ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Jak sprawić, by prosty projekt mieszkania był stylowy i modny?

Jak sprawić, by prosty projekt mieszkania był stylowy i modny?

Lakonizm i surowość form, linie w architekturze są modne same w sobie i praktycznie nie wymagają żadnych dodatków. Ale tworząc modny, prosty, płaski projekt domu, ważne jest, aby przestrzegać kilku wskazówek, aby uzyskać efektowny przedmiot. W przeciwnym razie może wyglądać skąpo, a nawet wyglądać jak niedokończony budynek, magazyn, obiekt przemysłowy.

Agencja architektoniczna Parada Cantilo Estudio pokazała, jak prawidłowo zastosować płaską konstrukcję w architekturze na przykładzie wiejskiej chaty. Rozważmy 3 najważniejsze cechy projektu.

Minimalizm jako podstawa prostego projektu mieszkania

Jako podstawowy kierunek należy wybrać styl pasujący do zwięzłości form, wzorów, wystroju. Minimalizm pasuje tutaj jak nic innego.

Pierwotnie ustanowiono tutaj zasadę braku wystroju, skomplikowanych struktur i zawiłych form. W minimalizmie wszystko jest elementarne, proste i skromne.

A dzięki grze światła uzyskuje się faktury, paletę, harmonię i kompletny, samowystarczalny wygląd przedmiotu.

Przeszklenie witrażowe w prostym projekcie mieszkania

Kolejnym trikiem, dzięki któremu skromny i prosto wyglądający dom stanie się luksusowym, nowoczesnym obiektem jest duża powierzchnia przeszklenia. Panoramiczne okna sięgające od podłogi do sufitu sprawiają, że prostokątny budynek z płaskim dachem nie przypomina pudełka.

To jasna, przewiewna, nowoczesna przestrzeń mieszkalna z funkcjonalną fasadą. Przez takie okna zapewnione jest wysokiej jakości naturalne oświetlenie, a widoki na okolicę są otwarte.

A ich główną cechą jest możliwość integracji przestrzeni wewnętrznej z przyległymi terenami rekreacyjnymi. Dzięki zastosowaniu przeszklenia przesuwnego udało się dosłownie połączyć część dzienną z tarasem przed domem, eliminując wizualnie barierę między nimi.

Łatwość prostego projektowania mieszkania w domu

Architekci sprawili, że dach chaty unosił się nad ziemią. Zostało to osiągnięte dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii budowy, która nie wymaga dużych, masywnych konstrukcji nośnych. Wystarczy na nich kilka podpór i metalowych belek.

Specjalny płaski dach rozciąga się nad terenami rekreacyjnymi wokół domu, dodatkowo integrując je z wewnętrzną przestrzenią mieszkalną. Wydaje się, że nie ma ścisłej granicy między wnętrzem a zewnętrzem. Ten projekt spodoba się osobom aktywnym, lubiącym spędzać czas na świeżym powietrzu.

W efekcie prosta płaska konstrukcja domu nabiera lekkości. Domek zapewnia wygodną, ​​bezpieczną i przestronną przestrzeń mieszkalną.

ArchitectsParada Cantilo Estudio