wyczuwalna w środku domu, dzięki ciemnej podłodze i szarym sufitom. Czarno-szaro-białe wnętrze nie wygląda pretensjonalnie, ale powściągliwie i szlachetnie.

Pomyślnie dobrane naturalne materiały do ​​dekoracji wnętrz są niewątpliwie dobranym narzędziem do prawidłowego rozmieszczenia akcentów w ogólnej idei projektowej: podkreślenia jedności lakonizmu i szlachetności czarnej elewacji domu oraz jasnego i miękkiego wnętrza.

Architects T38 Studio
Photo Fran Parente