ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » [ Czarna Fasada Domu ] 2 Nowoczesne pomysły na wygląd zewnętrzny

[ Czarna Fasada Domu ] 2 Nowoczesne pomysły na wygląd zewnętrzny

  • 6 min read
Czarna Fasada Domu

Dawno minęły czasy, gdy czarna fasada domu kojarzyła się z ponurym i żałobnym postrzeganiem budynku. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne i nowe materiały budowlane nadają ciemnemu zewnętrznemu wyglądowi surowej elegancji, wyjątkowości i wyrafinowanej prostoty.

Czarna Fasada Domu

Zespół architektoniczny z ciemną fasadą wygląda monumentalnie i niezawodnie dzięki swojej strukturze budynku. Dwa wolno stojące budynki połączone są pawilonem z panoramicznymi oknami. Zapewnia to nie tylko stabilne połączenie przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej, ale także tworzy chronione patio.

Czarna Fasada Domu

Czyste linie elewacji wyróżniają się na tle parterowych budynków dzięki czarnym materiałom wykończeniowym. Ciemny lokalny granit obniża koszty budowy, zapewnia trwałość i odporność cieplną budynku. Ściany granitowe wymagają minimalnej konserwacji, są odporne na wpływy naturalne i zachowują swój pierwotny wygląd przez wiele lat.

Czarna Fasada Domu

Różne odcienie granitu od jasnoszarego do czarnego pozwalają na improwizację z paletą kolorów. Dzięki temu ściany zewnętrzne nie wyglądają matowo i monotonnie. Płyty granitowe służą również do wyposażenia ścieżek, schodów, dróg dojazdowych, co tworzy jednolitą przestrzeń pod względem kolorystycznym i materiałowym.

Czarna Fasada Domu

Przy wyborze rozwiązania kolorystycznego powierzchni elewacji należy wziąć pod uwagę ogólny kierunek stylistyczny. Ciemne powierzchnie zewnętrzne budynku będą odpowiednie w następujących stylach architektonicznych: minimalizm, gotyk, hi-tech. Nie należy zaniedbywać aranżacji terenu przydomowego w zgodzie z rozwiązaniem architektonicznym, aby zapewnić ogólną koncepcję projektowania krajobrazu i zewnętrznej części domu.

czarna fasada domu połączona z jasnym wnętrzem

Czarna Fasada Domu

Ciemny kolor elewacji z powodzeniem podkreślają jasne odcienie dekoracji wnętrz. Kiedy przesuwne drzwi są otwarte, tylko kontrastujący odcień kamiennych powierzchni wskazuje, czy jesteś na podwórku, czy w domu. Wnętrze wszystkich pokoi zachowuje surową i szlachetną powściągliwość dekoracji zewnętrznej.

Czarna Fasada Domu

Wszystkie okna wykonywane są na zamówienie z metalowego profilu, malowanego na czarno, który podkreśla blask panoramicznych przeszkleń i polerowanych kamiennych powierzchni. Oprawy o oryginalnym kształcie i jasnych detalach wnętrz nadają pomieszczeniom szczególnego uroku i atrakcyjności.

[ Черный фасад дома ] 2 Современные идеи дизайна экстерьера

Biały marmur indyjski kontrastuje z ciemnym granitem elewacji budynku, a drewniane podłogi na chodnikach i klatkach schodowych łagodzą tę kamienną żywiołowość. Wykonywane na zamówienie okucia z mosiądzu nadają drzwiom z polerowanego drewna wyrafinowanie i bogactwo. Całość wystroju domku stwarza wyrafinowany i elegancki klimat dla mieszkańców oraz podkreśla wyraźne linie czarnej elewacji budynku.

ArchitectsSpasm Design

ELEWACJA DOMU JEST CZARNA – WCALE NIE PONURA, ALE RACZEJ WYRAFINOWANA I ELEGANCKA

Nie zaskoczysz nikogo jasnymi ścianami domu, ale fasada domu w czerni nie pozostanie niezauważona. Współcześni architekci coraz częściej używają ciemnych kolorów i jest wielu zwolenników tych innowacji projektowych.

Czarna Fasada Domu
Czarna Fasada Domu
Czarna Fasada Domu

Ciemny kolor elewacji tworzy idealne tło, które podkreśla konstrukcyjne cechy budynku. Idealnie łączy się z minimalistycznym kierunkiem w architekturze, ponieważ pozwala skupić się na tych elementach i detalach, które autor projektu zewnętrznego domu chce podkreślić.

Czarna Fasada Domu

Cały zespół budynków w kolorze czarnym znajduje się na wzgórzu w dzielnicy mieszkalnej San Diego. Trzy dwukondygnacyjne budynki mają kształt czarnych trapezoidalnych graniastosłupów. Domy znajdują się w tym samym rzędzie, co pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni małej działki.

Czarna Fasada Domu

Czerń należy używać bardzo ostrożnie i pamiętać, że idealna czerń jest prawie niemożliwa do osiągnięcia: zawsze będzie zabarwiona szarością lub innymi kolorami w widmie.

Czarna Fasada Domu

Minimalizm, prostota i czerń stawiają na panoramiczne okna, które ukazują mieszkańcom domu całe piękno otaczającego krajobrazu. Ciągła konstrukcja przeszklenia umożliwia otwarcie okien w razie potrzeby w celu lepszego oświetlenia lub wentylacji.

Czarna Fasada Domu

Wszystkie trzy geometryczne struktury kompleksu mieszkalnego są połączone szklanymi przejściami, które rozwiązują jednocześnie kilka problemów. Po pierwsze zapewniają wygodne połączenie pomiędzy oddzielnymi budynkami, a po drugie pozwalają osiągnąć właściwą równowagę między otwartością i poufnością.

Czarna Fasada Domu

Chociaż niektóre pomieszczenia na drugim piętrze nie mają okien, panoramiczne oświetlenie sąsiednich pomieszczeń i przeszklony korytarz zapewnia tym pomieszczeniom wystarczającą ilość światła i powietrza. Przejście z drugiego piętra prowadzi do otwartej przestrzeni pokrytej polerowanym kamieniem o szlachetnym szarym kolorze. W połączeniu z czarną fasadą domu rozwiązanie architektoniczne wygląda na kompletne i lakoniczne.

Czarna Fasada Domu

Przekraczając próg domu z ciemną fasadą, trafiamy do zupełnie innego świata. Poczucie światła, przestrzeni, komfortu nie pozostawi Cię w żadnym pomieszczeniu. Uderzający kontrast między czarną paletą elewacji a jasnymi tonami ścian wewnętrznych tylko potęguje te odczucia.

Czarna Fasada Domu

Niemniej jedność z linią wzorniczą elewacji jest wyczuwalna w środku domu, dzięki ciemnej podłodze i szarym sufitom. Czarno-szaro-białe wnętrze nie wygląda pretensjonalnie, ale powściągliwie i szlachetnie.

Czarna Fasada Domu

Pomyślnie dobrane naturalne materiały do ​​dekoracji wnętrz są niewątpliwie dobranym narzędziem do prawidłowego rozmieszczenia akcentów w ogólnej idei projektowej: podkreślenia jedności lakonizmu i szlachetności czarnej elewacji domu oraz jasnego i miękkiego wnętrza.

Architects T38 Studio
Photo Fran Parente

0 Udostępnień