ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Dekoracyjne Panele Elewacyjne — Funkcjonalny i estetyczny element domu

Dekoracyjne Panele Elewacyjne – Funkcjonalny i estetyczny element domu

  • 4 min read

Elementy dekoracyjne w wiejskim domu często oprócz funkcji estetycznej pełnią jedno lub kilka innych zadań. Na przykładzie indyjskiej chaty z Webe Design Lab zastanowimy się, czym są dekoracyjne panele elewacyjne i jakie funkcje nadali im architekci.

Dekoracyjne Panele Elewacyjne

W tym przypadku konstrukcje te służą jako ogrodzenia balkonów, torów, otworów, aw niektórych pomieszczeniach zastępują nawet ścianę zewnętrzną.

florystyka w dekoracyjnych panelach elewacyjnych – dlaczego jest potrzebna

W prezentowanym domu dekoracyjne panele elewacyjne do dekoracji zewnętrznej zamykają konstrukcje zawiasowe wykonane z metalu z otworami przelotowymi w motywy roślinne. Dzięki specjalnemu wzorowi panele nadają domowi wyrafinowania i wyrafinowania, łagodzą jego miejskość. Przy ich pomocy kładzie się nacisk na bliskość natury – we wzorach nanoszone są kształty liści, kwiatów, trawy.

Florystykę można prześledzić w innych elementach budynku – w postaci pomieszczeń, konstrukcji, wystroju. Zgodnie z koncepcją architektów, stylizacja ta miała harmonijnie wpisywać obiekt w krajobraz drzew liściastych, krzewów i traw.

równowaga prywatności i otwartości

Panele elewacyjne z ozdobnymi wycięciami chronią lokal przed widokami z zewnątrz, zwiększając prywatność domu. Znajdują się zarówno od podwórka, jak i od ulicy. W tym drugim przypadku zachowanie prywatności jest szczególnie ważne – a panele są więcej niż wystarczające, aby sobie z tym poradzić.

Jednocześnie konstrukcje mają otwory przelotowe, które zapewniają widok przez nie od wewnątrz budynku. Dzięki temu mieszkańcy będąc np. Na tarasie ogrodzonym panelami, widzą, co dzieje się na zewnątrz domu, ale jednocześnie sami pozostają praktycznie niewidoczni.

optymalna ekspozycja na słońce i mikroklimat

Dzięki otworom w panelach dekoracyjnych do dekoracji zewnętrznej udało się uzyskać miękkie, ale niezbyt jasne, naturalne oświetlenie pomieszczeń. Przyjemny poziom światła w pomieszczeniu utrzymuje się przez cały dzień. Pomieszczenia z tarasami ogrodzonymi panelami dekoracyjnymi nie są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, co również wpływa na optymalizację mikroklimatu. Pomieszczenia są wystarczająco chłodne przez cały dzień przy minimalnym wykorzystaniu technologii klimatycznej – zwiększa się efektywność energetyczna domu.

Dekoracyjne panele elewacyjne harmonizują z betonem, drewnem i szkłem. Co więcej, bez względu na to, co podkreślają miejskość budynku, specjalna stylizacja na motywy florystyczne wygładza efekt surowej budowli, nadając jej rustykalne motywy. Dom nabiera szczególnego indyjskiego smaku. Panele stały się głównym elementem wystroju chałupy, skupiając jednocześnie kilka funkcji pomocniczych.

Architects webe design lab
Photo www.phx2917.com