ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Ciemny Sufit / 3 powody, dla których warto korzystać z przestronnego salonu

Ciemny Sufit / 3 powody, dla których warto korzystać z przestronnego salonu

Ciemny sufit we wnętrzu domu pomaga odejść od stereotypowych, tradycyjnych sposobów dekorowania przestrzeni. To niestandardowe rozwiązanie doda indywidualności do domu. Warto zastosować sufit w ciemnym kolorze w przestronnych pomieszczeniach o wysokości minimum 3 metry, z dużymi oknami i dobrym naturalnym oświetleniem. W takim przypadku ciemna paleta nie zmiażdży i nie ograniczy przestrzeni. Widać to na przykładzie projektu biura architektonicznego Atelier RUA. Dom ma powierzchnię 300 metrów kwadratowych, sufit wykonany jest w kolorze szarym imitującym powierzchnię betonu.

Zastanów się, co otrzymał przestronny salon z ciemnym sufitem.

1 Ciemny sufit we wnętrzu – wizualna głębia przestrzeni

Przestronny pokój w ciemnej tonacji wydaje się głębszy, przeciwległe ściany wizualnie oddalają się od siebie. Aby dodatkowo dodać głębi przestrzeni, projektanci stworzyli na suficie wzór w postaci kwadratu zbiegającego się w kierunku środka. Ta technika dodaje głębi nie tylko w płaszczyźnie poziomej, ale także w pionie.

Jednocześnie salon jest dość jasny i jasny dzięki wysokiej jakości sztucznemu oświetleniu i panoramicznym przeszkleniom. W przestronnym pomieszczeniu przytulności dodają wysokie ciemne sufity. Wnętrze staje się bardziej nasycone, niż gdyby zostało wykonane w jednolitym, jasnym kolorze.

2 Ciemne sufity – efektowne umeblowanie

Jednym z głównych powodów zastosowania ciemnego sufitu we wnętrzu salonu jest oryginalność wyposażenia. Odcień sufitu powinien być wyraźnie dopasowany do reszty palety. W prezentowanym projekcie architekci wykonali go w kolorze ścian. Dzięki specjalnej fakturze i wzorom imitującym betonową powierzchnię ściany i sufit nie łączą się – widoczna jest wyraźna linia między płaszczyznami.

Ciemny sufit pozwala zaakcentować oprawy. Na szarym tle o betonowej fakturze zarówno białe, jak i przezroczyste lampy i czarne klosze wyglądają równie wyraziście i kontrastowo.

Salon ma ciemny sufit i jest ultranowoczesny. Nadaje się do futurystycznych stylów, loftów, fusion, eklektyzmu, minimalizmu, hi-tech.

3 Wnętrze z ciemnym sufitem – nacisk na naturalność

Przedstawiony na zdjęciu ciemnoszary sufit w kolorze naturalnym przypomina naturalne materiały, kamień. Podkreśla przyjazność dla środowiska wnętrza. Paleta jest jak najbardziej zbliżona do naturalnej, naturalnej. Dzięki temu wewnętrzna przestrzeń domu harmonizuje z zewnętrznym krajobrazem naturalnym. Ścisłe połączenie między wnętrzem i zewnętrzem zapewnia przeszklenie panoramiczne.

Dlatego w przestronnym salonie warto zastosować ciemny sufit nie tylko po to, by nadać wnętrzu oryginalności, ale także nadać mu efektowności i naturalności. Ta technika pozwala bawić się przestrzenią, dodawać do niej wizualną objętość wewnętrzną. Ale to tylko pod warunkiem dużej powierzchni mieszkalnej i wysokości lokalu. Przeciwnie, w kompaktowym pomieszczeniu ciemne kolory zawężają się.

ArchitectsAtelier RUA