ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » [ Domy Szkieletowe Stalowe ] Najlepsze przykłady projektu domu z metalową ramą

[ Domy Szkieletowe Stalowe ] Najlepsze przykłady projektu domu z metalową ramą

0 Udostępnień

Jak sprawić, by dom z metalową ramą był prosty i jednocześnie funkcjonalny w nowoczesny sposób? Świeże przykłady projektów ze zdjęciami najlepszych architektów.

dom szkieletowy stalowy – 315 mkw. m. przestrzeń, wygoda i nowoczesne pomysły architektoniczne

Dom o konstrukcji metalowej ze względu na wiele niezaprzeczalnych zalet zajmuje mocną pozycję w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.

Domy Szkieletowe Stalowe

pozytywne cechy domów szkieletowych wykonanych z konstrukcji metalowych

Podczas wznoszenia budynków na podstawie szkieletowej, jak w każdej konstrukcji, ważna jest niezawodność i bezpieczeństwo konstrukcji. Dlatego na pierwszym miejscu jest bezbłędne obliczenie dopuszczalnych obciążeń. Rama drewniana lub metalowa jest znacznie lżejsza niż ściany z litej cegły lub betonu, dzięki czemu obciążenie fundamentu jest mniejsze.

Domy Szkieletowe Stalowe

Jeśli wymagania dotyczące wytrzymałości fundamentu nie są tak rygorystyczne, to po prostu konieczne są prawidłowe obliczenia dopuszczalnych obciążeń elementów ramy od strony wyższych pięter i dachu. Aby dom był bezpieczny, a rama nie składała się jak domek z kart, nie zaniedbuj pomocy profesjonalnych projektantów. Konstrukcja dachu nie powinna być obciążona dodatkowymi masywnymi elementami, najlepszym rozwiązaniem jest konstrukcja płaska z lekkich materiałów dachowych.

Domy Szkieletowe Stalowe

Konstrukcja ramy może być łatwo umieszczona na terenie z reliefowym krajobrazem bez znacznych kosztów wzmacniania zboczy, ponieważ lekka konstrukcja ma minimalne obciążenie gleby. Ponadto łatwość instalacji pozwala wznieść budynek w najbardziej niedostępnych miejscach.

Domy Szkieletowe Stalowe

Budowa domu o konstrukcji metalowej zajmuje mniej czasu niż tradycyjna zabudowa. A jeśli dodać do tego jeszcze niski koszt, to takie rozwiązanie architektoniczne byłoby idealne dla młodej rodziny z ograniczonym budżetem.

Domy Szkieletowe Stalowe

Konstrukcje ramowe pozwalają na zastosowanie dowolnych materiałów wykończeniowych, zarówno do ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Może to być drewno, cegła, okładzina, lamele i inne nowoczesne wykończenia. Domy oparte na elementach konstrukcji ramowej wyglądają nowocześnie, a przestrzeń wewnętrzna to szerokie pole do popisu dla architekta wnętrz, który preferuje przestrzeń, wyrazistość linii i bogactwo naturalnego światła.

Domy Szkieletowe Stalowe

negatywne niuanse domu z metalową ramą

Podczas poszycia powierzchni domu szkieletowego konieczne jest zastosowanie izolacji cieplnej i akustycznej. Nie zapomnij o „zimnych mostkach”, czyli elementach metalowych. Aby pomieszczenia były nie tylko przestronne i jasne, ale także ciepłe w zimnym klimacie, należy zapewnić dodatkową izolację elementów metalowych.

Domy Szkieletowe Stalowe
Domy Szkieletowe Stalowe

Konstrukcje metalowe wymagają specjalnego podejścia do projektowania wnętrz. Dzięki umiejętnemu podejściu do projektu lokalu metalowe belki, szczeble i regały nadadzą pomieszczeniom powściągliwości i szlachetności. W złagodzeniu przemysłowych odcieni pomogą jasne kolory i pastelowe kolory materiałów wykończeniowych.

Domy Szkieletowe Stalowe

Domy o konstrukcji metalowej w ogniu stają się niebezpieczne dla mieszkańców domu, ponieważ pod wpływem ognia i wysokich temperatur metalowa rama traci sztywność i może po prostu spaść. Niepalne materiały wykończeniowe lub impregnacja palnych powierzchni związkami ogniotrwałymi pomogą chronić mieszkańców.

ArchitectsMarcos FranchiniNattalia Bom Conselho
PhotoJomar Bragança

CO TO JEST METALOWA RAMA DO DOMU?

Po co budować metalową ramę w domu i jak uczynić ją elementem ochrony, komfortu i stylu.

Domy Szkieletowe Stalowe

Biuro architektoniczne Andrade Morettin Arquitetos Associados wyszło poza zwykłe ogrodzenie chaty, proponując metalową ramę domu, która również pokryłaby budynek z góry. Jednocześnie osiedle okazało się dość otwarte i wkomponowane w otoczenie, gdyż niezagospodarowane pozostały fasady z panoramicznymi przeszkleniami.

Domy Szkieletowe Stalowe

Jakie cechy posiadłość otrzymała dzięki metalowej konstrukcji, rozważymy dalej.

domy szkieletowe stalowe projekty – prywatność na poziomie tajnego obiektu

Jedynie elewacje skierowane na część prywatną działki pozostały otwarte na widok z zewnątrz domu. Z zewnątrz budynek jest praktycznie niewidoczny, ponieważ metalowa rama domu zakrywa go na zasadzie muszli. Pod baldachimem wpadły również sąsiednie tereny rekreacyjne. Nie będzie dobrze patrzeć na nie z zewnątrz, nawet lecąc nad szczytem domu.

Domy Szkieletowe Stalowe

Całkiem kompetentne i przemyślane rozwiązanie w dobie powszechnej dostępności quadrocopterów i innego sprzętu. Właściciele mogą przejść na emeryturę na miejscu i będąc na świeżym powietrzu zachować całkowitą prywatność.

Domy Szkieletowe Stalowe

Konstrukcja składa się z belek przemysłowych, podpór, arkuszy. Zapewnia to jego niezawodność, wysoką wytrzymałość i stylowy, nowoczesny design. Montaż takiego systemu nad domem również nie był problematyczny.

Domy Szkieletowe Stalowe

stalowe domy szkieletowe – optymalny mikroklimat i nasłonecznienie

Architekci pomyśleli o ochronnej metalowej ramie domu, aby obiekt otrzymał wystarczającą ilość światła dziennego. W tym celu konstrukcja jest otwarta z obu stron i ma optymalną wysokość.

Domy Szkieletowe Stalowe

Jest lekki i przytulny pod baldachimem, a podczas dziennego słońca dom i przyległe obszary są osłonięte przed gorącymi promieniami. Pozwala to na utrzymanie przyjemnej temperatury przy minimalnym wykorzystaniu urządzeń klimatycznych.

Domy Szkieletowe Stalowe

domy stalowe szkieletowe – integracja przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej

Z wewnętrzną przestrzenią mieszkalną połączone są przyległe tereny i tereny rekreacyjne pod metalową ramą domu. Dokonano płynnego przejścia z przestrzeni mieszkalnej wewnątrz do otaczającego krajobrazu. Dom otrzymał podwójną konstrukcję otaczającą. Jedna z nich to ściany i panoramiczne okna, a druga to metalowa konstrukcja.

Domy Szkieletowe Stalowe

Architektom udało się zrobić otwarte tarasy w pobliżu domu. Ale ponieważ znajdują się pod metalową ramą, pozostają suche i wygodne o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Te tereny rekreacyjne są praktycznie połączone z przestrzenią mieszkalną, a dzięki otwieranym strukturom panoramicznym można usunąć rzeczywistą linię między nimi.

Domy Szkieletowe Stalowe

Okazuje się, że metalowa rama domu stała się zarówno konstrukcją ochronną, jak i elementem zapewniającym komfortowe mieszkanie. Podkreśla industrialny charakter obiektu, a jednocześnie stwarza płynne przejście od zewnętrznego środowiska naturalnego do wewnętrznej przestrzeni życiowej.

ArchitectsAndrade Morettin Arquitetos Associados
PhotoNelson Kon

PROSTY I NOWOCZESNY DOM O KONSTRUKCJI METALOWEJ / REZYDENCJA A + M

Biuro Architektoniczne Archimania otrzymało zadanie zbudowania nowocześnie wygodnego, a jednocześnie możliwie najprostszego domku dla starszej pary w wiejskim stanie Mississippi (USA). Biuro zaprezentowało specyficzny dom o konstrukcji metalowej z basenem, wewnętrznym ogrodem, tarasami i panoramicznymi oknami.

Domy Szkieletowe Stalowe

Architekci zrealizowali przestronny i elementarny parterowy domek, który jest w pełni zgodny z aktualnymi trendami na rynku nieruchomości podmiejskich.

Domy Szkieletowe Stalowe

Ze względu na elementarną prostotę konstrukcji i niezawodność technologii budowy, dom o konstrukcji metalowej praktycznie nie wymaga pracy przez cały rok. Mieszkająca tu para emerytów cieszy się spokojnym, pięknym wiejskim życiem w otoczeniu pól uprawnych.

Domy Szkieletowe Stalowe

Ze względu na wykonanie w stylu minimalizmu obiekt pozbawiony jest jakichkolwiek konstrukcji i elementów dekoracyjnych. Nie wymaga stałej konserwacji, jest wykonany z materiałów odpornych na zużycie, które podlegają minimalnym wpływom środowiska.

Domy Szkieletowe Stalowe

Obiekt jest odsunięty od zgiełku miasta i autostrad. Najbliżsi sąsiedzi i wiejska droga są setki metrów dalej – z okien w każdym kierunku rozciąga się widok na naturalne krajobrazy. Architekci woleli, aby dom z metalową ramą był jak najbardziej otwarty, bez ukrywania krajobrazów za ogrodzeniem. Z jednej strony otwiera się panorama jeziora, z drugiej – do ogrodu.

Domy Szkieletowe Stalowe

Jednocześnie lokalizacja lokalizowana jest z widoków z okolicznych terenów za pomocą terenów zielonych – drzew, krzewów. A nowoczesne systemy bezpieczeństwa sprawiają, że jest bezpieczny nawet w otwartych warunkach.

Domy Szkieletowe Stalowe

Konfiguracja liniowa zapewnia bezpośredni dostęp do obszaru lokalnego z dowolnego pomieszczenia do budynku. Istnieje ścisły związek między przestrzenią zewnętrzną i wewnętrzną, płynne przejście między nimi.

Domy Szkieletowe Stalowe

przytulność i komfort na nowoczesnym poziomie w domu szkieletowym z profili metalowych

W domu z metalową ramą stworzono środowisko bez barier – wszystkie obszary funkcjonalne wewnątrz i na zewnątrz znajdują się na tym samym poziomie, bez stopni, podestów i progów. Dzięki przesuwnym przeszkleniom panoramicznym zewnętrzne tereny rekreacyjne przy basenie są praktycznie połączone z wewnętrzną przestrzenią mieszkalną.

Domy Szkieletowe Stalowe

Koncepcja otwartej, pozbawionej barier zabudowy i poziomego planowania sprawia, że ​​dom z metalową ramą jest szczególnie wygodny dla starszej pary. Chociaż jednocześnie mieszkanie jest przystosowane do aktywnego spędzania czasu – jest siłownia, miejsca piknikowe, pływanie.

Domy Szkieletowe Stalowe

Tym samym prezentowany dom o konstrukcji metalowej otrzymał optymalną konfigurację do życia aktywnych osób w wieku. Jest funkcjonalny, a jednocześnie prosty i niezawodny. Umiejscowienie domu odegrało kluczową rolę w stworzeniu spokojnego, pogodnego otoczenia dla komfortowego wypoczynku na wsi.

Architectsarchimania

METALOWY DOM MODUŁOWY NA WZNIESIENIU – BEZ DYSKOMFORTU DLA 35 M² POWIERZCHNI MIESZKALNEJ

Do niedawna modułowe konstrukcje budowlane były wykorzystywane wyłącznie do budowy hal handlowych, przyczep i magazynów. Ale architekci nauczyli się uosabiać kreatywne, niestandardowe mieszkania w prefabrykowanym budynku. Drewniany lub metalowy dom modułowy może znajdować się w dowolnym ograniczonym obszarze. Profesjonaliści Bruno Zaittera arquiteto pokazali wszystkie zalety i możliwości takiego budynku w projekcie Schronisko na wsi.

Domy modułowe metalowe
Domy modułowe metalowe
Domy modułowe metalowe

racjonalność metalowych domów modułowych

Racjonalność można nazwać jedną z głównych cech modułowego budynku mieszkalnego. Wyraźne linie i zwarta bryła lokalu pozwalają nawet przy ograniczonej powierzchni zaaranżować niezbędne strefy. Komfortowo zaaranżowano miejsce do spania, kuchnię i łazienkę na metalowej podstawie 3,6×3,6×2,5 metra. Dla młodej pary ta przestrzeń wystarczy, aby stworzyć przytulne miejsce.

Domy modułowe metalowe
Domy modułowe metalowe

Na zdjęciu projekt składający się z 3 oddzielnych modułów, który znajduje się w środku wiejskiej osady. Mini Shelter Mimo niewielkiej przestrzeni mieszkalnej, metalowy dom modułowy tworzy nowoczesną kryjówkę. Ze względu na swoje wyjątkowe położenie wśród łąk stepowych panoramiczne okna części centralnej zapewniają nieskazitelny krajobraz.

wszechstronne możliwości domów modułowych

Domy modułowe metalowe

Moduły metalowe są najczęściej wybierane na obszarach o agresywnym klimacie. Podmuchy wiatru, opady atmosferyczne nie mogą być zrekompensowane standardową konstrukcją zwykłego domu. Podstawa wykonana z mocnego i wytrzymałego metalu chroni wnętrze domu przed ewentualnymi negatywnymi czynnikami, stwarzając poczucie prywatności i bezpieczeństwa.

Domy modułowe metalowe

Aby nie tracić kontaktu z naturalnym otoczeniem, architekci wykonali atrakcyjny manewr, stosując ciągłe przeszklenie elewacji frontowej od strony północnej. Tylna strona wyłożona jest drewnianymi deskami. Kolorystyka materiałów wykończeniowych wygląda harmonijnie, ponieważ drewniane belki mają nienaturalny zielonkawy odcień. W ten sposób zewnętrzna część wtapia się w krajobraz, ukrywając się jako piękno otaczającej okolicy.

Domy modułowe metalowe

W warunkach sztywnej modulacji właściciele takiego schronu nie mają wielu opcji planowania. W rogu znajduje się sypialnia i łazienka, natomiast część środkowa zarezerwowana jest na małą kuchnię i salon. Ze względu na zwartość rozmieszczenia przestrzeni życiowej i dobór mebli mieszkańcy mogą swobodnie poruszać się po pomieszczeniu.

Domy modułowe metalowe
Domy modułowe metalowe

Dodatkowym plusem jest obecność balkonu z drewnianą podłogą. Minimalistyczny styl designu utrzymany jest wewnątrz i na zewnątrz budynku. Czarno-brązowa gama wnętrza płynnie przechodzi w część zewnętrzną w postaci metalowych balustrad, naturalna faktura drewna. Proste linie konstrukcji stają się alegorią naturalnego otoczenia, dopełniając jej zakrzywione formy i ciągłe powiązania roślin, drzew, wzgórz.

Domy modułowe metalowe

Dla pragmatycznych ludzi domy modułowe będą praktycznym wyborem dla skromnych mieszkań. Minimalna inwestycja czasu i materiałów pozwala stworzyć stylowy dom przy skromnym budżecie.

Domy modułowe metalowe

Bezspornym faktem pozostaje, że metalowy dom modułowy to nowoczesne, praktyczne, racjonalne rozwiązanie do organizacji przestrzeni życiowej. Projektanci tylko zwiększają popularność takich mieszkań, prezentując różne interpretacje dekoracji wnętrz i na zewnątrz.

Domy modułowe metalowe
Domy modułowe metalowe
Architects Bruno Zaitter arquiteto
Photo Sergio Mendonça Jr. 

DOMY Z KONSTRUKCJI METALOWYCH – JAK OSIĄGNĄĆ KOMFORT?

Biuro Architektoniczne Grib zaprezentowało oryginalny dom prywatny z metalowych konstrukcji dla dużej rodziny. Budynek przeznaczony jest dla 7 osób – 2 dorosłych i 5 dzieci. Właściciele chcieli bezpiecznego, przestronnego i nowoczesnego domu, który spełniałby ich wysokie wymagania dotyczące komfortu i oryginalności. Architekci zaproponowali dość prosty, na pierwszy rzut oka parterowy i obszerny obiekt ze wszystkimi niezbędnymi pomieszczeniami socjalnymi i prywatnymi. Jego główną cechą było wykorzystanie metalowych konstrukcji jako podstawy budynku.

DOMY Z KONSTRUKCJI METALOWYCH
DOMY Z KONSTRUKCJI METALOWYCH
DOMY Z KONSTRUKCJI METALOWYCH

Zastanów się, co z tego dostał dom.

nowoczesny design z pogranicza budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego

Belki, dwuteowniki, okładziny ścienne stały się nie tylko podstawą budowy domu, ale także elementami jego industrialnego stylu. Jednocześnie budynek stał się dość przytulny i wygodny do zamieszkania. Duża powierzchnia przeszklenia z panoramicznymi oknami od podłogi do sufitu dodała budynkowi domowego uroku.

DOMY Z KONSTRUKCJI METALOWYCH

Ważną rolę w projekcie odegrała obecność wyposażonych tarasów, ozdobionych żywymi roślinami, kwiatami w doniczkach. Kamienne ściany również dodają przytulności – dzięki temu prywatny dom z metalowych konstrukcji nie wygląda jak obiekt przemysłowy.

DOMY Z KONSTRUKCJI METALOWYCH

praktyczne wytyczenie przestrzeni

Dom wybudowano na otwartej przestrzeni, dzięki czemu można było wykorzystać dla niego maksymalną powierzchnię działki – architekci przewidzieli wszystkie obszary funkcjonalne na jednym poziomie.

DOMY Z KONSTRUKCJI METALOWYCH

Pokoje prywatne i socjalne wydzielone są korytarzami, dziedzińcami – pozwoliło to lepiej podzielić przestrzeń życiową pomiędzy członków rodziny, uzyskać niezależność pokoi prywatnych i sypialni.

maksymalna otwartość z zewnątrz

Prywatny dom z metalowych konstrukcji powstał w malowniczym miejscu, a architekci uznali za swój obowiązek zapewnienie dobrego widoku z okien. Przednia część domu to ciągłe przeszklenie od podłogi do sufitu.

DOMY Z KONSTRUKCJI METALOWYCH

Konstrukcje są otwarte, więc przy dobrej pogodzie przestrzeń wewnętrzną można połączyć z tarasem przy domu. Przed panoramicznymi oknami znajdują się tereny rekreacyjne, które płynnie przechodzą na dziedzińce. Przestrzeń zewnętrzna i wewnętrzna są ze sobą ściśle powiązane.

DOMY Z KONSTRUKCJI METALOWYCH

Prywatny dom wykonany z metalowych konstrukcji stał się wygodny, skuteczny i funkcjonalny dla dużej rodziny ze względu na specyfikę układu i technologii budowy. Konstrukcje metalowe stały się tutaj nie tylko podstawą w kontekście konstrukcji obiektu, ale ważnym elementem projektu. Dzięki zastosowaniu konstrukcji metalowych dom stał się efektowny, nowoczesny, prosty i jednocześnie trwały. Dzięki pomyślnemu zaplanowaniu przestrzeni życiowej wszyscy 7 członków rodziny ma własną niezależną przestrzeń prywatną.

ArchitectsGrib
PhotoGrib
0 Udostępnień