Mieszkanie w stylu integrującym nowoczesny design i tradycję

Tradycyjne, naturalne materiały i rozwiązania architektoniczne pozostają jednymi z najwygodniejszych i poszukiwanych, nawet na tle rosnącej popularności innowacyjnych rozwiązań. Możesz pokonać pomysły, które powstały od dziesięcioleci, korzystając z płaskiego stylu domu.

Dom w stylu mieszkania

Ta decyzja pozwoliła połączyć klasykę z nowoczesnymi motywami. Materiały i konfiguracja przestrzeni stają się nowe, nietypowe dla tradycyjnego postrzegania form, ale jednocześnie pozostają niezmiennie wygodne, do których ludzie przyzwyczaili się przez całe życie.

Kreatywny dom w stylu mieszkania

Porzucając tradycyjne formy i przechodząc do nowoczesnego minimalizmu, prostoty, musiałem wykazać się kreatywnością. Pozwoliło nam to pozbyć się nudnej przestrzeni, uzyskać dobrą ergonomię i komfort życia rodzinnego.

Dom w stylu mieszkania

Chata składa się z dwóch budynków – letniego i głównego budynku mieszkalnego. Pomiędzy nimi, w tym samym płaskim, prostoliniowym stylu, wykonuje się przejście z półotwartym baldachimem z drewnianych listew. Takie rozwiązanie wydaje się łączyć dwa budynki w jeden obiekt, ale jednocześnie pozostają one od siebie niezależne.

Dom w stylu mieszkania

Przestrzeń domu w stylu mieszkania jest wyraźnie podzielona na przestrzenie społeczne i pokoje prywatne. Obszar jest z grubsza podzielony na pół. Ale jeśli sypialnie są wykonane prawie w tradycyjnej konfiguracji, przestrzenie społeczne są dalekie od klasyki.

Dom w stylu mieszkania

Tutaj są otwarte przestrzenie, salon jest ściśle zintegrowany z tarasem przy basenie. Granica między wnętrzem a przyległym terytorium praktycznie znika. Wewnątrz przestrzenie społeczne są również zjednoczone i nie ma ich wyraźnego wytyczenia, tylko wizualnie.

Mieszkanie w stylu domu i tradycyjne materiały

Wszystkie konstrukcje, powierzchnie, meble w domu wykonane są z naturalnego drewna i kamienia. Jednocześnie pozostała naturalna, naturalna paleta – nic nie zostało przemalowane.

Dom w stylu mieszkania

Dzięki temu nowoczesne płaskie formy znalazły komfort, ciepło i miękkość znane człowiekowi. Są przyjemne dla oka i mają dobre właściwości dotykowe.

Dom w stylu mieszkania

Wszystko to sprawia, że ​​mieszkańcy czują się tu komfortowo i bezpiecznie. Tak więc ultra-modny płaski projekt domu nie zamienił się w niezwykłą, niewygodną przestrzeń dla osoby, ale pozostał tym samym wygodnym wiejskim domem, ale z naciskiem na nowoczesne motywy.

Architectsmf+arquitetos
ImagesFelipe Araújo