
Styl zastosowania solidnego przeszklenia elewacji został zapożyczony od francuskich architektów i projektantów. W ostatnich latach ta opcja stała się podstawą do projektowania nowoczesnych budynków mieszkalnych. Parterowy dom z przeszkleniem panoramicznym będzie zwarty i przytulny, co ma swoje zalety i pewne niuanse.
cechy wykończenia domu parterowego z przeszkleniami panoramicznymi

Wcześniej duże okna od sufitu do podłogi były używane wyłącznie w ciepłych regionach, dziś ulepszona technologia produkcji okien z podwójnymi szybami pozwala na ich instalację nawet w zimnym klimacie.

Nowo produkowane okna z podwójnymi szybami posiadają specjalną warstwę, która ogranicza przenikanie ciepła powłoki. Pod tym względem stają się popularne w domach w różnych częściach kraju.

Montaż okien na pełną wysokość ścian stosuje się do konstrukcji ramowych, drewnianych, ceglanych, betonowych. Nie ma fundamentalnych ograniczeń w dekoracji ścian. Budynek mieszkalny o standardowej konstrukcji to kompaktowa i wygodna opcja dla małej rodziny. Projekty opierają się na aranżacji głównych niezbędnych lokali – sypialni dla dorosłych i dzieci, salonu, kuchni łączonej najczęściej z jadalnią lub pokojem dziennym (tzw. Wersja studio), łazienki, małego przedpokoju.

Duże konstrukcje okienne pozwalają zwiększyć przestrzeń niewielkiej powierzchni budynku o jeden poziom. Wyjątkowe wykończenie zapewnia nie tylko piękny widok na zewnątrz, ale jest również głównym źródłem światła dziennego.

Plan projektu parterowego domu tego typu ma kilka niuansów:
- Położenie w stosunku do strony świata – szkło w swojej strukturze charakteryzuje się znaczną przewodnością cieplną. Lepiej jest instalować otwory okienne od strony dobrego światła słonecznego – południowej lub południowo-zachodniej;
- Na etapie wyboru dużych okien należy wziąć pod uwagę układ budynku mieszkalnego. Szerokość, wysokość otworów, ich usytuowanie w pomieszczeniu powinny wyglądać estetycznie, bez tworzenia efektu „witryny sklepowej”;

- Przeszklenie panoramiczne nadaje się do salonu, sypialni, przedpokoju, jadalni. Ta opcja zwiększy powierzchnię pomieszczeń, nawet przy małych wymiarach. Domy na jednym poziomie często posiadają werandę lub taras, w którym warto również zorganizować montaż dużych okien.

W oparciu o specyfikę projektu budynku na jednym poziomie należy wziąć pod uwagę zgodność proporcji. Pamiętaj również, że okna od ściany do ściany w jednej strefie klimatycznej mogą nie zawsze być odpowiednie dla innej. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę obliczenia cieplne pomieszczeń, które zapewnią najkorzystniejsze warunki w pomieszczeniu w okresie zimowym.
zalety przeszklenia panoramicznego domu parterowego

Niewątpliwymi zaletami dużych okien francuskich są następujące czynniki:
- Budynek mieszkalny prezentuje się pięknie, stylowo, nowocześnie i wizualnie ma dużą powierzchnię.
- Doskonały projekt elewacji budynku i wnętrza.
- Zwiększone oświetlenie, otwierające widok na okolicę.
- Zmniejszenie powierzchni wykańczania powłok wewnętrznych, a tym samym obniżenie kosztów materiałów wykończeniowych.

Duże okna są idealne do domów wiejskich, gdzie każdy widok niesie piękno naturalnego krajobrazu. Czasami jest to jedyny sposób na stworzenie stylowego wyglądu zewnętrznego podczas dekoracji wnętrza.

Jednocześnie należy być przygotowanym na stałą dbałość o czystość okien, przestrzegać środków bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają małe dzieci. Również zwiększona powierzchnia przeszklonej ściany powinna kompensować straty ciepła, dlatego wybiera się bardziej gęste okna z podwójnymi szybami, wykonuje się dodatkową izolację elewacji.

Oczywiście parterowy dom z panoramicznymi przeszkleniami jest atrakcyjną opcją projektowania zewnętrznego. Mieszkańcy mają okazję kontemplować niesamowity świat, który toczy się w zwykłym rytmie życia. W wielu prywatnych projektach mieszkaniowych jest to dokładnie ta wersja francuskiego szyku, która jest zdefiniowana.

Архитекторы | Botticini + Facchinelli ARW |
Фото | atelierXYZ |