Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » 3 Nowoczesne Loft Pomysły

3 Nowoczesne Loft Pomysły

Loft to konceptualny i nieprzewidywalny kierunek projektowania wnętrz. Obudowa w tym stylu wyróżnia się wyrazistymi cechami industrializacji, a czasem przypomina bardziej opuszczony magazyn, teren przemysłowy. Ale oprócz tego należy tu prześledzić komfort domu i możliwość produkcji. Rozważ 3 nowoczesne pomysły na loft, które przekształcą mieszkanie w kreatywną przestrzeń życiową.

Techniki te powinny być obecne w prawie każdej obudowie zaprojektowanej w tym ultranowoczesnym kierunku.

Konstrukcje metalowe w sercu nowoczesnych pomysłów na loft

Jedną z podstawowych technik aranżacji przestrzeni jest chamstwo. Nie ma „pluszowych”, delikatnych elementów dekoracyjnych. Wszystko jest zaaranżowane ściśle, funkcjonalnie, a nacisk kładziony jest na wytrzymałość i praktyczność elementów domu.

Wiele z tych elementów to otwarte konstrukcje metalowe. Belki dwuteowe w takiej przestrzeni są uważane za dekorację. Proste, spawane stalowe regały, metalowe schody na tle gołej cegły – to must have dla brutalnego stylu.

Wszystko to zmiękczają naturalnym drewnem i niewielką ilością wygodnych, niskich mebli.

Otwartość przestrzeni to kolejny nowoczesny pomysł na loft

Zakwaterowanie powinno być przestronne i otwarte we wszystkich planach. Oznacza to minimum wewnętrznych ścianek działowych, brak niskich sufitów, koncepcję otwartego podziału na strefy. Pomieszczenie jest podzielone na obszary funkcjonalne tylko wizualnie, bez wyraźnych granic.

Aby podkreślić tę ideę loftu, system krokwi dachowych często nie jest zamknięty, ale pozostawiony na widoku, a nawet podkreślony. Jednocześnie przestrzeń powinna być lekka. Dlatego do otwartości dodawane są duże, wysokie okna. Przy ich braku w dachu wykonuje się przeszklenia, tak jak w prezentowanym projekcie.

Równoważenie szorstkości i szorstkości jako nowoczesny pomysł na loft

Na poddaszu zwyczajowo widać nieotynkowane ściany, konstrukcje drewniane, metalowe, belki, okablowanie, rury, wentylację. Ale ważne jest, aby znaleźć równowagę. Zbyt wiele cegieł, betonowych podłóg, poprzeczek pozbawi dom komfortu i przytulności.

Obok surowych materiałów powinna znaleźć się droga podłoga laminowana, wysokiej jakości pomalowane ściany, przemyślane designerskie oświetlenie, funkcjonalna, stylowa kuchnia.

Wystarczy tylko 3 z tych nowoczesnych pomysłów na loft, aby nawet najdroższe mieszkanie przekształcić w fajną, nietuzinkową przestrzeń życiową z niesamowitymi rozwiązaniami. Nie spiesz się z różnicowaniem układu i zszywaniem konstrukcji – każda z nich może stać się atrakcją projektu mieszkaniowego.

ArchitectsRA+TR arquitectos
ImagesRui Cavaleiro