Oryginalny dom z panoramicznym widokiem w kanadyjskim lesie

Architekci nadal bardziej szczegółowo pracują nad wprowadzeniem wiejskich domków do środowiska naturalnego. Kolejnym takim projektem jest modny dom rodzinny z panoramicznym widokiem na kanadyjski krajobraz leśny.

dom z panoramicznym widokiem

Obiekt w modnym ekologicznym stylu z elementami stodoły doskonale wpisuje się w otoczenie dzikiej przyrody i jednocześnie daje właścicielom możliwość dosłownie zanurzenia się w jej majestacie. Przyjrzyjmy się kilku technikom dalszej integracji mieszkalnictwa z krajobrazem leśnym.

Perspektywiczny widok panoramiczny z domu

Kulminacyjna część budynku na drugim piętrze jest wysunięta do przodu i wznosi się nad lasem regionu Charlevoix z imponującymi naturalnymi obrazami – pływające niebo, rzeka spotykająca się na horyzoncie z morzem, majestatyczne drzewa. W kierunku tego widoku powstaje główna panorama domu.

dom z panoramicznym widokiem

Całość frontowej części górnej kondygnacji została wykorzystana na przeszklenia witrażowe, tworząc niewielki daszek chroniący przed słońcem, wiatrem, opadami atmosferycznymi. Osłaniając przestrzeń wewnętrzną, baldachim podkreśla obiecujący, imponujący wygląd.

dom z panoramicznym widokiem

Architekci zaplanowali dom w taki sposób, aby z jego okien można było podziwiać najlepszą panoramę tej części lasu.

Harmonia domu z panoramicznymi widokami

Projektując domek, architekci wzięli pod uwagę specyfikę tutejszej tradycyjnej budowli. Są to domy drewniane o cechach zabudowy wiejskiej, co jest typowe dla rozważanego projektu.

dom z panoramicznym widokiem

Ale jednocześnie w nowoczesny sposób pobito klasykę prywatnej kanadyjskiej zabudowy mieszkaniowej, dodając panoramiczne przeszklenia, tworząc przestrzeń o ergonomicznej, przestronnej konfiguracji.

dom z panoramicznym widokiem

Wraz z prostotą stworzono tu wszystkie warunki do wygodnego, elitarnego życia – basen na świeżym powietrzu, sauna, strefa relaksu przy kominku, taras. Dom posiada przestronną kuchnię z jadalnią, wystarczająco dużo miejsca na spędzanie czasu z rodziną w salonie, zaciszne sypialnie z widokiem.

dom z panoramicznym widokiem

Wszystkie główne obszary socjalne znajdują się na szczycie i to stamtąd otwiera się główna panorama lasu Charlevoix.

dom z panoramicznym widokiem

Do budowy użyto tylko tradycyjnych materiałów – drewna, metalu, szkła. To przenosi obiekt do otoczenia. Formy są najprostsze, nawiązujące do wiejskich domów, hangarów w tym regionie. Dzięki tym cechom dom z panoramicznym widokiem harmonijnie wpisuje się w malowniczy teren, wtapia się w krajobraz i go uzupełnia.

  Wystające okna / Modny design elewacji i wnętrza domu
dom z panoramicznym widokiem
ArchitectsArchitecture49
ImagesStephane Brugger