ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Dekoracyjne listwy drewniane / 3+ Sposoby wykorzystania we wnętrzu

Dekoracyjne listwy drewniane / 3+ Sposoby wykorzystania we wnętrzu

Listwy drewniane we wnętrzu nowoczesnego mieszkania to modne, praktyczne i bezpieczne rozwiązanie z naciskiem na prostotę i przyjazność dla środowiska. Biuro architektoniczne Architektura budowlana pokazała kilka sposobów wykorzystania lameli sosnowych w projektowaniu mieszkań na przykładzie projektu w Barcelonie (Hiszpania).

Projektantka eksperymentowała z produktami z drewna, wykorzystując je jako funkcjonalne i dekoracyjne wyposażenie.

Zagospodarowanie przestrzenne / listwy drewniane w projekcie

Przy pomocy przegrody wykonanej z drewnianych listew we wnętrzu salonu praktycznym okazało się oddzielenie różnych funkcjonalnych obszarów pomieszczenia. Konstrukcja pełni przede wszystkim funkcję estetyczną, wizualnie ograniczając przestrzeń i dopełniając przyjazne środowisku otoczenie.

Listwy działowe są instalowane w pewnej odległości od siebie. Dzięki temu projektant uzyskał specjalny efekt z projektu. Pomimo tego, że faktycznie dzieli przestrzeń, przechodzi przez nią światło. Przegroda wygląda na lekką i prostą. Teren za konstrukcją staje się bardziej prywatny, ale jednocześnie pozostaje częścią pokoju wspólnego.

Wykończenie powierzchni, dekor ścienny z listwami drewnianymi

Na suficie i ścianach we wnętrzu mieszkania zastosowano listwy sosnowe. Jasna sosna stwarza wyjątkową, przytulną atmosferę w domu. Żebrowana powierzchnia z liniami na całej długości pomieszczenia pomaga korzystnie pokonać przestrzeń, optycznie ją wydłużyć.

To wykończenie harmonizuje z drewnianym parkietem, prostymi meblami, regałami. Podchodzi do modnego otoczenia w jasnych, neutralnych kolorach z naciskiem na prostotę. Listwy drewniane uzupełniają i ożywiają minimalistyczne, skandynawskie wnętrze. W niektórych miejscach zdobienie z listew zostało zastosowane w dostatecznie odmierzony sposób, by tylko podkreślić jedność stylu w całym mieszkaniu. W innych pomieszczeniach wszędzie używano drewna, uzyskując szczególne, przyjazne dla środowiska środowisko.

Projektowanie mebli

Listwy sosnowe znajdują również zastosowanie przy montażu mebli. Służą do wykonania praktycznych, trwałych, ekologicznych konstrukcji, które współgrają z oryginalnym wnętrzem. Tutaj widzimy drewniane listwy we wnętrzu kuchni. Zostały użyte na elewacji zestawu słuchawkowego. Lamele posłużyły również do dekoracji wnęki w ścianie przy wezgłowiu łóżka w sypialni, posłużyły do ​​skonstruowania małej ławki w korytarzu.

Drewniane listwy we wnętrzu są szeroko stosowane jako elementy dekoracyjne. To wygodny, ciepły i efektowny materiał wykończeniowy ścian i sufitów. Z lameli można tworzyć indywidualne konstrukcje, ścianki działowe lub stosować przy montażu mebli. Obszar zastosowań w dekoracji wnętrz jest niemal nieograniczony – gdyby tylko wystarczyła wyobraźnia.

ArchitectsBuilt architecture
PhotoEugeni PONS

Pionowe listwy w projekcie ściany domu

Zastosowanie pionowych listew w projektowaniu domu jest odpowiednie w każdym wnętrzu. Deski drewniane mają nie tylko charakter dekoracyjny, ale spełniają wiele zadań użytkowych.

Relacja przestrzenna i wykorzystanie elementów drewnianych w rozwiązaniach projektowych / listwach drewnianych na ścianie

Koncepcja architektoniczna powstania tego domu polegała na zaaranżowaniu ścisłego związku między otoczeniem a wnętrzem. Wraz z tym, że każde pomieszczenie ma swobodny dostęp do ogrodu, jedność otoczenia zewnętrznego i pomieszczeń wzmacnia zastosowanie drewna na zewnątrz domu, rozwiązania wewnętrzne i projekt dziedzińca. Maksymalne wykorzystanie otwartej przestrzeni daje wrażenie rozciągnięcia ogrodu na wnętrze mieszkania.

Naturalne ciepło drewnianej pergoli i wyłożonej drewnem części wypoczynkowej przekracza próg domu i jest mocno osadzone we wszystkich pomieszczeniach. Naturalna czystość i naturalne odcienie drewna nadają mieszkaniu spokój i lekkość.

Ogród pod schodami wygląda naturalnie na tle wyłożonej drewnem ściany i odzwierciedla zielony krajobraz wokół domu. Obie przestrzenie są połączone ze sobą szerokimi przesuwanymi szklanymi drzwiami, które wizualnie poszerzają granice domu. Dekorowanie ścian pionowymi deskami nadaje pokojom elegancji i smukłości.

Korzyści z zastosowania pionowych listew w projektowaniu ścian domowych

Zainteresowanie drewnem jako materiałem wykończeniowym nie maleje od wielu dziesięcioleci ze względu na jego naturalny i estetyczny wygląd. Tapicerka z pionowymi listwami na jednej ścianie domu lub klatce schodowej tworzy teksturowaną kompozycję, na tle której korzystnie prezentuje się zielony narożnik w pomieszczeniu.

Listwy drewniane są bardzo wytrzymałe. Ich popularność wynika z ich dostępności i niskich kosztów. Ponadto ich obróbka i instalacja nie wymaga specjalnego przeszkolenia i nawet osoba bez specjalnego przeszkolenia może taką pracę wykonywać.

Ściany zewnętrzne wykonane z drewnianych desek zapewniają dobrą izolację akustyczną pomieszczenia, aw upalne dni utrzymują dom w świeżości i chłodzie. Ponieważ do mocowania szyn potrzebna jest drewniana skrzynia lub metalowa rama, konstrukcje te są z powodzeniem wykorzystywane do wyposażania nisz i półek. Dzięki temu wnętrze zyskuje szczególny smak i oryginalność.

Pionowe listwy w projektowaniu ścian wytrzymają wiele lat i nie wymagają wiele konserwacji. Deski drewniane to naturalny i ekologiczny materiał, który nie powoduje alergii, dzięki czemu można je stosować w każdym pomieszczeniu. W sypialniach i pokojach dziecięcych drewniane deski nie tylko zdobią wnętrza, ale także zapewniają bezpieczną i ciepłą aurę w pomieszczeniach.

Różnorodność odcieni i fakturowanych cech drewnianych listew pozwala tworzyć kompozycje kolorystyczne zgodne z linią wzorniczą. Na tle jasnej palety sufitu i pozostałych ścian drewniana tapicerka wygląda jak ciepły i naturalny panel.

Drewno jest materiałem palnym, wysoce higroskopijnym i podatnym na próchnicę, pleśń i grzyby. Dlatego przy zastosowaniu pionowych listew w projekcie domu konieczne będzie przetworzenie drewnianych desek specjalnymi roztworami impregnującymi, lakierami i farbami.

Architects Flavia Torres Arquitetura  Marina Portolano
Photo Maíra Acayaba