ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Dom na wsi z 2 kontenerami / 4 Pomysły, jak budować

Dom na wsi z 2 kontenerami / 4 Pomysły, jak budować

Kontenery transportowe są szeroko stosowane w podmiejskiej budowie niedrogich, ale stylowych i praktycznych nowoczesnych domów wiejskich. Architekci oferują różne sposoby łączenia konstrukcji metalowych w jeden obiekt – montują je jeden na drugim, łączą w poziomie. Rozważmy dwupiętrowy dworek z nieco nietypowym sposobem organizacji przestrzeni.

Istnieją 2 oddzielne budynki, które wzajemnie się uzupełniają.

1 Dwa budynki ze wspólnym terenem rekreacyjnym

Dwa kontenery, umieszczone naprzeciw siebie, są połączone w jeden obiekt za pomocą wspólnego zadaszenia. Pod baldachimem między budynkami urządzono wielofunkcyjną przestrzeń do wypoczynku, pracy, sportu, zabaw z dziećmi i rodzinnych spotkań.

Dzięki takiej konfiguracji dworek z 2 kontenerami to nie tylko wiejski dom, ale uniwersalna przestrzeń ściśle zintegrowana z otaczającą przyrodą.

2 Efekt powiększenia przestrzeni dzięki dużym oknom

Jedną z głównych i najskuteczniejszych technik aranżacji tego dwupiętrowego wiejskiego domu było zastosowanie dużych panoramicznych okien. Dzięki przeszkleniu w podłodze przestrzeń wewnątrz stała się wizualnie szersza, swobodniejsza i lżejsza. Architektom udało się pozbyć efektu zamkniętej skrzyni.

Pojemniki ewoluowały w ergonomiczną przestrzeń życiową, która jest ściśle zintegrowana z dziką przyrodą. Dzięki usytuowaniu budynków jeden na drugim uzyskuje się poufność pomieszczeń z panoramicznymi oknami. Budynki budynku blokują się wzajemnie od zewnątrz.

3 Środowisko przyjazne dla środowiska

Aby osiągnąć komfort i przytulność domu 2-kontenerowego, wnętrze zostało wykończone naturalnym drewnem. Wewnątrz nie można powiedzieć, że jest to konstrukcja metalowa. Ściany, sufity i podłogi są dokładnie takie same, jak w tradycyjnym wiejskim domu z kamienia, cegły lub drewna.

Architekci i projektanci nie zaczęli czynić środowiska zurbanizowanego czy przemysłowego, ale stworzyli przestrzeń życiową możliwie najbliższą naturze z naturalnych, nietoksycznych i bezpiecznych materiałów. Choć dom z zewnątrz przypomina industrialną metalową konstrukcję, wnętrze jest w pełni przystosowane do wygodnego mieszkania.

4 Płynne przejście od mieszkania do natury

Aranżując dom wakacyjny z kontenerów transportowych, postaraj się płynnie przejść z przestrzeni życiowej do otoczenia. Dzięki temu metalowe konstrukcje będą harmonijnie pasować do środowiska naturalnego. W prezentowanym projekcie domy wykończone są drewnem, konstrukcje metalowe pomalowane są na naturalne neutralne odcienie. Pomiędzy mieszkaniem a otoczeniem powstała zadaszona przestrzeń z drewnianymi meblami.

Aby zbudować nowoczesny dworek z 2 kontenerów i zintegrować go w jak największym stopniu ze środowiskiem naturalnym, warto pozbyć się industrialnego efektu w otoczeniu, łącząc wewnętrzną przestrzeń z otoczeniem i tworząc pośrednią strefę rekreacyjną. O praktyczności tych pomysłów świadczy przedstawiony projekt wiejskiego domu.

ArchitectsPlannea Arquitectura