Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Kreatywny Nowoczesny Wykusz w Prywatnym Domu

Kreatywny Nowoczesny Wykusz w Prywatnym Domu

Dzisiaj, budując wiejski dom, możesz być kreatywny prawie bez ograniczeń. Technologie budowlane pozwalają na realizację najbardziej nie do pomyślenia pomysłów klientów. A dzięki wysokiej jakości wydajności wszystko wygląda bardzo imponująco. Dom z biura architektonicznego Atelier Oslo wygląda jak obiekt sztuki konceptualnej. A najbardziej wyrazistym elementem był nowoczesny wykusz w prywatnym domu przeznaczonym dla 4 właścicieli.

Takie wykusze rozmieszczone są na całym obwodzie i nadają budynkowi szczególny, łamany kształt. Ale czy te projekty mają sens i jak wpłynęły na funkcjonalność, wygodę, ergonomię rezydencji – rozważymy dalej.

Nowoczesny wykusz w prywatnym domu jako element lokalizacji mieszkania

Prezentowany projekt nie jest tak naprawdę domem prywatnym – znajdują się w nim 4 mieszkania. Ma to na celu uproszczenie warunków życia rodzin. Ale jednocześnie każdy z właścicieli chciał poczuć się jak w swoim własnym, prywatnym domu.

W tym celu budynek ma kilka koncepcyjnych wykuszy pod kątem 45 ° do elewacji. Są w każdym salonie. Dzięki specjalnej konstrukcji wykuszy, ich okna wychodzą w różnych kierunkach, stwarzając mieszkańcom poczucie przebywania w osobistym wiejskim domu.

Przeszklenia panoramiczne każdego mieszkania skierowane są wyłącznie na obszar bezpośrednio z nim związany.

Nowoczesne okna wykuszowe w prywatnym domu optymalizujące naturalne nasłonecznienie i widoki

Kolejnym zadaniem, które wykonują konstrukcje, jest kierowanie strumieni światła słonecznego do przestrzeni życiowej. Nowoczesne wykusze w prywatnym domu są usytuowane tak, aby nie dawały widoku na sąsiednie działki, ale w dal na malownicze krajobrazy.

Jednocześnie dzięki temu projektowi powierzchnia każdej sypialni i salonu nieznacznie wzrosła. Dzięki usunięciu panoramicznych okien, a nie bezpośrednio na elewacji, prywatność domu zostaje zwiększona. Jest mniej widoczny z zewnątrz, nawet przy otwartych zasłonach.

Tym samym nowoczesne wykusze w prywatnym domu uczyniły budynek nie tylko kreatywnym pod względem projektowym, ale także znacząco wpłynęły na jego funkcjonalność i zwiększyły prywatność każdego mieszkania. Konstrukcje te stały się jednym z głównych elementów w projektowaniu prezentowanego obiektu.

ArchitectsAtelier Oslo
ImagesKristoffer Wittrup