ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Czarno-Biały Dwupiętrowy Dom Projekt

Czarno-Biały Dwupiętrowy Dom Projekt

Gra kolorów i faktur stała się głównym narzędziem projektowania w nowoczesnej architekturze i wystroju wnętrz. Techniki te są używane do podziału na strefy, akcentów, wizualnego podświetlania, ekspansji przestrzeni. Biuro architektoniczne [i] da arquitectos pokazało, jak oryginalny i imponujący czarno-biały projekt dwupiętrowego domu wygląda z zewnątrz i od wewnątrz.

To minimalistyczny domek z elementami konstruktywizmu i hi-tech. Nie ma praktycznie żadnych dekoracyjnych struktur, wzorów, krzywizn, a priorytetem jest funkcjonalność i racjonalność budynku. Dlatego jedną z głównych technik dekoracyjnych było połączenie bieli i czerni na elewacji oraz w oprawie.

Górna kondygnacja wystaje wzdłuż obwodu. Technika ta pozwoliła na racjonalne zagospodarowanie terenu, nadanie architekturze domu oryginalności i funkcjonalności – efektowna nadwieszona podłoga pełni jednocześnie funkcję zadaszenia nad częścią okolicy, czyli tarasem. Ponadto ta konfiguracja ma na celu zwiększenie przestrzeni życiowej.

Dolna część elewacji, wklęsła do wewnątrz, została wykonana w kolorze czarnym, skupiając się w ten sposób na wydłużonym piętrze. Jednocześnie niższy poziom ze względu na kontrastową kolorystykę wyróżnia się na tle krajobrazu – dom okazał się wyrazisty i estetyczny.

Czarno-biały design dwupiętrowego domu z zewnątrz płynnie przechodzi do wnętrza. Tutaj użyli tych samych tonów, co przy projektowaniu elewacji i okolicy. Dzięki tej koncepcji udało się zintegrować wewnętrzną przestrzeń mieszkalną z zewnętrzną. Wiaty, tarasy, chodniki, łuki pozwoliły na ścisłe przeplatanie elementów zewnętrznej i wewnętrznej części domu. Najpierw znajdziesz się pod wystającą podłogą, a następnie w samym domu.

Klomby i trawniki ożywiły atmosferę, uratowały domek przed sztucznością. Duża ilość szkła i proste formy optycznie nadały jej lekkości i otwartości. W bezpośrednim sąsiedztwie tarasu, który zaczyna się tuż przy salonie, został wyposażony basen. Wykonany jest w kolorze białym i ma prostokątny kształt, dzięki czemu z powodzeniem łączy się z architekturą i wyglądem domku.

Przedstawiony czarno-biały projekt dwukondygnacyjnego domu, zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej, w pełni wpisuje się w trendy ultranowoczesnego projektowania mieszkań. Architektom udało się nadać domowi niezwykłość nie tylko ze względu na ekskluzywny kształt i konfigurację, ale także kolorystykę – to przede wszystkim paleta przyciąga wzrok.

Architects[i]da arquitectos