Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Mały Dom w Stylu Loftowym / 4 Pomysły na aranżację

Mały Dom w Stylu Loftowym / 4 Pomysły na aranżację

Najbardziej odważne, kreatywne pomysły projektowe i architektoniczne często implikują naruszenie ogólnie przyjętych zasad projektowania i aranżacji mieszkań. Jednym z takich przypadków jest mały dom w stylu loftu, ponieważ ten kierunek projektowania wymaga miejsca.

Rzućmy okiem na 4 triki, które umożliwiły wykorzystanie poddasza w małej, prywatnej przestrzeni do pracy i wypoczynku na obrzeżach Oslo (Norwegia).

1 Dobrze dobrane kształty i paleta

Projektanci i architekci nie przesycili przestrzeni życiowej wystrojem, masywnymi figurami i konstrukcjami. Paleta jest tutaj najprostsza. Składa się z pary podstawowych szarości i brązów.

Te odcienie wyglądają wystarczająco surowo na loft, ale są jednymi z najdelikatniejszych w kontekście składanej przestrzeni. Dzięki surowości paleta nie jest zbyt ciemna, dzięki czemu w pomieszczeniach nie powstaje efekt mroku i sztywności.

2 Minimalistyczny ekoprojekt zmieszany z loftem

Minimalistyczny eko-design połączony z loftem. Wnętrze okazało się nieco eklektyczne, łącząc cechy kilku kierunków jednocześnie. Oprócz loftu wyraźnie widać tu minimalizm, styl country i eco. Szczególną uwagę przywiązuje się do minimalizmu w małym domu w stylu loftu. Dzięki takiemu rozwiązaniu obszary funkcjonalne są wyposażone w praktyczny i racjonalny sposób.

Jednocześnie wymagana była dla nich minimalna przestrzeń. Przykładowo na górze znajduje się antresola z częścią wypoczynkową, do której prowadzą minimalistyczne schody pełniące jednocześnie funkcję regału. Eco-direction wprowadza dom w piękny naturalny krajobraz otoczenia. Domek położony wśród norweskich wzgórz i lasów.

3 Podział na strefy pionowe

Dom ma niestandardową konfigurację i lokalizację obszarów mieszkalnych. Od strony północnej przestrzeń jest bardziej pozioma – znajduje się tam obszar roboczy, który wymaga przestrzeni. Ale na południu chata staje się bardziej pionowa. Budynek zwęża się i wznosi od południowej elewacji.

Architekci osiągnęli dzięki tej racjonalności małej przestrzeni życiowej. Mały dom w stylu loftu rozciągający się do góry to okazja do wizualnego powiększenia przestrzeni w górę. Wysokie sufity są koniecznością dla tego trendu.

4 Dużo światła i otwartość obudowy

Jedna z elewacji małego domu w stylu loftu jest w całości wykonana ze szkła. Obok umieszczono miejsce do pracy z biurkiem. Przeszklenia zapewniają nie tylko piękny panoramiczny widok na krajobraz północnej Norwegii, ale także sprawiają, że miejsce pracy jest otwarte i jasne.

Ta technika uwolniła obudowę od efektu ciasnoty. W końcu to właśnie ze względu na ograniczenie wizualne nie zaleca się stosowania strychu w małych domach. Ale pomysł panoramicznych przeszkleń rozwiązał ten problem.

Tak więc mały dom w stylu loftu będzie dość wygodny, efektowny i przestronny. Aby to zrobić, musisz odpowiednio podzielić przestrzeń w nim, zadbać o wizualną ekspansję przestrzeni życiowej i połączyć kierunek ze stylami odpowiednimi dla małych mieszkań. Kolejnym decydującym czynnikiem jest surowa, ale nie ponura paleta.

ArchitectsJVA
PhotoJonas Adolfsen