ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » [ Domy Szkieletowe Stalowe ] Najlepsze przykłady projektu domu z metalową ramą

[ Domy Szkieletowe Stalowe ] Najlepsze przykłady projektu domu z metalową ramą

Jak sprawić, by dom z metalową ramą był prosty i jednocześnie funkcjonalny w nowoczesny sposób? Świeże przykłady projektów ze zdjęciami najlepszych architektów.

dom szkieletowy stalowy – 315 mkw. m. przestrzeń, wygoda i nowoczesne pomysły architektoniczne

Dom o konstrukcji metalowej ze względu na wiele niezaprzeczalnych zalet zajmuje mocną pozycję w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.

pozytywne cechy domów szkieletowych wykonanych z konstrukcji metalowych

Podczas wznoszenia budynków na podstawie szkieletowej, jak w każdej konstrukcji, ważna jest niezawodność i bezpieczeństwo konstrukcji. Dlatego na pierwszym miejscu jest bezbłędne obliczenie dopuszczalnych obciążeń. Rama drewniana lub metalowa jest znacznie lżejsza niż ściany z litej cegły lub betonu, dzięki czemu obciążenie fundamentu jest mniejsze.

Jeśli wymagania dotyczące wytrzymałości fundamentu nie są tak rygorystyczne, to po prostu konieczne są prawidłowe obliczenia dopuszczalnych obciążeń elementów ramy od strony wyższych pięter i dachu. Aby dom był bezpieczny, a rama nie składała się jak domek z kart, nie zaniedbuj pomocy profesjonalnych projektantów. Konstrukcja dachu nie powinna być obciążona dodatkowymi masywnymi elementami, najlepszym rozwiązaniem jest konstrukcja płaska z lekkich materiałów dachowych.

Konstrukcja ramy może być łatwo umieszczona na terenie z reliefowym krajobrazem bez znacznych kosztów wzmacniania zboczy, ponieważ lekka konstrukcja ma minimalne obciążenie gleby. Ponadto łatwość instalacji pozwala wznieść budynek w najbardziej niedostępnych miejscach.

Budowa domu o konstrukcji metalowej zajmuje mniej czasu niż tradycyjna zabudowa. A jeśli dodać do tego jeszcze niski koszt, to takie rozwiązanie architektoniczne byłoby idealne dla młodej rodziny z ograniczonym budżetem.

Konstrukcje ramowe pozwalają na zastosowanie dowolnych materiałów wykończeniowych, zarówno do ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Może to być drewno, cegła, okładzina, lamele i inne nowoczesne wykończenia. Domy oparte na elementach konstrukcji ramowej wyglądają nowocześnie, a przestrzeń wewnętrzna to szerokie pole do popisu dla architekta wnętrz, który preferuje przestrzeń, wyrazistość linii i bogactwo naturalnego światła.

negatywne niuanse domu z metalową ramą

Podczas poszycia powierzchni domu szkieletowego konieczne jest zastosowanie izolacji cieplnej i akustycznej. Nie zapomnij o „zimnych mostkach”, czyli elementach metalowych. Aby pomieszczenia były nie tylko przestronne i jasne, ale także ciepłe w zimnym klimacie, należy zapewnić dodatkową izolację elementów metalowych.

Konstrukcje metalowe wymagają specjalnego podejścia do projektowania wnętrz. Dzięki umiejętnemu podejściu do projektu lokalu metalowe belki, szczeble i regały nadadzą pomieszczeniom powściągliwości i szlachetności. W złagodzeniu przemysłowych odcieni pomogą jasne kolory i pastelowe kolory materiałów wykończeniowych.

Domy o konstrukcji metalowej w ogniu stają się niebezpieczne dla mieszkańców domu, ponieważ pod wpływem ognia i wysokich temperatur metalowa rama traci sztywność i może po prostu spaść. Niepalne materiały wykończeniowe lub impregnacja palnych powierzchni związkami ogniotrwałymi pomogą chronić mieszkańców.

ArchitectsMarcos FranchiniNattalia Bom Conselho
PhotoJomar Bragança

CO TO JEST METALOWA RAMA DO DOMU?

Po co budować metalową ramę w domu i jak uczynić ją elementem ochrony, komfortu i stylu.

Biuro architektoniczne Andrade Morettin Arquitetos Associados wyszło poza zwykłe ogrodzenie chaty, proponując metalową ramę domu, która również pokryłaby budynek z góry. Jednocześnie osiedle okazało się dość otwarte i wkomponowane w otoczenie, gdyż niezagospodarowane pozostały fasady z panoramicznymi przeszkleniami.

Jakie cechy posiadłość otrzymała dzięki metalowej konstrukcji, rozważymy dalej.

domy szkieletowe stalowe projekty – prywatność na poziomie tajnego obiektu

Jedynie elewacje skierowane na część prywatną działki pozostały otwarte na widok z zewnątrz domu. Z zewnątrz budynek jest praktycznie niewidoczny, ponieważ metalowa rama domu zakrywa go na zasadzie muszli. Pod baldachimem wpadły również sąsiednie tereny rekreacyjne. Nie będzie dobrze patrzeć na nie z zewnątrz, nawet lecąc nad szczytem domu.

Całkiem kompetentne i przemyślane rozwiązanie w dobie powszechnej dostępności quadrocopterów i innego sprzętu. Właściciele mogą przejść na emeryturę na miejscu i będąc na świeżym powietrzu zachować całkowitą prywatność.

Konstrukcja składa się z belek przemysłowych, podpór, arkuszy. Zapewnia to jego niezawodność, wysoką wytrzymałość i stylowy, nowoczesny design. Montaż takiego systemu nad domem również nie był problematyczny.

stalowe domy szkieletowe – optymalny mikroklimat i nasłonecznienie

Architekci pomyśleli o ochronnej metalowej ramie domu, aby obiekt otrzymał wystarczającą ilość światła dziennego. W tym celu konstrukcja jest otwarta z obu stron i ma optymalną wysokość.

Jest lekki i przytulny pod baldachimem, a podczas dziennego słońca dom i przyległe obszary są osłonięte przed gorącymi promieniami. Pozwala to na utrzymanie przyjemnej temperatury przy minimalnym wykorzystaniu urządzeń klimatycznych.

domy stalowe szkieletowe – integracja przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej

Z wewnętrzną przestrzenią mieszkalną połączone są przyległe tereny i tereny rekreacyjne pod metalową ramą domu. Dokonano płynnego przejścia z przestrzeni mieszkalnej wewnątrz do otaczającego krajobrazu. Dom otrzymał podwójną konstrukcję otaczającą. Jedna z nich to ściany i panoramiczne okna, a druga to metalowa konstrukcja.

Architektom udało się zrobić otwarte tarasy w pobliżu domu. Ale ponieważ znajdują się pod metalową ramą, pozostają suche i wygodne o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Te tereny rekreacyjne są praktycznie połączone z przestrzenią mieszkalną, a dzięki otwieranym strukturom panoramicznym można usunąć rzeczywistą linię między nimi.

Okazuje się, że metalowa rama domu stała się zarówno konstrukcją ochronną, jak i elementem zapewniającym komfortowe mieszkanie. Podkreśla industrialny charakter obiektu, a jednocześnie stwarza płynne przejście od zewnętrznego środowiska naturalnego do wewnętrznej przestrzeni życiowej.

ArchitectsAndrade Morettin Arquitetos Associados
PhotoNelson Kon

PROSTY I NOWOCZESNY DOM O KONSTRUKCJI METALOWEJ / REZYDENCJA A + M

Biuro Architektoniczne Archimania otrzymało zadanie zbudowania nowocześnie wygodnego, a jednocześnie możliwie najprostszego domku dla starszej pary w wiejskim stanie Mississippi (USA). Biuro zaprezentowało specyficzny dom o konstrukcji metalowej z basenem, wewnętrznym ogrodem, tarasami i panoramicznymi oknami.

Architekci zrealizowali przestronny i elementarny parterowy domek, który jest w pełni zgodny z aktualnymi trendami na rynku nieruchomości podmiejskich.

Ze względu na elementarną prostotę konstrukcji i niezawodność technologii budowy, dom o konstrukcji metalowej praktycznie nie wymaga pracy przez cały rok. Mieszkająca tu para emerytów cieszy się spokojnym, pięknym wiejskim życiem w otoczeniu pól uprawnych.

Ze względu na wykonanie w stylu minimalizmu obiekt pozbawiony jest jakichkolwiek konstrukcji i elementów dekoracyjnych. Nie wymaga stałej konserwacji, jest wykonany z materiałów odpornych na zużycie, które podlegają minimalnym wpływom środowiska.

Obiekt jest odsunięty od zgiełku miasta i autostrad. Najbliżsi sąsiedzi i wiejska droga są setki metrów dalej – z okien w każdym kierunku rozciąga się widok na naturalne krajobrazy. Architekci woleli, aby dom z metalową ramą był jak najbardziej otwarty, bez ukrywania krajobrazów za ogrodzeniem. Z jednej strony otwiera się panorama jeziora, z drugiej – do ogrodu.

Jednocześnie lokalizacja lokalizowana jest z widoków z okolicznych terenów za pomocą terenów zielonych – drzew, krzewów. A nowoczesne systemy bezpieczeństwa sprawiają, że jest bezpieczny nawet w otwartych warunkach.

Konfiguracja liniowa zapewnia bezpośredni dostęp do obszaru lokalnego z dowolnego pomieszczenia do budynku. Istnieje ścisły związek między przestrzenią zewnętrzną i wewnętrzną, płynne przejście między nimi.

przytulność i komfort na nowoczesnym poziomie w domu szkieletowym z profili metalowych

W domu z metalową ramą stworzono środowisko bez barier – wszystkie obszary funkcjonalne wewnątrz i na zewnątrz znajdują się na tym samym poziomie, bez stopni, podestów i progów. Dzięki przesuwnym przeszkleniom panoramicznym zewnętrzne tereny rekreacyjne przy basenie są praktycznie połączone z wewnętrzną przestrzenią mieszkalną.

Koncepcja otwartej, pozbawionej barier zabudowy i poziomego planowania sprawia, że ​​dom z metalową ramą jest szczególnie wygodny dla starszej pary. Chociaż jednocześnie mieszkanie jest przystosowane do aktywnego spędzania czasu – jest siłownia, miejsca piknikowe, pływanie.

Tym samym prezentowany dom o konstrukcji metalowej otrzymał optymalną konfigurację do życia aktywnych osób w wieku. Jest funkcjonalny, a jednocześnie prosty i niezawodny. Umiejscowienie domu odegrało kluczową rolę w stworzeniu spokojnego, pogodnego otoczenia dla komfortowego wypoczynku na wsi.

Architectsarchimania

METALOWY DOM MODUŁOWY NA WZNIESIENIU – BEZ DYSKOMFORTU DLA 35 M² POWIERZCHNI MIESZKALNEJ

Do niedawna modułowe konstrukcje budowlane były wykorzystywane wyłącznie do budowy hal handlowych, przyczep i magazynów. Ale architekci nauczyli się uosabiać kreatywne, niestandardowe mieszkania w prefabrykowanym budynku. Drewniany lub metalowy dom modułowy może znajdować się w dowolnym ograniczonym obszarze. Profesjonaliści Bruno Zaittera arquiteto pokazali wszystkie zalety i możliwości takiego budynku w projekcie Schronisko na wsi.

racjonalność metalowych domów modułowych

Racjonalność można nazwać jedną z głównych cech modułowego budynku mieszkalnego. Wyraźne linie i zwarta bryła lokalu pozwalają nawet przy ograniczonej powierzchni zaaranżować niezbędne strefy. Komfortowo zaaranżowano miejsce do spania, kuchnię i łazienkę na metalowej podstawie 3,6×3,6×2,5 metra. Dla młodej pary ta przestrzeń wystarczy, aby stworzyć przytulne miejsce.

Na zdjęciu projekt składający się z 3 oddzielnych modułów, który znajduje się w środku wiejskiej osady. Mini Shelter Mimo niewielkiej przestrzeni mieszkalnej, metalowy dom modułowy tworzy nowoczesną kryjówkę. Ze względu na swoje wyjątkowe położenie wśród łąk stepowych panoramiczne okna części centralnej zapewniają nieskazitelny krajobraz.

wszechstronne możliwości domów modułowych

Moduły metalowe są najczęściej wybierane na obszarach o agresywnym klimacie. Podmuchy wiatru, opady atmosferyczne nie mogą być zrekompensowane standardową konstrukcją zwykłego domu. Podstawa wykonana z mocnego i wytrzymałego metalu chroni wnętrze domu przed ewentualnymi negatywnymi czynnikami, stwarzając poczucie prywatności i bezpieczeństwa.

Aby nie tracić kontaktu z naturalnym otoczeniem, architekci wykonali atrakcyjny manewr, stosując ciągłe przeszklenie elewacji frontowej od strony północnej. Tylna strona wyłożona jest drewnianymi deskami. Kolorystyka materiałów wykończeniowych wygląda harmonijnie, ponieważ drewniane belki mają nienaturalny zielonkawy odcień. W ten sposób zewnętrzna część wtapia się w krajobraz, ukrywając się jako piękno otaczającej okolicy.

W warunkach sztywnej modulacji właściciele takiego schronu nie mają wielu opcji planowania. W rogu znajduje się sypialnia i łazienka, natomiast część środkowa zarezerwowana jest na małą kuchnię i salon. Ze względu na zwartość rozmieszczenia przestrzeni życiowej i dobór mebli mieszkańcy mogą swobodnie poruszać się po pomieszczeniu.

Dodatkowym plusem jest obecność balkonu z drewnianą podłogą. Minimalistyczny styl designu utrzymany jest wewnątrz i na zewnątrz budynku. Czarno-brązowa gama wnętrza płynnie przechodzi w część zewnętrzną w postaci metalowych balustrad, naturalna faktura drewna. Proste linie konstrukcji stają się alegorią naturalnego otoczenia, dopełniając jej zakrzywione formy i ciągłe powiązania roślin, drzew, wzgórz.

Dla pragmatycznych ludzi domy modułowe będą praktycznym wyborem dla skromnych mieszkań. Minimalna inwestycja czasu i materiałów pozwala stworzyć stylowy dom przy skromnym budżecie.

Bezspornym faktem pozostaje, że metalowy dom modułowy to nowoczesne, praktyczne, racjonalne rozwiązanie do organizacji przestrzeni życiowej. Projektanci tylko zwiększają popularność takich mieszkań, prezentując różne interpretacje dekoracji wnętrz i na zewnątrz.

Architects Bruno Zaitter arquiteto
Photo Sergio Mendonça Jr. 

DOMY Z KONSTRUKCJI METALOWYCH – JAK OSIĄGNĄĆ KOMFORT?

Biuro Architektoniczne Grib zaprezentowało oryginalny dom prywatny z metalowych konstrukcji dla dużej rodziny. Budynek przeznaczony jest dla 7 osób – 2 dorosłych i 5 dzieci. Właściciele chcieli bezpiecznego, przestronnego i nowoczesnego domu, który spełniałby ich wysokie wymagania dotyczące komfortu i oryginalności. Architekci zaproponowali dość prosty, na pierwszy rzut oka parterowy i obszerny obiekt ze wszystkimi niezbędnymi pomieszczeniami socjalnymi i prywatnymi. Jego główną cechą było wykorzystanie metalowych konstrukcji jako podstawy budynku.

Zastanów się, co z tego dostał dom.

nowoczesny design z pogranicza budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego

Belki, dwuteowniki, okładziny ścienne stały się nie tylko podstawą budowy domu, ale także elementami jego industrialnego stylu. Jednocześnie budynek stał się dość przytulny i wygodny do zamieszkania. Duża powierzchnia przeszklenia z panoramicznymi oknami od podłogi do sufitu dodała budynkowi domowego uroku.

Ważną rolę w projekcie odegrała obecność wyposażonych tarasów, ozdobionych żywymi roślinami, kwiatami w doniczkach. Kamienne ściany również dodają przytulności – dzięki temu prywatny dom z metalowych konstrukcji nie wygląda jak obiekt przemysłowy.

praktyczne wytyczenie przestrzeni

Dom wybudowano na otwartej przestrzeni, dzięki czemu można było wykorzystać dla niego maksymalną powierzchnię działki – architekci przewidzieli wszystkie obszary funkcjonalne na jednym poziomie.

Pokoje prywatne i socjalne wydzielone są korytarzami, dziedzińcami – pozwoliło to lepiej podzielić przestrzeń życiową pomiędzy członków rodziny, uzyskać niezależność pokoi prywatnych i sypialni.

maksymalna otwartość z zewnątrz

Prywatny dom z metalowych konstrukcji powstał w malowniczym miejscu, a architekci uznali za swój obowiązek zapewnienie dobrego widoku z okien. Przednia część domu to ciągłe przeszklenie od podłogi do sufitu.

Konstrukcje są otwarte, więc przy dobrej pogodzie przestrzeń wewnętrzną można połączyć z tarasem przy domu. Przed panoramicznymi oknami znajdują się tereny rekreacyjne, które płynnie przechodzą na dziedzińce. Przestrzeń zewnętrzna i wewnętrzna są ze sobą ściśle powiązane.

Prywatny dom wykonany z metalowych konstrukcji stał się wygodny, skuteczny i funkcjonalny dla dużej rodziny ze względu na specyfikę układu i technologii budowy. Konstrukcje metalowe stały się tutaj nie tylko podstawą w kontekście konstrukcji obiektu, ale ważnym elementem projektu. Dzięki zastosowaniu konstrukcji metalowych dom stał się efektowny, nowoczesny, prosty i jednocześnie trwały. Dzięki pomyślnemu zaplanowaniu przestrzeni życiowej wszyscy 7 członków rodziny ma własną niezależną przestrzeń prywatną.

ArchitectsGrib
PhotoGrib

Jak zbudować mobilny dom wiejski z metalową ramą?

Jak zbudować mobilny wiejski dom z metalową ramą Biuro architektoniczne ŠA atelier zaprezentowało kompaktowy wiejski dom z metalową ramą o powierzchni 23 m2. Cechą charakterystyczną budynku jest to, że jest on montowany i demontowany zgodnie z zasadą konstruktora, a komponenty można przewozić na tylnej części ciężarówki. Taką możliwość dała technologia konstrukcji modułowej ramy metalowej. Właściciele mogą dosłownie przenieść dom, ciągle zmieniając miejsce zamieszkania.

Rozważ główne cechy konstrukcyjne wiejskiego domu z metalową ramą, zapewniając jego mobilność.

Wszechstronność i funkcjonalność dachu

Aby dom mógł być użytkowany w prawie każdym klimacie iw każdych warunkach, dach w nim został wykonany bez nawiewu wiszącego nad domem. Kształt dachu przeznaczony jest do zbierania wody deszczowej. Następnie można go używać na farmie.

Okazuje się, że dom jest wyposażony we własny autonomiczny system poboru i zaopatrzenia w wodę. Kształt dachu jest przemyślany, aby chronić dom wiejski z metalową ramą przed upałem – nie przegrzewa się nawet w otwartym słońcu.

Podpory o zmiennej wysokości

Mały wiejski dom z metalową ramą jest zainstalowany na stojakach, których wysokość można zmienić. Pozwala to na dostosowanie obiektu do dowolnej rzeźby.

Może być zainstalowany na skarpie, równym terenie, brzegu rzeki lub jeziora. W każdym z tych przypadków nie ma potrzeby wytwarzania i stosowania nowych konstrukcji wsporczych.

System modułowy

Mały wiejski dom z metalową ramą to zestaw poszczególnych elementów – podłogi, dach, ściany, ścianki działowe, podpory. Za pomocą elementów złącznych elementy te są montowane w jeden przedmiot.

Zdemontowane zajmują znacznie mniej miejsca, wygodnie je ładować, transportować bez użycia specjalnego sprzętu czy dźwigów. Właściciele zawsze mogą przenieść dom w ciekawe dla siebie miejsce, udać się nad zalew z własnym domkiem letniskowym lub wejść do lasu, wyposażając tam pełnowartościowe osiedle w udogodnienia.

Ciepłe wykończenie ze sklejki

Wewnątrz dom modułowy o konstrukcji metalowej wykończony jest arkuszami sklejki. Ten materiał jest wygodny w kontekście składanych konstrukcji. Jednocześnie zapewnia ciepło, przytulność i domowy komfort we wnętrzu. Zamiast metalowych ścianek i podpór masz lekką, przyjemną w dotyku i estetyczną powierzchnię.

Mobilny dworek o metalowej ramie jest wszechstronny, a jednocześnie pozostaje równie wygodny do życia zarówno w pobliżu zbiornika, jak i daleko w lesie lub na wzgórzach. Cecha konstrukcyjna pozwala na montaż w każdym terenie i zapewnia komfortowe warunki życia.

ArchitectsSA atelier
PhotoVaidotas Darulis Gabrielė Šarkauskienė