Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Elewacja Klinkierowa ~ 3D Przykłady wykończenia płytkami klinkierowymi

Elewacja Klinkierowa ~ 3D Przykłady wykończenia płytkami klinkierowymi

Wykończenie elewacji płytkami klinkierowymi (zdjęcia takich budynków poniżej) to nowoczesny sposób na nadanie domowi oryginalności i atrakcyjności. Za pomocą takiego materiału okładzinowego można osiągnąć różne efekty: uczynić domek luksusowym i eleganckim lub dodać mu przytulności. Elewacja domu z płytek klinkierowych to doskonałe zabezpieczenie budynku przed wnikaniem owadów i różnych bakterii, materiał jest przyjazny dla środowiska.

Osobliwością klinkierowych paneli termicznych elewacyjnych jest to, że nawet przy użyciu tego materiału w niewielkich ilościach nadal będzie można osiągnąć wspaniały efekt. To świetny pomysł na połączenie brązowych odcieni z jasną powierzchnią tynku dekoracyjnego. Jeden pas jest przerywany drugim, co daje naprawdę atrakcyjną elewację. Ze względu na swoją niejednorodność ten projekt domku jest niezwykły. To świetny sposób na odróżnienie swojego miejsca zamieszkania od innych.

Termiczne panele klinkierowe do elewacji prezentują się elegancko. Budynek z taką okładziną nabiera elegancji, niezależnie od odcienia tego materiału. Na zdjęciu domek, do dekoracji którego użyto głównie cegieł klinkierowych. Tutaj z powodzeniem uzupełnia go tynk dekoracyjny, który obramowuje okna i zdobi narożniki budynku. Połączenie kolorów jest nienaganne: surowa ciemna warstwa fundamentu, kasztanowe cegły i jasne elementy, które zmieniają ten dom w niesamowicie ładny budynek.

Elewacja wentylowana klinkierem może mieć również przyjemny brzoskwiniowy odcień, od jasnej terakoty po kawę. W tym przypadku jest to materiał użyty w połączeniu z pomarańczowym dachem. Kompozycja stworzona przez projektantów prezentuje się przytulnie. Białe obramowania w rogach domu dopełniają całościowego obrazu. Doskonałym dopełnieniem tego typu elewacji jest kamienna podmurówka oraz przeszklone wejście do budynku.

Ciemna cegła pomoże osiągnąć maksymalny efekt wyrafinowania. Czarująca sztruksowa fasada tego budynku nie jest przeciętna. Wspaniałe odcienie tego koloru sprawiają, że domek jest luksusowy. Przy projektowaniu takiej konstrukcji nie należy używać zbyt wielu różnych kolorów, wystarczy uzupełnić podstawową kolorystykę śnieżnobiałymi kolumnami i tymi samymi oknami. Pół-owalne szkło, które zaczyna się u podstawy domu i prawie sięga do dachu, nadaje mu szczególnego uroku.

Coś jest nie tak z klinkierową elewacją tego budynku, jakby w jej projekcie wykorzystano geometryczne piękno. Symetrię obserwuje się tutaj nawet w najdrobniejszych szczegółach. Gładkie kwadraty okien, wyraźne białe linie okalające konstrukcję i ścieżka, która doskonale współgra z zewnętrzną częścią domu. Taka nienagannie ukształtowana elewacja domu z płytek klinkierowych, której zdjęcie widać, z pewnością powinna być uzupełniona wdzięcznymi tujami, które wzmocnią surowy wizerunek budynku.

Ten dom wygląda niesamowicie jasno, przyjemnie, ciepło. Pomimo obecności drugiego piętra i dość dużego rozmiaru, nie można go nazwać ogromnym ani na dużą skalę. Chodzi o odpowiednią okładzinę. Elewacja jest fragmentarycznie wykończona cegłą klinkierową, kolor drzwi dopasowany jest do tego materiału. Bardzo ciekawy kontrast kolorystyczny tworzą ciemne obramowania okien, otoczone białymi lamówkami, które następnie przechodzą w odcienie brązowej cegły.

Dekorując nowoczesny domek, projektanci często bawią się teksturami i reliefem budynku. W tym przypadku klinkierowe płytki elewacyjne, które licowane są z kolumnami przed konstrukcją, zastępuje się jednorodną powłoką tynku dekoracyjnego. Ze względu na mieszankę różnych kolorów dom wygląda tak, jakby został ozdobiony dużymi kawałkami bajkowej mozaiki. Dach również stał się częścią tej kompozycji architektonicznej, która ma ciemny odcień i stała się końcową częścią obrazu elewacji.

Dom, w którym elewację zdobią płytki klinkierowe w jasnych kolorach, prezentuje się szlachetnie. Jego wygląd zewnętrzny staje się oznaką luksusu i szyku. Projekt tego budynku nie ma pretensjonalności i skomplikowanego wystroju, jest urządzony prosto i niewątpliwie ze smakiem. Nawet białe zasłony w oknach dopełniają tego przestronnego wyglądu, podobnie jak wdzięczna balustrada z kutego żelaza na balkonie. Na tarasie takiego domku chcesz spotkać wschody słońca i cieszyć się każdą minutą swojego czasu.

Panele elewacyjne z płytkami klinkierowymi doskonale komponują się z dekoracyjnymi tynkami. Drobne dodatki z cegły klinkierowej, umieszczone pod symetrycznymi kwadratami okien, mogą stać się atrakcją budynku. Fasada wygląda bardzo kreatywnie, która od dołu i od góry jest jakby obramowana ciemną okładziną. Ganek domu ozdobiony jest drewnianymi konstrukcjami, a fundament pod którym również zdobią kasztanowe płytki.

Aby szeroki i przestronny dom nie wyglądał na nudny, na elewację należy zastosować panele klinkierowe. Sprawią, że budynek będzie wyglądał bardziej elitarnie, okna rozciągnięte na szerokość w tym projekcie wydają się być integralną częścią twórczej kompozycji. Do dekoracji zewnętrznej części domu idealne są krótkie krzewy z kwiatami o neutralnym białym kolorze. Detale takie jak piękna latarnia przy drzwiach oraz doniczka z zieloną rośliną przy wejściu dodadzą uroku.

Przytulność i piękno to słowa, które doskonale opisują ten budynek. Wyłożenie części elewacji domu płytkami klinkierowymi nadało elewacji budynku naprawdę atrakcyjny wygląd. Projektant postawił na delikatne przejście z jednego koloru na drugi. Na elewację zastosowano różne odcienie brązu. Migdałowy kolor zostaje zastąpiony delikatnym piaskowym odcieniem. Śnieżnobiałe linie stały się ramą budynku, podkreślają piękno budynku jak jasny marker na obrazie o pastelowych kolorach.

Elewacja klinkierowa to dobry pomysł zarówno na niewielką, zwartą konstrukcję, jak i okazały budynek z kilkoma kondygnacjami. W tej opcji projektowej ciągła powłoka cegieł w kolorze karmelu jest rozcieńczona nienaganną bielą różnych detali. Piękne kolumny z niewielkimi sztukateriami na nich nadają budynkowi solidności, a wydłużone okna wyszczuplają domek. W takim budynku zakochujesz się od pierwszego piętra.

Decydując się na dekorację elewacji domu płytkami klinkierowymi, trzeba pomyśleć o tym, co będzie wyjątkowe w tym budynku. Wybór materiału wykończeniowego nie wystarczy – potrzebujesz pomysłu. Na przykład zdjęcie przedstawia strukturę, w której cegły w kolorze kakao są połączone z wysokimi półowalnymi oknami, wyróżniającymi się nienaganną bielą. Ten dom nie wymaga dodatkowych dekoracji i jest atrakcyjny ze względu na swój minimalistyczny design.

Przy budowie budynków najczęściej stosuje się elewacyjne panele termiczne z brązowymi płytkami klinkierowymi. Jednak to zdjęcie jest dowodem na to, że cegła z szarym odcieniem może być również wspaniałą ozdobą budynku. Specyfika tego materiału polega na niejednorodności jego koloru. Gdzieś ton staje się ciemniejszy, gdzieś jaśniejszy. Tego efektu nie da się osiągnąć po prostu używając cegieł o różnych kolorach. Płytki klinkierowe elewacyjne to niezastąpiony materiał do tworzenia nietuzinkowych konstrukcji.

Okładzina elewacyjna z płytek klinkierowych prezentuje się wyjątkowo, zwłaszcza jeśli zastosujemy materiał o jasno wypalanym kolorze. Wygląd zewnętrzny tego budynku jest wspaniały. Urok domku podkreślają białe ramy okienne i cienkie ścianki działowe między ogromnymi przeszkleniami. Wszystkie te detale łączą się w jednej kompozycji, która zachwyca oryginalnością.

Budynek ma kolor apetycznego cappuccino. Płytki klinkierowe elewacyjne stały się głównym materiałem do okładzin budowlanych. Wdzięczne balkony z delikatną białą balustradą to świetne miejsce na poranne spotkania na śniadanie. Wchodząc do domu z taką fasadą, nieświadomie przewidujesz zapach świeżo parzonej kawy. Szorstkie cegły klinkierowe są harmonijnie łączone z idealnie równą otynkowaną powierzchnią. Oprócz wszystkiego konstrukcja ozdobiona jest białymi elementami dekoracyjnymi.

Klinkierowe panele elewacyjne nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale są również bardzo trwałe i mrozoodporne. Taki materiał nie psuje się pod wpływem nagłych zmian temperatury i zachowuje swoje piękno przez wiele lat. Klinkier do elewacji może mieć różne kolory i faktury, jest to jeden z powodów jego popularności. Ten materiał ma setki zastosowań w projektowaniu budynków. Który wybierzesz?