ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Kamień + Drewno = Nowoczesna Interpretacja Wiejskiego Domu

Kamień + Drewno = Nowoczesna Interpretacja Wiejskiego Domu

0 Udostępnień

Biuro architektoniczne MMXX Architects zaprezentowało nowoczesny dom z kamienia i drewna w mieście Samokov (Bułgaria). Dwupiętrowy budynek charakteryzuje się prostym prostokątnym kształtem i cechami typowymi dla zabudowy wiejskiej. Jest zbudowany z tradycyjnych trwałych materiałów, ma symetryczną fasadę i dwuspadowy dach. Ale jednocześnie architekci wprowadzili do projektu elementy zapewniające komfort współczesnej rodzinie.

Kamienno-drewniany dom

Rozważmy ich funkcje.

Kamienno-drewniany dom

harmonia kamienia, drewna i metalu

Pierwsze piętro budynku stanowi solidną podstawę i jest wykonane z masywnego kamienia. Podkreśla powiązanie budynku z terenem, zapewniając harmonijną integrację terenu z otoczeniem. Kamienno-drewniany dom ze względu na solidny parter wygląda jak solidna forteca z naciskiem na przyjazność dla środowiska.

Kamienno-drewniany dom

Drewniane drugie piętro kamiennego domu jest lekko cofnięte. Dzięki wykonaniu z drewna prezentuje się lekko i wygodnie do mieszkania. To właśnie ta część budynku podkreśla przynależność do domu rodzinnego, łagodząc szorstkość i agresywność kamienia niższego poziomu.

Kamienno-drewniany dom

W ten sposób siła i bezpieczeństwo kamienno-drewnianego domu są ściśle powiązane z wygodą i przytulnością. Co więcej, pierwsze cechy znajdują swoje odzwierciedlenie głównie w społecznych, wspólnych przestrzeniach niższego poziomu, a drugie – w prywatnych pokojach na piętrze. Wszystko to jest ukryte pod solidnym stalowym dachem.

Kamienno-drewniany dom

Dach ma za zadanie stworzyć przytulność, zacieniać latem na otwartych tarasach i utrzymywać ciepło w domu zimą. Baldachim od południowej strony domu zasłania panoramiczne okna przed palącym słońcem i zapewnia niezakłócony widok na krajobraz.

przeszklenia panoramiczne jako główna technika architektoniczna w domu kamienno-drewnianym

Głównymi cechami nowoczesności domku są panoramiczne przeszklenia elewacji, otwartość i przestronność układów. Wolna przestrzeń wewnętrzna oferuje imponujące widoki na góry Riła i zieloną okolicę. Dzięki otwartości obudowa wizualnie wydaje się jeszcze bardziej przestronna i praktycznie łączy się z malowniczymi krajobrazami za oknami.

Kamienno-drewniany dom

Panoramiczne konstrukcje kamienno-drewnianego domu są przesuwane, co pozwala na bezpośredni kontakt przestrzeni życiowej z otaczającą przyrodą. Architekci stworzyli efekt rozmycia między wnętrzem a zewnętrzem, zapewniając płynne przejście od zewnętrznych materiałów wykończeniowych do wnętrza. Częściowo to samo drewno i kamień zastosowano w meblach i na elewacji.

Kamienno-drewniany dom

Jednocześnie dom stał się dość prywatny. Na obwodzie terenu porośnięta jest roślinnością. Prywatność otwartej przestrzeni wewnętrznej zapewniona jest również dzięki zastosowaniu lustrzanego szkła w panoramicznych oknach.

Kamienno-drewniany dom

Kamienno-drewniany dom firmy MMXX Architects uosabia niezawodność i wygodę. Harmonijnie łączy cechy tradycyjnego wiejskiego domu i nowoczesnego rodzinnego domku.

ArchitectsMMXX Architects
PhotoStudio Noise
0 Udostępnień