Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Mały domek na wodzie / Kącik romansu

Mały domek na wodzie / Kącik romansu

A co by było, gdyby zaproponowano ci życie nie nad jeziorem, ale bezpośrednio nad nim? Malutki domek na wodzie zainstalowany na pontonie zapewni Ci wyjątkowe wakacje na środku stawu w komfortowych warunkach. Jest to projekt koncepcyjny biura architektonicznego BIO-architekci, zrealizowany w Rosji.

Warunki naturalne tego kraju wymagały, aby dom był ciepły i odporny na niekorzystne warunki – wiatry, mróz. W rezultacie mieszkania mają 16 mkw. m otrzymał ciepłe ściany wykonane z izolacji z pianki poliuretanowej. A w środku jest nawet miejsce na piec. Ale poza tym obiekt otrzymał inne cechy.

Mobilność małego domku na wodzie

Wyobraź sobie, że masz dom, który pływa jak łódź. Dzięki tej funkcji zawsze możesz dopłynąć do najpiękniejszego miejsca w zbiorniku. Zobacz wschód słońca po jednej stronie jeziora i spędź zachód słońca po przeciwnej.

Możesz także przenieść dom bez udziału budowniczych. Jest podnoszony za pomocą dźwigu na ciężarówkę i może być transportowany w dowolne miejsce. Nie ma konieczności demontażu konstrukcji.

Pełna autonomia małego domku na wodzie

Nie będziesz tu mieszkać jak w namiocie – bez wody i światła. Cała inżynieria jest przemyślana, a do tego nie trzeba nawet instalować generatora diesla ani innego sprzętu. Zasilanie zapewniają panele słoneczne. Woda jest dostarczana bezpośrednio z jeziora, przechodząc przez kilka etapów oczyszczania.

Do Państwa dyspozycji wygodna toaleta, wygodna sypialnia z łóżkiem małżeńskim, w pełni funkcjonalna kuchnia, ogrzewanie. Dom nie jest uzależniony od instalacji na lądzie, ale jest w pełni zasilany ze źródeł odnawialnych.

Skuteczność i wygoda małego domku na wodzie

Architekci zadbali o to, aby dom stał się zaciszną, romantyczną kryjówką dla młodej pary lub jednej osoby.

Na całą frontową ścianę budynku znajduje się duże panoramiczne okno. Możesz cieszyć się pięknem naturalnych krajobrazów na środku zbiornika lub w zacisznym miejscu pod wierzbami i dosłownie łowić ryby z łóżka.

Piękno małego domku na wodzie polega na tym, że jego koncepcja jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach i nie może być obsługiwana całkowicie niezależnie od świata zewnętrznego. Co więcej, zawsze możesz przetransportować go w ciekawe dla siebie miejsce.

ArchitectsBIO-architects
ImagesVlad Mitrichev