Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Oryginalny dom z panoramicznym widokiem w kanadyjskim lesie

Oryginalny dom z panoramicznym widokiem w kanadyjskim lesie

Architekci nadal bardziej szczegółowo pracują nad wprowadzeniem wiejskich domków do środowiska naturalnego. Kolejnym takim projektem jest modny dom rodzinny z panoramicznym widokiem na kanadyjski krajobraz leśny.

Obiekt w modnym ekologicznym stylu z elementami stodoły doskonale wpisuje się w otoczenie dzikiej przyrody i jednocześnie daje właścicielom możliwość dosłownie zanurzenia się w jej majestacie. Przyjrzyjmy się kilku technikom dalszej integracji mieszkalnictwa z krajobrazem leśnym.

Perspektywiczny widok panoramiczny z domu

Kulminacyjna część budynku na drugim piętrze jest wysunięta do przodu i wznosi się nad lasem regionu Charlevoix z imponującymi naturalnymi obrazami – pływające niebo, rzeka spotykająca się na horyzoncie z morzem, majestatyczne drzewa. W kierunku tego widoku powstaje główna panorama domu.

Całość frontowej części górnej kondygnacji została wykorzystana na przeszklenia witrażowe, tworząc niewielki daszek chroniący przed słońcem, wiatrem, opadami atmosferycznymi. Osłaniając przestrzeń wewnętrzną, baldachim podkreśla obiecujący, imponujący wygląd.

Architekci zaplanowali dom w taki sposób, aby z jego okien można było podziwiać najlepszą panoramę tej części lasu.

Harmonia domu z panoramicznymi widokami

Projektując domek, architekci wzięli pod uwagę specyfikę tutejszej tradycyjnej budowli. Są to domy drewniane o cechach zabudowy wiejskiej, co jest typowe dla rozważanego projektu.

Ale jednocześnie w nowoczesny sposób pobito klasykę prywatnej kanadyjskiej zabudowy mieszkaniowej, dodając panoramiczne przeszklenia, tworząc przestrzeń o ergonomicznej, przestronnej konfiguracji.

Wraz z prostotą stworzono tu wszystkie warunki do wygodnego, elitarnego życia – basen na świeżym powietrzu, sauna, strefa relaksu przy kominku, taras. Dom posiada przestronną kuchnię z jadalnią, wystarczająco dużo miejsca na spędzanie czasu z rodziną w salonie, zaciszne sypialnie z widokiem.

Wszystkie główne obszary socjalne znajdują się na szczycie i to stamtąd otwiera się główna panorama lasu Charlevoix.

Do budowy użyto tylko tradycyjnych materiałów – drewna, metalu, szkła. To przenosi obiekt do otoczenia. Formy są najprostsze, nawiązujące do wiejskich domów, hangarów w tym regionie. Dzięki tym cechom dom z panoramicznym widokiem harmonijnie wpisuje się w malowniczy teren, wtapia się w krajobraz i go uzupełnia.

ArchitectsArchitecture49
ImagesStephane Brugger