ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Kreatywne pomysły na rozszerzenie domu

Kreatywne pomysły na rozszerzenie domu

  • 4 min read

Biuro architektoniczne Invisible Studio pokazało niezwykły pomysł nowoczesnej rozbudowy starego domu.

pomysły na rozbudowę starego domu

Ogólnie budynek odzwierciedla teraz kilka epok naraz – od XVIII do XX wieku.

Pomysł na kontrast dobudówki do domu

Architekci nie dążyli do stylizacji dobudówki do istniejącego budynku, a wręcz przeciwnie, postawili na jej nowoczesność. Dzięki temu chata zyskała cechy nowej, modnej, przestronnej zabudowy z częścią dawnego smaku.

Projekt śledzi dwie wyraźnie oddzielone części budynku. Jedna symbolizuje zabudowę minionych wieków, druga wygląda na modne rozwiązanie z wygodnymi warunkami bytowymi dla nowoczesnej rodziny na tle.

Dla lepszego podkreślenia kontrastu przedłużenie wykonano w ciemnym kolorze. Jednocześnie grafitowy odcień harmonijnie łączy się z szarym budynkiem z XVIII wieku.

Pomysł nadbudowy domu jako symbolu przemian i ewolucji architektury

Dodając modne, nowoczesne przedłużenie do starego domu, architekci jasno pokazali, jak zmieniały się trendy i trendy na przestrzeni ostatnich kilkuset lat. Zamiast masywności jest teraz lekkość. Zamiast odosobnienia i lokalności przed światem zewnętrznym istnieje teraz otwartość i integracja ze środowiskiem.

Dom będzie mógł poczuć klimat mieszkań z różnych wieków. To wyjątkowy obiekt dla koneserów starożytnego komfortu i nowoczesnej racjonalności – tutaj to wszystko istnieje obok siebie. W tym samym czasie rozszerzenie nie było dominujące, ale też nie jest zbyt kompaktowe. Dwie części domu znajdują się na równi.

Na przykładzie tego projektu architekci pokazali, że budując dobudówkę domu, nie trzeba trzymać się idei tego samego stylu. Załączona część może być zupełnie inna w kontekście projektowym. Ale jednocześnie harmonijnie łączy się z istniejącym budynkiem i stworzono w nim wszystkie niezbędne warunki do komfortowego życia nowej generacji rodziny.

ArchitectsInvisible Studio
ImagesJim Stephenson