Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Praktyczny i zwarty dwukondygnacyjny dom z czerwonej cegły

Praktyczny i zwarty dwukondygnacyjny dom z czerwonej cegły

Mały, dwupiętrowy projekt domu z czerwonej cegły to 155-metrowy zaciszny meksykański dom otoczony ogrodami i lasami. Budynek o cechach klasycznej architektury meksykańskiej, zbudowany z tradycyjnych materiałów budowlanych, zaprojektowany z myślą o wygodnym życiu rodziny o nowoczesnych potrzebach.

Rzućmy okiem na 3 funkcje, które sprawiły, że domek jest praktyczny i wygodny.

Rozkład funkcji dwóch kondygnacji domu z czerwonej cegły

Piętro jest ściśle połączone z przyległym ogrodem. Pozwoliło to pozbyć się poczucia nieprzepuszczalności, wpuścić światło dzienne i wypełnić przestrzenie społeczne świeżym powietrzem. Ogród stał się tu akcentem, a architektura została do niego dostosowana.

A już z drugiego piętra widzimy w oddali krajobraz – tam po horyzont ciągnie się sosnowy las. Panorama z okien sypialni na drugim piętrze bardzo różni się od tego, co widać z dolnego poziomu.

To z kolei stworzyło inny klimat w przestrzeni społecznej i prywatnej dwukondygnacyjnego domu z cegły. Każdy poziom jest dostosowany do przewidzianych dla niego zadań.

Estetyka klasycznego materiału w dwukondygnacyjnym domu z czerwonej cegły

Cegła bez wykończenia stała się popularna w aranżacji wnętrz mieszkalnych. Architekci zastosowali ten trend również w tym obiekcie.

Aby pozbyć się mroku i dodać klasyczne meksykańskie barwy do ceglanej obudowy, ściany pomalowano na różowo.

Choć wystrój domku dość mocno przypomina klasykę, to jednak jest rozcieńczony nowoczesnymi trendami. Wystrój jest minimalny, proste meble wykonane z naturalnych materiałów. Generalnie wnętrze okazało się eklektyczne, lekko popowe, ale jednocześnie przytulne rodzinne.

Integracja dwukondygnacyjnego domu z czerwonej cegły z ogrodem

Przylegający tu ogród bardziej przypomina atrium niż otwarty dziedziniec. Jest ogrodzony niemal ze wszystkich stron i oddzielony od reszty okolicy.

Dzięki temu można zrelaksować się w zacisznym, poufnym otoczeniu. Dostęp z samego domu jest możliwy przez panoramiczne przeszklenia. W pobliżu znajduje się zadaszony taras z meblami ogrodowymi.

Tym samym mały dwupiętrowy dom z czerwonej cegły w klasycznym stylu meksykańskim został dostosowany do potrzeb współczesnych ludzi. To nowy dom, nawiązujący do wielowiekowych tradycji i zwyczajów.

ArchitectsApaloosa Estudio de Arquitectura y Diseño