Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Białe wnętrze po renowacji 1-piętrowego budynku

Białe wnętrze po renowacji 1-piętrowego budynku

Dekorowanie wnętrza na biało to sposób na wprowadzenie nowoczesnego, modnego wyglądu do domu o przestarzałej konfiguracji. Zasadniczo lokale w starych domach nie należą do najbardziej przestronnych, a ze względu na niewielkie rozmiary otworów okiennych nie są też dostatecznie doświetlone światłem dziennym. Biel we wnętrzu pozwala wizualnie powiększyć pomieszczenia, rozjaśnić je i pozbyć się sztywności.

Technikę tę wykorzystali specjaliści z biura architektonicznego Sebastian Arquitectos przy renowacji małego, starego domu o powierzchni 90 mkw.

Białe wnętrze jako sposób na zabawę przestrzenią

Głównym zadaniem architektów i projektantów była poprawa ergonomii przestrzeni w ciasnym starym domu oraz wizualne jej powiększenie. Kolor stał się jednym z głównych narzędzi do tego. Dzięki zastosowaniu monotonnego białego odcienia na ścianach, suficie, konstrukcjach i meblach pomieszczenia zostały rozjaśnione i wypełnione światłem.

Wraz z tym postanowiono usunąć wszystkie niepotrzebne ścianki działowe w domu. Ale ze względu na specyfikę architektury starych budynków prawie wszystkie ściany są nośne. Dlatego zwykłe usunięcie ich nie zadziała. Architekci przewidzieli metalowe ramy nośne ze wspornikami w miejscach, gdzie kiedyś były ściany.

Po pomalowaniu ich na ten sam biały kolor udało się zintegrować takie rozwiązanie z atmosferą tak harmonijnie, jak to tylko możliwe. Ponadto podpory zapewniały wizualne zagospodarowanie przestrzenne i wydzielenie różnych części funkcjonalnych domu.

Jak udało nam się zachować smak w nowoczesnym wnętrzu w białych kolorach

Pomimo tego, że wyposażenie zostało przerobione w sposób nowoczesny, zastosowano tu modny skandynawski styl, praktycznie nie wykorzystano wystroju, w domu wyczuwa się klimat wygodnego, starego domu. Osiągnięto to poprzez dostosowanie niektórych elementów do nowych trendów. Wśród nich są cegły, belki pod sufitem, podpory.

Wnętrze sypialni w odcieniach bieli zostało całkowicie zmodernizowane, nie pozostawiając nic z przeszłości. A w salonie i kuchni-jadalni zadbaliśmy o kolorystykę. Zamiast chować ceglane konstrukcje, drewniane belki, dostosowano je po prostu do nowego otoczenia. To dodało mieszkaniu szczególnego uroku i przytulności.

Wnętrze utrzymane w białej tonacji stało się podstawą przemiany starego domu w modny dom. Dwór z połowy ubiegłego wieku zyskał nowy wygląd i stał się wygodny dla nowoczesnej rodziny, zachowując jednocześnie swoją estetykę i smak.

ArchitectsSebastian Arquitectos
PhotoIrene Ruiz Bazán