ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Jakie Są Zalety Prywatnego Domu Z Betonu Monolitycznego

Jakie Są Zalety Prywatnego Domu Z Betonu Monolitycznego

Główną cechą monolitycznej konstrukcji betonowej jest możliwość wykonania niemal dowolnego kształtu, a nie standardowych konfiguracji. Nowoczesne domki budowane w tej technologii to często budynki koncepcyjne z naciskiem na nietypowe kształty. Jednym z takich obiektów był monolityczny betonowy dom z biura architektonicznego Biselli Katchborian Arquitetos.

Ze względu na specyfikę tej technologii budowy dom uzyskał kilka zalet:

projekt domu z betonu wylewanego – architektura przemysłowa i niezrównane widoki

Budynek został zbudowany z naciskiem na urbanistykę – nudę, prostotę, brak wystroju i wykorzystanie materiałów stosowanych w budownictwie przemysłowym. To jeden z modnych obszarów nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Ten styl architektoniczny harmonijnie łączy się z loftem, minimalizmem, techno, fusion i trendami high-tech – większość z nich jest częściowo zaangażowana w dom.

Ale architekci nie uczynili obiektu w pełni przemysłowym. Ze względu na dużą powierzchnię przeszkloną w jego architekturze, wraz z urbanistyką, można prześledzić wygląd nowoczesnego, luksusowego budynku mieszkalnego. Monolityczna technologia budowy pozwoliła na wykonanie otworów okiennych na prawie całą szerokość ścian – dom otrzymał wysokiej jakości przeszklenia panoramiczne. Szyby w podłodze pozwalają w pełni podziwiać widoki z okien i zapewniają doskonałe nasłonecznienie.

Monolityczny dom betonowy jest jednoczęściową konstrukcją żelbetową odlewaną. Wysoka wytrzymałość i nośność elementów umożliwiła zrealizowanie w nim kilku pomysłów, które na pierwszy rzut oka zaprzeczają prawom fizyki.

Najbardziej uderzającą i imponującą częścią domu jest trzecie piętro nad tarasem. Wystaje kilka metrów poza obwód fundamentu domu z przodu, z boku iz tyłu. Projekt został podkreślony przez światło. Dolna część nadwieszenia jest oświetlona i wygląda szczególnie efektownie wieczorem.

Na piętrze umieszczono sypialnie dziecięce, z panoramicznymi przeszkleniami i wyjściami na balkony. Główna sypialnia znajduje się na środkowym poziomie i ma wyjście na taras. A na parterze pomieszczenia socjalne, kuchnia, salon.

Specyfika technologii budowy monolitycznego żelbetu polega na tym, że nie ma potrzeby wykonywania konstrukcji nośnych wewnątrz budynku. Z tego powodu strefy i pomieszczenia socjalne zostały maksymalnie otwarte. Obiekt charakteryzuje się swobodnym układem bez wewnętrznych ścian nośnych.

Monolityczny dom betonowy firmy Biselli Katchborian Arquitetos łączy w sobie najlepsze cechy technologii budowy monolitów. Wyróżnia się oryginalną, nowoczesną architekturą, funkcjonalnością i praktycznością dzięki swobodnemu planowaniu.

ArchitectsBiselli Katchborian Arquitetos
PhotoNelson Kon