Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Białe Ściany w Projektowaniu Domu

Białe Ściany w Projektowaniu Domu

Biel stała się podstawą współczesnego wystroju wnętrz i architektury. Jest szeroko stosowany w hi-tech, minimalizmie, stylu skandynawskim. Uderzającym przykładem udanego wykorzystania tego koloru był biały projekt domu z biura architektonicznego Warm Architects z meksykańskiego miasta Cancun.

Jakie są 3 zalety białego projektu domu high-tech

Wnętrze i elewacje są zaprojektowane w stylu minimalizmu i high-tech. W architekturze dominują proste formy, lakonizm i przestronność. Takie projekty najkorzystniej wyglądają w kolorze białym. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie główne zalety lekkiej palety przy projektowaniu elewacji i wnętrza mieszkania.

1 Skuteczność i luksus wystroju domu w białej tonacji

Jednym z głównych powodów popularności projektów białych domów jest ich atrakcyjny wygląd. Dzięki białej konstrukcji dom stał się akcentem – jasno wyróżnia się w scenerii Cancun, na tle zieleni i nieba.

Dom posiada patio z niewielkim basenem. Na tle bieli otwarte niebo wygląda stąd jeszcze piękniej, niebieski odcień wygląda na bogatszy i współgra ze śnieżnobiałym budynkiem. Niebieskawy kolor wody wygląda jeszcze bardziej, gdy jest otoczony białymi ścianami.

Architekci przewidzieli możliwość zniesienia granicy między przestrzenią wewnętrzną a częścią rekreacyjną przy basenie – przesuwną panoramiczną konstrukcję. Patio można praktycznie połączyć z częścią dzienną, zwłaszcza że ściany zewnętrzne i wewnętrzne są w tym samym kolorze.

2 Wizualne powiększenie przestrzeni dzięki projektowi domu w odcieniach bieli

Nieskończoność przestrzeni można osiągnąć za pomocą szkła, światła i bieli – wszystkie te narzędzia do zabawy wizualnym postrzeganiem przestrzeni życiowej są zaangażowane w projekt prezentowanego domu. Ale główny był biały – większość powierzchni wewnątrz i na zewnątrz budynku jest w nim wykonana.

Białe odcienie odbijają światło, dzięki czemu udało się uzyskać wyjątkowe naturalne nasłonecznienie w pomieszczeniach nawet przy stosunkowo niewielkiej powierzchni przeszklenia. Dla jeszcze większej przestronności przestrzeni życiowej została otwarta, ale nie kosztem prywatności.

3 Projekt domu w stylu białym – Wygodne i spokojne otoczenie

Biel w wystroju domu ma ważną wartość psychologiczną – tworzy spokojne, pogodne otoczenie, które nie przytłacza. Takie wnętrze można uznać za uniwersalne – równie dobrze nadaje się do wypoczynku, pracy, aktywnego spędzania czasu z rodziną, uprawiania sportu.

Aby przestrzeń nie była zbyt pusta i nudna, akcenty są tu wykonywane za pomocą gry faktur, błyszczących i matowych powierzchni, kontrastujących elementów, na przykład zestawu kuchennego, świeżych kwiatów w doniczkach, strefowego światła.

Projekt białego domu to wszechstronne i efektywne rozwiązanie. Budynek wygląda modnie i drogo, wnętrze jest lekkie, lekkie, przestronne i estetyczne. Zakwaterowanie odpowiednie dla nowoczesnej rodziny.

ArchitectsWarm Architects 
PhotoCésar Béjar

KOLOR BIAŁY W WYSTROJU DOMU / KORZYŚCI

Biały kolor w projektowaniu domu stał się podstawowym kolorem nowoczesnych, high-tech, minimalizmu. Jest również szeroko stosowany w architekturze klasycznej.

Ten neutralny, achromatyczny ton jest przyjemny dla oka. Wizualnie poszerza granice, dodaje miękkiego, domowego komfortu do mieszkania, nawet przy surowości i zwięzłości form i linii.

Projekt takiego ultra modnego domu w bieli zaprezentowało biuro architektoniczne Lousinha Arquitectos. Rozważmy na nim główne zalety zastosowania śnieżnobiałego odcienia.

Wszechstronność bieli w projektowaniu domu

Biały odcień można zastosować w każdym miejscu. W prezentowanym projekcie stanowi podstawę do zaprojektowania elewacji i jest pewnie wkomponowany w wnętrze.

Większość powierzchni wykonano w monotonnym śnieżnobiałym odcieniu.

Równie dobrze sprawdza się w połączeniu z modnymi pastelami, jasnymi i ciemnymi kontrastowymi tonami. Co więcej, każdy element wnętrza wygląda na nim jeszcze bardziej wyraziście i wyraziście.

Lekkość dzięki białemu kolorowi w wystroju domu

Biały ton praktycznie nie pochłania światła, a wszystkie promienie słoneczne wpadające do wnętrza przez panoramiczne przeszklenia dosłownie odbijają się od ścian, podłogi i sufitu. Naturalne nasłonecznienie przestrzeni pozostaje na najwyższym poziomie nawet przy niewielkiej powierzchni przeszklenia.

Wizualne granice w przestrzeni wydają się zanikać. I nawet ciasny pokój wydaje się wystarczająco duży, wolny, wypełniony powietrzem.

Zewnętrznie budynek łączy się z naturalnym krajobrazem, wyraźnie wyróżnia się na tle, ale jednocześnie panuje w nim harmonia z naturalnymi odcieniami.

Biel w wystroju domu jako symbol czystości i świeżości

W domu panuje spokojny, łatwy i bezpłatny przystanek. Aby wnętrze nie było nudne, sterylne i puste, dodano do niego kilka kontrastów w naturalnych kolorach – brązu, szarości, wenge, beżu.

Dodało to przytulności i ciepła w domu. Ten sam trend został zachowany na zewnątrz.

W kontekście psychologicznym biel w wystroju domu pomaga klarować myśli, skupić się na tym, co najważniejsze, a jednocześnie zrelaksować się, odrzucając „hałas” z głowy. Nie wywiera presji na psychikę i działa kojąco.

ArchitectsLousinha Arquitectos
ImagesIvo Tavares Studio

BIAŁE ŚCIANY I DREWNO / NAUKA ZABAWY MATERIAŁAMI W DEKORACJI

Naturalne materiały i dużo bieli to wiodący trend w nowoczesnych wnętrzach. Na czystej powierzchni możesz eksperymentować z wystrojem, skupić się na meblach, używać kształtów wolumetrycznych i niestandardowych otworów w ścianach. Jeśli chcesz zobaczyć, jak w rzeczywistości wyglądają białe ściany i drewno, polecamy estetyczny projekt pracowni architektonicznej Espaço P2. Dom wiejski w Portugalii odzwierciedla prawdę o wygodzie, praktyczności i duchowej czystości.

Jak połączyć białe ściany i drewno?

Biel może być zarówno podstawowa, jak i uzupełniająca, pasująca do minimalizmu lub modnego miejskiego stylu. W tym przypadku białe ściany stały się centralną ideą dekoracji domu. Faktem jest, że właściciele budynku gospodarczego postanowili zachować tradycje przestrzeni życiowej przez kilka pokoleń. Architekci opierali się na tych życzeniach.

Na pierwszy rzut oka biały odcień wydaje się niepraktyczny, ale ta wada jest doskonale kompensowana przez zastosowanie odpornych na wilgoć i zabrudzeń materiałów wykończeniowych. Śnieżnobiała powierzchnia stanowi tło dla różnorodnych kontrastów – okrągłych otworów w ścianach działowych, małych okien, pięknych luster.

Nic tak nie uzupełnia białych ścian jak naturalna faktura drewna. Naturalne podłogi, drewniane meble, ramy okienne łączą w sobie lekkość i lekkość. Materialny scenariusz projektu zmienił się w estetyczny, tworząc ciągłość stylistyki. Dla każdego pomieszczenia zaprojektowano indywidualne rodzaje mebli, a istniejący został profesjonalnie odrestaurowany przez rzemieślników, aby zachować narodowy smak.

Jak pokonać solidne białe ściany drewnem?

Oczywiście jasna powłoka ma wiele zalet.

Ale jeśli skończysz w wersji monochromatycznej, pomieszczenie stworzy efekt „ciśnienia zamkniętego pomieszczenia”. Cienka linia tego ograniczenia została uwzględniona przez projektantów studia. W projekcie zastosowali unikalną technikę, naprzemiennie białe stiuki na ścianach z drewnianą okładziną. Zdjęcie wyraźnie pokazuje, że jedna strona pomieszczenia ma śnieżnobiałą fakturę, a druga jest wykonana w naturalnym wykończeniu.

Ta technika w salonie, kuchni i na korytarzu pozwoliła nadać domowi zmysłowości i równowagi. Przemyślane wykończenie drewna do małych otworów okiennych i ścianek działowych. Użycie kilku materiałów odpowiada za wewnętrzną przejrzystość podziału przestrzeni i jej racjonalność.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że w każdym wnętrzu można znaleźć miejsce, w którym eksperymenty mogą podkreślić indywidualność stylu. Konieczne jest odejście od zwykłych standardów dekoracji, zastosowanie nowych prozaicznych podejść. Jeśli chcesz wypełnić swój dom przestrzenią i swobodą, wybierz białe ściany i drewno. Śnieżnobiałą fakturę jednego materiału dopełnia lekka faktura drugiego. Łatwość warunków życia znajduje odzwierciedlenie w myślach i sposobie życia.

Architects Espaço P2
Photo José Campos

BIAŁE WNĘTRZE / 3 POWODY, DLA KTÓRYCH MINIMALIZM I BIEL WE WNĘTRZU DOMU UCZYNIŁY GO EKSKLUZYWNYM

Biuro architektoniczne odsłoniło ultranowoczesny dom w Fukuoce w Japonii. Obiekt to chałupa złożona z kilku oddzielnych budynków na podporach. Osobliwością tej obudowy jest wyjątkowa minimalistyczna oprawa. Zastanów się, dlaczego minimalizm i biel we wnętrzu domu na zboczu góry stały się ekskluzywnymi elementami tego domku.

1 Absolutna przestrzeń monochromatyczna

Projektanci i architekci zastosowali wszędzie ten sam biały kolor we wnętrzu domu na zboczu góry, dzięki czemu otoczenie prezentuje się spektakularnie pośród barwnej przyrody. Fasada jest również wykonana w białym odcieniu – wyraźnie wyróżnia się na tle zielonego zbocza i błękitnego nieba, harmonijnie się z nimi łącząc. Monotonna biel pomogła zmaksymalizować akcent na budynku i zdaje się wyciągać go z rzeczywistości – charakterystyczny trend w architekturze japońskiej.

W jasnym wnętrzu dekoracje, meble, schody, lampy są również wykonane w kolorze monochromatycznym. Co więcej, nawet tekstura powierzchni jest tutaj taka sama. Jedynym elementem różniącym się kolorem jest podłoga. Dzięki temu możliwa staje się obiektywna ocena wielkości przestrzeni, wyraźne granice między strefami.

2 Bezkompromisowy minimalizm

Dzięki spektakularnej białej kolorystyce przestrzeni absolutnie nie przypomina obiektu miejskiego, kliniki. Już na pierwszy rzut oka widać, że to nowoczesna, modna i niesamowicie wygodna obudowa, solidnie wyposażona w innowacyjne technologie.

Dom nie został jeszcze umeblowany. W razie potrzeby przestrzeń można rozcieńczyć i ożywić za pomocą kontrastujących mebli lub można kontynuować pomysł projektantów i dodać sofy, stoły, szafki i krzesła w tym samym jasnym tonie.

3 Światło i panoramy jako elementy wystroju wnętrz

Kontrasty w białym wnętrzu górskiego domu tworzą światło i widoki z okien. Dzięki jasnej, monotonnej barwie panorama z okien wygląda jeszcze bardziej spektakularnie i wydaje się przenikać do wnętrza, wpisując się w klimat. W domu nie ma zbyt wielu przeszkleń, ale wykonano małe otwory dla wysokiej jakości naturalnego nasłonecznienia. Dzięki tej architekturze budynek wygląda jeszcze bardziej futurystycznie. Dekonstruktywne formy elewacji wyraźnie wyróżniają ją na tle naturalnego stoku górskiego.

Modny biały kolor we wnętrzu domu na zboczu góry stał się istotnym elementem estetyki budynku, tworząc w nim wyjątkowy, ultranowoczesny klimat. Jest również stosowany na elewacji. A minimalistyczny styl pomógł uzupełnić monochromię i jeszcze bardziej ją podkreślić.

ArchitectsHiroyuki Arima + Urban Fourth