Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Dlaczego nowoczesny dom z kostki jest odpowiedni dla nowego pokolenia rodzin?

Dlaczego nowoczesny dom z kostki jest odpowiedni dla nowego pokolenia rodzin?

Zasada korzystnego wykorzystania każdego metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej stała się jednym z trendów w architekturze i podstawą wielu aktualnych trendów. Dobrym przykładem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni jest nowoczesny sześcienny dom Raulino Silvy, zbudowany w 2020 roku.

Budynek wpisuje się w modowe trendy. Surowość, lakonizm, funkcjonalność i ergonomia są śladami architektury. Przede wszystkim wszystkie te cechy podyktowane są wybranym stylem – kubizmem. Z pomocą prostych kształtów i projektów powstała tutaj złożona, samowystarczalna przestrzeń o przemyślanej konfiguracji do wygodnego życia rodzinnego.

Nowoczesny dom sześcienny jako przykład racjonalności

Kubizm to prostota, płaska konstrukcja i proste kąty. Dzięki temu w domu przydatne okazało się wykorzystanie nie tylko przestrzeni wewnętrznej, ale i zewnętrznej – na dachu pierwszego poziomu okazało się, że wyposażyliśmy taras, a przy domu przylegają zewnętrzne tereny rekreacyjne.

nowoczesny dom sześcienny

Nowoczesny dom sześcienny jest dobrze zlokalizowany na stosunkowo małej, długiej i wąskiej działce. Jednocześnie okazał się przestronny i wygodny w kontekście konfiguracji. Pomieszczenia zlokalizowane są tak, aby pokoje dzienne były ukryte przed hałasem ulicznym, od ulicy, a okna wychodzą na południe i zachód. Wejście od strony północnej.

Sześcienny projekt pozwolił na ścisłe wydzielenie stref socjalnych na parterze z dostępem do basenu oraz przestrzeni prywatnych na piętrze.

Dokładność form nowoczesnego domu sześciennego

Kubizm w pełni oddaje istotę nowoczesnych trendów w architekturze. Nie ma tu nic zbędnego, możliwe staje się zamontowanie panoramicznych okien na całej ścianie i przymocowanie do nich tarasów.

Dom wygląda jak zmontowany konstruktor. A każdy z jego elementów dedykowany jest do konkretnych zadań – sypialni, łazienek, przestrzeni socjalnych. Wszystko to wygląda na zaawansowane technologicznie i perfekcyjne.

nowoczesny dom sześcienny

Modny nowoczesny dom sześcienny łączy w sobie podstawowe cechy, którymi kierują się rodziny w poszukiwaniu wygodnego życia. Otrzymujesz tutaj eleganckie i funkcjonalne pokoje. Budynek wygląda surowo, drogo i modnie. W domu nie ma skomplikowanych elementów, a każda konstrukcja jest uwarunkowana funkcjonalnie.

ArchitectsRaulino Silva
ImagesJoao Morgado