Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Fasada Domu Dwupiętrowego — Jak osiągnąć ideał?

Fasada Domu Dwupiętrowego – Jak osiągnąć ideał?

Dwupiętrowy dom to złoty środek, który zapewni wysoki poziom komfortu w przypadku braku nieodebranej przestrzeni życiowej. Dwukondygnacyjny układ zapewnia naturalny podział powierzchni domu na strefę aktywną i miejsce rekreacji. Projekty domów piętrowych i domków jednorodzinnych dają szerokie pole do realizacji ciekawych rozwiązań projektowych. Fasada dwupiętrowego domu jest jak płótno, gotowe do przekształcenia się w arcydzieło sztuki architektonicznej.

piękne zdjęcia ciekawych projektów elewacji dwupiętrowych domów i domków jednorodzinnych

aranżacja elewacji domów dwukondygnacyjnych

Przy aranżacji elewacji budynków 2-kondygnacyjnych stosuje się zarówno materiały polimerowe, jak i pochodzenia naturalnego. Domy zbudowane z bali i belek nie wymagają obowiązkowej dekoracji zewnętrznej. W takich projektach wygląd budynku tworzy zewnętrzna powierzchnia ścian. Różnice wysokości, a także zastosowanie pojedynczych i dwuspadowych przekrojów dachowych sprawiają, że elewacja jest bardziej żywa i dynamiczna.

Pod względem obciążenia fundamentu drugie piętro jest lżejsze niż pierwsze. Zdjęcia dwupiętrowych domów pozwalają zrozumieć, jakie metody mogą pomóc w maksymalnym wykorzystaniu form architektonicznych budynku i środowiska. Przy pomocy specjalnych technik można uzyskać efekt wizualny, gdy elewacja drugiego piętra wygląda na „cięższą”. W tym celu zastosowano dużą powierzchnię przeszklenia dolnej części domu oraz kontrastowy kolor elewacji.

Schemat przeszklenia pomoże rozcieńczyć jednolitą fakturę powierzchni elewacji, w której zastosowano okna o różnych rozmiarach, przesunięte względem siebie. Możliwe jest również połączenie materiałów o różnym pochodzeniu. Na przykład panele aluminiowe wyglądają znacznie lepiej w połączeniu z elementami wykończenia z naturalnego drewna.

Strefowanie elewacji może być zorientowane pionowo lub poziomo. W poniższym przykładzie centralne elementy powierzchni elewacji wykonane są z jednokolorowego tynku elewacyjnego. Pozostałe strefy wyłożone są cegłami. Jednocześnie w narożnych odcinkach elewacji znajdują się okna, co wizualnie ułatwia masywną kubaturę budynku.

Ważnym składnikiem komfortu w domu jest ilość światła słonecznego wpadającego do pomieszczeń. Uzupełnieniem dużych panoramicznych okien na ścianach końcowych są przeszklenia wzdłuż dłuższego boku domu. Takie okna są wykonane w postaci wąskiego paska przechodzącego przez kilka pomieszczeń.

W przypadku domu wiejskiego odpowiednim rozwiązaniem byłoby użycie naturalnych materiałów wykończeniowych – drewnianych desek zorientowanych poziomo lub pionowo. Surowy minimalizm prezentuje się imponująco na tle zadbanego trawnika i tętniącej życiem przyrody.

dwukolorowa fasada domu

Aby nadać lekkości ciężkim formom, zastosowano kontrastowy kolor. Górna kondygnacja ma jasne wykończenie, a dolna pokryta jest ciemnymi panelami kompozytowymi. Ciekawym detalem zewnętrznym jest połączenie paneli o różnych rozmiarach.

zagospodarowanie przestrzenne elewacji dwupiętrowego domu

Strefowanie elewacji można zrealizować zarówno poprzez kontrastowe kolory i łączenie materiałów, jak i za pomocą zaimprowizowanej ramy wokół jednego z odcinków zewnętrznej powierzchni budynku. W ten sposób strefę sypialni i tarasu podkreślono ciemniejszymi paskami na białym tle konstruktywistycznego dwukondygnacyjnego domku.

projekt elewacji domu dwukondygnacyjnego

Projekt elewacji dwukondygnacyjnego domu w stylu kolonialnym można harmonijnie uzupełnić takimi elementami zewnętrznymi, jak ażurowe ogrodzenia i wiszące lampy. Godnymi uwagi detalami elewacji są także zakończenia belek nośnych, pomalowane na ciemny odcień kontrastujący z elewacją.

piękne fasady dwupiętrowych domów high-tech

W przypadku domków w stylu High-Tech doskonałym wyborem są bezszwowe wykończenia łączące solidne i teksturowane powierzchnie. Kombinacja może obejmować 2-3 rozwiązania dotyczące tekstury koloru.

zwykła fasada dwupiętrowego domu

W przypadku domów z wysoką podstawą odpowiednie jest połączenie monochromatycznej podstawy i teksturowanego wykończenia głównej fasady. W szczególności odpowiednie byłoby wykończenie na bazie naturalnego drewna.

Widoczne na zdjęciu piękne elewacje dwukondygnacyjnych domów wykonano według projektów znanych firm architektonicznych. W przypadku pokrycia dwukondygnacyjnego budynku z płaskim dachem elewację można podzielić czterema poziomymi płaszczyznami przechodzącymi przez górną i dolną linię okien.

oświetlenie elewacji budynku dwukondygnacyjnego

Wieczorem jednokolorowa elewacja dwupiętrowego domu będzie wyglądać spektakularnie, jeśli pojawią się elementy oświetlenia architektonicznego. Możliwe jest połączenie reflektorów kierunkowych w górę iw dół.

dom parterowy z garażem

Elewację dużej nowoczesnej rezydencji z garażem w jasnych kolorach można uzupełnić wstawkami z płyt licowych, cegły lub kamienia dekoracyjnego.

Sekrety projektu elewacji dwupiętrowego wiejskiego domu

W przypadku domu wiejskiego lub małego dwupiętrowego domu wiejskiego odpowiednia jest okładzina z pionowo ustawionych paneli kompozytowych w jasnych kolorach. Jasny kolor elewacji głównej można podkreślić białą obwódką otworów okiennych i drzwiowych, balustradą schodów oraz podpórkami pod baldachim wejściowy.

Dom wiejski z fasadą zaprojektowaną na styku wiejskiego i nowoczesnego można ulepszyć, stosując połączenie dwóch rozwiązań kolorystycznych w okładzinie górnej kondygnacji. W połączeniu z nadwieszoną częścią dachu rozwiązanie to daje wizualny efekt zacienienia części elewacji.

W przypadku domów dwupiętrowych, których górna część jest zbudowana w formie strychu, odpowiednie jest jednokolorowe malowanie elewacji. Może to być tradycyjna fasada „mokra” lub zawiasowy system wentylowany „pod tynk”. Kolory monochromatyczne zostaną rozcieńczone przez właściwe zagospodarowanie terenu.

dom dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym

Jak widać na zdjęciu prywatnych dwupiętrowych domów, nie ma jednolitych rozwiązań w zakresie projektowania elewacji takich budynków. Architekci i projektanci stosują różne techniki, które pozwalają nie tylko dopasować budynek do otoczenia, ale także nadać elewacji harmonijną i atrakcyjną wizualnie.

PIĘKNA ELEWACJA DWUKONDYGNACYJNEGO DOMU, ZINTEGROWANA ZE ŚCIANĄ OTACZAJĄCĄ

Jak sprawić, by piękna elewacja dwupiętrowego domu stała się elementem prywatności mieszkania i ziemi. Otwarte, półotwarte i zamknięte przestrzenie za przegrodą budynku.

Zadaniem biura architektonicznego Abin Design Studio była budowa przestronnego i otwartego domu na niewielkiej działce graniczącej z skrzyżowaniem dwóch ulic. Jednocześnie konieczne było osiągnięcie poufności mieszkania i otoczenia. Zamiast tradycyjnego ogrodzenia architekci zbudowali mur przylegający do samego domu i zamykając go od zewnątrz. Piękna fasada dwupiętrowego domu jest w niektórych miejscach właściwie jego ogrodzeniem.

Rozważ cechy tej techniki i jakie korzyści otrzymali właściciele.

dynamiczna przestrzeń wewnętrzna

Nie ma tradycyjnego rozróżnienia między mieszkaniem a obszarem lokalnym. Piękna fasada prywatnego dwupiętrowego domu, która niejako jest ścianą otaczającą teren, jednoczy przestrzeń wewnętrzną i teren wokół domu w jedną całość.

Wychodząc z budynku na dziedziniec, mieszkańcy trafiają do zamkniętej z boków przestrzeni plenerowej. Efekt jest taki, że jest to część domu, tylko z góry, bez sufitu i dachu. Ta decyzja sprawiła, że ​​przestrzeń stała się dynamiczna i interesująca.

Poza murami znajduje się zagospodarowany dziedziniec z basenem i tarasami. Obszar ten jest całkowicie ukryty z zewnątrz. Dzięki temu właściciele będą mogli cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu, opalając się na leżakach, nie martwiąc się o prywatność.

Na dynamizm wpływa również obecność kilku poziomów w przestrzeni. Lokalizacja terenów rekreacyjnych i tarasów jest przemyślana tak, aby docierały do ​​nich dostateczna ilość światła, ale jednocześnie ukryte są za piękną fasadą dwupiętrowego domu i ogrodzeniem.

ścisła interakcja przestrzeni

Ograniczone są szklanymi ścianami, aby zapewnić maksymalną interakcję między wnętrzem a terenami zewnętrznymi. Duże konstrukcje panoramiczne eliminują wyraźne granice. Wszystko, co znajduje się wewnątrz głównej ściany otaczającej, wydaje się być jedną i nierozłączną strukturą, tylko część przestrzeni jest wewnętrzną przestrzenią życiową, a część znajduje się pod gołym niebem.

Salon, sypialnie zaaranżowane są w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać interakcję z dziedzińcem. Stąd wychodzi na basen i ma bezpośredni dostęp do niego. Ogólnie dom to zespół przestrzeni o różnym przeznaczeniu, zjednoczonych w jeden pełnoprawny obiekt mieszkalny.

W ten sposób piękna elewacja dwupiętrowego domu i ściana, która służy jako ogrodzenie terenu, tworzą ogólną funkcjonalną strukturę i rozwiązanie projektowe. Uzupełniają się nawzajem, aw niektórych miejscach nie jest jasne, czy jest to nadal otaczająca struktura okolicy, czy już frontowa część budynku. Możliwe było jeszcze większe zintegrowanie elementów ze sobą dzięki stylizacji ściany jako elewacji, np. Układ otworów imitujących otwarte panoramiczne okna.

ArchitectsAbin Design Studio
PhotoEdmund Sumner Suryan // Dang