Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Efektowny Klasyczny Projekt Głównego Wejścia do Domu

Efektowny Klasyczny Projekt Głównego Wejścia do Domu

Projekt głównego wejścia do domu dyktuje podstawowe wrażenia osoby wchodzącej do budynku. Od tego zależeć będzie dalsze postrzeganie wnętrza i mieszkania w ogóle. Nie na próżno zwraca się szczególną uwagę na konstrukcję drzwi i stoków. Muszą dokładnie pasować do projektu elewacji i harmonizować z wnętrzem.

Wygląd frontowych drzwi i samego wejścia, czyli ganku, od wieków wskazywał na status właścicieli. Trend jest nadal obserwowany. A szczególnie wysokie wymagania pozostają w stosunku do wejścia frontowego w stylu klasycznym – tutaj jest on centralnym elementem elewacji, dlatego należy go zaakcentować.

Wyrafinowany angielski projekt głównego wejścia do domu

Angielskie klasyki to wyrafinowane linie, kształty, ale bez przesady. Formy sztukaterii na obwodzie drzwi wejściowych wyraźnie wyróżniają je na elewacji. Występują elementy wzorów florystycznych, ale ich liczba jest minimalna, a forma dość prosta.

Dopuszcza się tworzenie konstrukcji łukowej z roletą lub przez okno nad drzwiami. Podstawą zakrzywionego kształtu ze wzorem mogą być pilastry po bokach stoków.

Para drzwi wejściowych na jednej werandzie wygląda szczególnie imponująco i jest rodzima w języku angielskim. Rozwiązanie stosowane jest w przypadku kamienic i domów podzielonych na dwie części po bokach grupy wejściowej.

Surowy projekt głównego wejścia do domu w greckich motywach

W tym przypadku w projekcie dominują proste, surowe formy. Głównym elementem jest trójkątny fronton nad drzwiami. W przeciwieństwie do kierunku angielskiego powinien mieć ostre rogi bez łukowatej konstrukcji.

Mnóstwo małych, identycznych geometrycznych kształtów tworzy wzór nad drzwiami, wzdłuż obwodu frontonu lub po bokach grupy wejściowej.

Koniecznie muszą być rzeźbione pilastry, zastępujące kolumny po bokach wejścia. Paleta jest lekka, delikatna – w odcieniach bieli, beżu.

Neoklasycystyczny projekt głównego wejścia do domu

Alternatywa dla tych, dla których oryginalne klasyki są zbyt zagmatwane, skomplikowane i natrętne w kontekście nowoczesnej lakonicznej architektury. Takie wejście jest udekorowane zgodnie ze wszystkimi zasadami klasyki – symetrii, piękna, solidności i szlachetności. Ale tutaj zapewniony jest znacznie mniej nasycony wystrój.

Ten projekt wejścia do domu jest bardziej uniwersalny i jest już bliski współczesnym trendom. Dozwolone jest więcej chamstwa, a nawet minimalizmu.