ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Drewniana Okładzina Ścienna — 5 Faktów, które sprawią, że wybierzesz naturalne wykończenia

Drewniana Okładzina Ścienna – 5 Faktów, które sprawią, że wybierzesz naturalne wykończenia

  • 4 min read
Drewniana Okładzina Ścienna

Jeśli chcesz zbudować przytulny dom w środku lasu, wybierz tylko naturalne materiały do ​​wykończenia elewacji i wnętrza. Naturalna faktura belek pozwoli wtopić się w otaczający krajobraz i dopełnić go własną atrakcyjnością. Pomimo wielu dostępnych wykończeń, okładziny ścienne z drewna zawsze były klasycznym trendem w architekturze i wzornictwie. Oto główne kontrfakty przemawiające za taką decyzją na przykładzie projektu Sooke.

wyjątkowość materiału

Żaden rodzaj okładziny nie może pochwalić się oryginalnością swojej naturalnej powłoki. Każda deska drewniana to niepowtarzalna faktura, wzór stworzony przez naturę. Prawidłowo ułożone deski na elewacji domu przeplatają się w odcieniach: od jasnobrązowego po szorstki, prawie czarny. Projekt wnętrza również opiera się na naprzemiennych teksturach.

trwałość

Materiał jest jednym z najbardziej odpornych na zużycie, co zapewnia długą żywotność powłoki. Dodatkowa obróbka antyseptyczna specjalnymi środkami dodatkowo wydłuży żywotność. Okładzinę kanadyjskiego domku na drzewie wybrano po dokładnym zbadaniu wszystkich cech materiału.

przyjazność dla środowiska

Drewno to najbezpieczniejszy i najbardziej przyjazny dla środowiska materiał do dekoracji wnętrz i na zewnątrz. Powłoka doskonale poprawia mikroklimat, nie chłonie zapachów, a świeżość wypełnia przestrzeń. Właściciel domu kanadyjskiego to koneser wszystkiego, co naturalne i bezpieczne. Dlatego wybrała taki szczególny obszar, jakim jest wykończenie drewna. Dodatkowo w domu mieszka kobieta z psem.

specyfikacje

Ta pozycja powinna obejmować ciepło, izolację akustyczną, odporność na wilgoć. Panele drewniane są odporne na wilgoć, zmiany temperatury, co jest typowe dla terenów zadrzewionych. Materiał zapewnia paroprzepuszczalność ścian, dzięki czemu nie dochodzi do kondensacji.

możliwość eksperymentowania

Architekci i projektanci stworzyli miliony projektów, w których obecne są okładziny ścienne z drewna. Stopniowo odchodzą od zwykłych form zabudowy, nadając im bardziej zakrzywione, łamane, asymetryczne linie.

Dom na szczycie wzgórza oferuje piękny widok na ocean, sosnowe przestrzenie. W tym tandemie piękna architekci dodali do tego nowoczesność prywatnego budynku. W głębi centralnej części domu stykają się wystające ściany boczne. Drewniana elewacja pozwoliła lepiej podkreślić związek z naturą, a lekko skośna boazeria idealnie nadała się do rustykalnego wyglądu domu. Ciemna faktura drewnianych belek przeplata się z dużymi oknami, przeszklonymi drzwiami, aby nie zamieniać domu w ponurą konstrukcję.

Z zewnątrz dom zmienia się w szanowane, ekologiczne wnętrze. Sufity, meble, ściany wykończone są wąskimi panelami, dzięki czemu pomieszczenia są bardziej swobodne i przestronne. Projekt Campos Studio podkreśla, że ​​okładzina ścienna drewniana w nowoczesnym designie jest modna, atrakcyjna, nietuzinkowa w wykonaniu.

Architects Campos Studio
Photo Ema Pete
0 Udostępnień