Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » 3 Niezwykłe Pomysły na Zewnątrz Domku

3 Niezwykłe Pomysły na Zewnątrz Domku

W nowoczesnych domach wiejskich często stosuje się dziwaczne i niezwykłe kształty, niezwykłe projekty i odważne projekty. Możesz zrealizować prawie wszystko, na co masz dość wyobraźni. A dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i pożyczyć pomysły na zewnętrzną stronę domku od światowych architektów, proponujemy zapoznać się z projektem biura Andramatin.

Dom o powierzchni 390 mkw. m otrzymał niezwykły wygląd, ale jednocześnie pozostaje dość konserwatywny i wygodny w środku.

Pomysł ze spadzistym dachem na zewnątrz domku

Dach uważany jest za kluczowy element wizerunku wiejskiego domu. A im bardziej jest niezwykły, tym bardziej ekstrawagancko wygląda cały obiekt. W przedstawionym projekcie tradycyjny dach dwuspadowy został zastąpiony asymetryczną, łamaną konstrukcją, częściowo wtapiającą się w boczne ściany budynku.

Masywny spadzisty dach stał się akcentem architektonicznym domu. Podyktowała kształt wewnętrznej przestrzeni. Pokój na drugim piętrze otrzymał skośny sufit i skośne ściany. Wszystko to jest wspierane przez asymetryczną żelbetową konstrukcję nośną.

Idea szklanej elewacji na zewnątrz domku

Panoramiczna fasada sprawia wrażenie, jakby to cała szklana konstrukcja, obramowana połamanym asymetrycznym dachem. Okna zostały również wykonane asymetrycznie i różnej wielkości w celu dopasowania do kształtu domu.

Masywne ramy i ścianki działowe w witrażach stały się częścią pierwotnego pomysłu na zewnętrzną stronę chaty. Tworzą wzór plastra miodu, dodają budynkowi osobowości. To nie tylko szklane panoramiczne okna, ale złożony, przemyślany projekt na pełną „wysokość” domu.

Balkon na całej ścianie jako oryginalny pomysł na zewnętrzną stronę domku

Z tyłu budynku wykonana jest solidna ściana z takim samym wykończeniem jak dach. A od strony dziedzińca, wzdłuż elewacji, znajduje się balkon, który pełni funkcję wspólnego tarasu dla wszystkich pomieszczeń. Jest ukryty za podłogą gzymsu, dzięki czemu można tu odpocząć przy każdej pogodzie.

Każdy pokój z wyjściem na balkon ma przesuwne szklane drzwi panoramiczne. Stwarza to atmosferę zaznajomienia się z terenem rekreacyjnym na świeżym powietrzu.

Takie pomysły na zewnętrzną stronę chaty sprawiły, że banalny dom rodzinny stał się oryginalnym i wyrazistym obiektem architektury.

Architectsandramatin
ImagesMario Wibowo