Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Minimalistyczny Styl Domu / Jak stworzyć?

Minimalistyczny Styl Domu / Jak stworzyć?

Chcesz znaleźć wewnętrzną harmonię, skupiając się na podstawach? Idealnym rozwiązaniem byłby styl minimalizmu, który jest nie tylko popularnym trendem we wzornictwie, ale też filozofią życia. Minimalistyczny styl domu przyciąga prostotą i swobodą wizualną. Oczywiście taka decyzja projektowa nie jest odpowiednia dla tych, którzy nie dostrzegają rygoru i nie mogą obejść się bez elegancji.

MINIMALISTYCZNY STYL W DOMU / CHARAKTERYSTYKA MINIMALISTYCZNEGO DESIGNU

Detale

Warto zwrócić uwagę, pomimo tego, że każdy szczegół jest lakoniczny, możesz użyć zwykłych wygodnych atrybutów. Minimalizm nie przewiduje elementów vintage, luksusowych, na pierwszym planie stoi ergonomia i funkcjonalność.

Spektrum kolorów

Stylizujące, klasyczne są kolory czarny, szary i biały, a nikt nie zabrania mieszania innych tonów. Ważne jest przestrzeganie zasad – kolor powinien być spokojny, używaj nie więcej niż 3 odcieni. W teksturze dozwolone jest kontrastowe skupienie.

Zwięzłość

Piękno to prostota! Nie ma zbędnych bibelotów, przedmiotów, chaosu form, nacisk kładziony jest na funkcjonalność, przejrzystość wszystkich linii.

Wolność i czystość przestrzeni

Minimalistyczne wnętrze nie jest kompletne bez maksymalnego naturalnego światła. Musi istnieć gra światła i iluminacji w ciemności.

Naturalne materiały

Do dekoracji wnętrz nadają się naturalne materiały budowlane: kamień naturalny, skóra, drewno. W minimalistycznym stylu lepiej połączyć je z materiałami high-tech.

Jak stworzyć minimalistyczne wnętrze?

Przed stworzeniem projektu należy zwrócić uwagę na kilka wzorów:

  • pomieszczenie powinno być przestronne i duże;
  • minimalna liczba partycji;
  • maksymalne ujednolicenie przestrzeni;
  • zastosowanie sufitów wielopoziomowych.

Należy zrezygnować z sztukaterii, klasycznych elementów wystroju, drobnych dekoracji.

W minimalistycznym wnętrzu nie ma klasycznych loków; preferowany jest nowoczesny styl, lakoniczne formy, proste kontury.

Materiały wykończeniowe, wszystkie meble muszą być wysokiej jakości. Dzięki najbardziej uproszczonym tworzywom wszystkie wady są widoczne. Z tego powodu będziesz musiał zrezygnować z tapet na rzecz solidnego, naturalnego, trwałego betonu. Materiał powinien być jednosylabowy, prosty. Możesz również użyć kamienia, grubego metalu, naturalnego drewna.

Ciekawe minimalistyczne rozwiązania dla domu

Struktura powierzchni

Duże samoloty nie powinny ograniczać się tylko do dwóch wymiarów. Można zastosować trójwymiarową skomplikowaną strukturę z różnymi elementami.

Szczegóły

Dla podkreślenia prostoty, świeżości bryły w kompozycji zawarto szczegółowe bryły. Dla kontrastu, możesz utworzyć otwartą półkę z losowo rozmieszczonymi elementami, aby powierzchnia nie wyglądała jak gładka, nudna płaszczyzna.

Tekstura

Ciekawym rozwiązaniem jest kontrast tekstur. Istnieje możliwość łączenia metalicznej litej powierzchni z naturalną fakturą drewna, również błyszczącą i matową.

Minimalistyczny styl domu to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają piękna w wyrazistej kompozycji, prostych rzeczach, które powstają dzięki kontrastowi różnych powłok, plastyczności ścian, otworów, unika dekoracji, wystroju. Minimalizm to sztuka, która uczy zadowalania się małymi rzeczami, wygodnego życia i odnajdywania wewnętrznej harmonii.

Funkcjonalny, estetyczny dom w minimalistycznym stylu jest złożony w projektowaniu, najważniejsze jest powściągliwość, pozbycie się niepotrzebnych warstw.

Architekci Fujiwaramuro Architects
Zdjęcie Katsuya. Taira

NOWOCZESNY DWOREK W STYLU MINIMALIZMU – JAK ZAMIENIĆ WADY W ZALETY

Perretta Arquitectura przedstawiła projekt oryginalnej, ultranowoczesnej rezydencji w Walencji. To minimalistyczny dworek o wyjątkowej architekturze. Dom położony jest w niewygodnym miejscu, z obu stron ograniczonym ulicami i różnicą wysokości do 4 metrów. Ale przy tym wszystkim architektom udało się zachować tradycyjne walory mieszkania w stylu minimalistycznym – wygodę, praktyczność, funkcjonalność i stylowy design.

Dom posiada duże panoramiczne okna, wnętrze w jednolitym białym kolorze. Wystroju praktycznie nie ma, a wszystkie elementy obudowy mają funkcjonalne przeznaczenie. Ponadto niestandardowy charakter terenu nie przeszkodził architektom w stworzeniu projektu, w którym każdy metr kwadratowy zostanie wykorzystany z korzyścią. Aby to osiągnąć, projekt został stworzony zgodnie z następującymi zasadami.

Działka, na której znajduje się dom znajduje się pomiędzy dwiema ulicami. Jeden z nich jest o 4 metry niższy od drugiego. Architektom udało się wykorzystać trudny teren na korzyść domu. Od strony dolnej ulicy wykonali wejście do piwnicy budynku na parterze. Podwyższona strona domu posiada wejście na piętro z poziomu parteru. Dlatego zamiast niwelować terytorium zdecydowano się na wykorzystanie najbardziej użytecznej, pozornie nieodpowiedniej ulgi pod budowę.

Nie jest to też zbyt wygodna cecha terenu – zaokrąglony kształt od strony skrzyżowania ulic. Aby maksymalnie wykorzystać tę przestrzeń, zdecydowano się na wykonanie w niej okrągłej puli. Jest do niej wyjście od strony jadalni i salonu. Przesuwne przeszklenie panoramiczne wiejskiego domu w stylu minimalizmu pozwala praktycznie usunąć granicę między wewnętrzną przestrzenią mieszkalną a zewnętrzną częścią rekreacyjną.

Ze względu na usytuowanie kondygnacji przyziemia od strony dolnej ulicy można było umieścić tu nie tylko garaż i pomieszczenia gospodarcze, ale także biuro o dużej powierzchni przeszklonej.

Piętro domu to część socjalna z salonem, kuchnią, jadalnią. Ze względu na różnicę wysokości podłoga ta znajduje się również na parterze, ale już po drugiej stronie domu. W ten sposób udało się połączyć strefę socjalną z przyległym terenem przeznaczonym do rekreacji na świeżym powietrzu.

Drugie piętro jest przeznaczone na przestrzeń prywatną. Oto sypialnie wszystkich członków rodziny. Ze względu na położenie na szczycie, otwierają się stąd panoramiczne widoki na okolicę. Ze względu na minimalistyczny kierunek wykorzystano praktycznie całą przestrzeń na piętrze.

Stylowy, przestronny i ergonomiczny dworek w stylu minimalizmu, w obecności oczywistych problemów witryny, stał się niezwykle przystosowany do komfortowego pobytu. Indywidualny projekt i przemyślana architektura w najdrobniejszym szczególe pozwoliły wykorzystać wady na ich korzyść.

Architekci Perretta Arquitectura
Zdjęcie Antonio Orero

NOWOCZESNY DESIGN W STYLU MINIMALIZMU / 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ

Nowoczesny design w stylu minimalizmu stał się jednym z modnych i najpopularniejszych trendów w architekturze i aranżacji wnętrz. Jej zwięzłość i prostolinijność zdobyła zaufanie zarówno właścicieli podmiejskich mieszkań, jak i mieszkań miejskich.

Rozważ pięć głównych zalet minimalizmu, które uczyniły go tak popularnym w projektowaniu wnętrz.

1. Wygodne i praktyczne

Dom o nowoczesnym designie w stylu minimalizmu praktycznie nie posiada wystroju, przestrzeń nie jest zagracona i wyposażony jest w funkcjonalne meble. Każdy element ma określone przeznaczenie i żaden z nich nie zajmuje przestrzeni życiowej tylko dla piękna.

Racjonalne wykorzystanie przestrzeni życiowej i przemyślany układ pozwalają z korzyścią wykorzystać każdy metr kwadratowy. Dominuje prostota, wielozadaniowość, prostota i funkcjonalność. Dzięki temu nowoczesny design w stylu minimalizmu jest niesamowicie wygodny i praktyczny.

2. Przestronne i ergonomiczne

W minimalizmie zaletą jest wizualne rozgraniczenie przestrzeni i zastosowanie minimalnej ilości mebli, dzięki czemu pomieszczenia pozostają przestronne. Jest tu niewielka liczba partycji, ale jednocześnie układy są na tyle przemyślane, aby zapewnić prywatność każdemu członkowi rodziny. Czasami instalowane są struktury transformatorów, które można usunąć w dowolnym momencie lub wykorzystać jako partycję.

W takich mieszkaniach zwykle dzieli się przestrzeń na kilka stref funkcjonalnych. Na przykład nowoczesne, minimalistyczne projekty kuchni od razu implikują jadalnię i bardzo często znajdują się w tej samej przestrzeni życiowej co salon. Z kolei salon może być łącznikiem między innymi pomieszczeniami.

3. Światło o każdej porze dnia

Minimalizm stawia na otwartość lokalu, dużą powierzchnię przeszklenia, dzięki czemu do przestrzeni życiowej dociera wystarczająca ilość światła dziennego przez cały dzień. Przemyślane rozmieszczenie reflektorów, żyrandoli, kinkietów zapewnia optymalne oświetlenie do realizacji dowolnych zadań – gier, wypoczynku, pracy lub nauki, gotowania, rodzinnego obiadu.

Projekt mieszkania w nowoczesnym stylu minimalistycznym utrzymany jest w jasnych, pastelowych kolorach. Jako główny kolor często używany jest biały. Aby zwiększyć dynamikę sytuacji, wykonuje się w niej kontrastujące punkty akcentujące. Może to być niewielka ilość ciemnych mebli, ciemnych drzwi, podłóg i listew przypodłogowych. Ale zwykle jest minimalna ilość kontrastującego koloru. Czasami wystarczy kilka świeżych kwiatów w doniczkach.

4. Technologicznie i bezpiecznie

Wnętrze w stylu minimalizmu wyposażone jest w najnowszą technologię, bez nacisku na to. Wbudowane lodówki, zmywarki i pralki, duże telewizory plazmowe, które można też schować w szafie lub wnęce – to wszystko jest typowe dla tego kierunku.

Minimalizm może być całkowicie przyjazny dla środowiska – w produkcji mebli i dekoracji wykorzystuje się naturalne drewno i kamień, szkło, metal i naturalne tkaniny. Ale w tym stylu przyjazność dla środowiska jest raczej zaleceniem niż surową zasadą.

5. Skuteczne i atrakcyjne

Minimalistyczny dom ma imponujący, czasem niezwykły, stylowy wygląd. Wygląda drogo, reprezentacyjnie i nowocześnie. Minimalistyczna obudowa jest piękna i modna – na tyle, by stać się dziś popularną.

W ten sposób nowoczesny design w stylu minimalizmu zebrał najlepsze i najpopularniejsze cechy projektowania i aranżacji przestrzeni życiowej. To uczyniło go jednym z najczęściej używanych.

Architekci ///byn
Zdjęcie Manuel Sá 

PROJEKT DOMU W STYLU MINIMALIZMU / CO TO POWINNO BYĆ?

Minimalizm jest nadal popularyzowany w kontekście budownictwa prywatnego i jednocześnie ewoluuje. Przestrzenie i kształty nabierają coraz bardziej futurystycznego wyglądu, stają się bardziej efektywne i praktyczne. Biuro architektoniczne Fran Silvestre Arquitectos zaprezentowało ultranowoczesny projekt minimalistycznego domu, który wyraźnie podkreśla trendy tego trendu w 2020 roku.

Dla pragnących zbudować stylową chatę nowej generacji prezentowany obiekt powinien stać się punktem odniesienia i inspirującym.

W minimalizmie priorytetem jest prostota linii, ale jednocześnie mile widziana jest oryginalność form i projektów. Wykorzystując technologię monolitycznej konstrukcji żelbetowej, architektom udaje się tworzyć budynki o projektach, które na pierwszy rzut oka są sprzeczne z prawami fizyki.

Na zdjęciu projektu dwupiętrowego domu w stylu minimalizmu widać, że drugie piętro budynku zdaje się unosić nad ziemią, opierając się o szklaną konstrukcję pod nim.

Duże otwory, otwarte konstrukcje stały się integralną częścią podmiejskiego budownictwa mieszkaniowego. Dzięki swojej masywności obiekt wygląda na lekki i prosty. Nadwieszone drugie piętro ma nie tylko cel estetyczny, ale także funkcjonalny.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe było wykorzystanie minimalnej powierzchni działki pod dom, ponieważ główny plac znajduje się na górnej „pływającej” kondygnacji. Ponadto tworzy baldachim nad lokalnym terenem rekreacyjnym.

Zewnętrznie i wewnętrznie należy odczuwać wolność i otwartość. Zdjęcie projektu dwupiętrowego domu w stylu minimalizmu pokazuje, że przestrzeń i terytorium absolutnie nie są zagracone, obecne są tylko elementy niezbędne do wygodnego życia.

Jedynym narzędziem do dekoracji wnętrza jest oświetlenie LED, które zapewnia również strefę i specjalną futurystyczną oprawę.

Kontrast – meble, zielony trawnik za oknami pomógł ożywić obudowę wykonaną w jednym białym kolorze. Nie ma tu nic zbędnego – racjonalność stała się główną techniką ultranowoczesnego mieszkalnictwa.

Tradycyjne rozgraniczenie przestrzeni pozostaje jednym z najbardziej racjonalnych i praktycznych. Ta koncepcja została zastosowana w przedstawionym ultranowoczesnym projekcie. Pierwsze piętro zarezerwowane jest na części wspólne – kuchnię z jadalnią, salon, a na drugim sypialnie. Zapewnione jest naturalne i wygodne przejście od ogólnego do prywatnego.

Tak więc ultranowoczesny projekt dwupiętrowego domu w stylu minimalizmu to prostota, zwięzłość, lekkość, ale jednocześnie oryginalność i niepowtarzalność form i konstrukcji. Jednocześnie niektóre rzeczy pozostają niezmienione – np. Racjonalne wytyczenie przestrzeni życiowej. Jeśli chcesz osiągnąć maksymalny komfort dla rodziny, bez względu na to, jak niezwykły i nowoczesny jest dom, tradycyjne przejście od ogólnego do prywatnego pozostaje w modzie.

ArchitectsFran Silvestre Arquitectos
PhotoDiego Opazo

CZYM JEST MINIMALIZM W DOMU? TECHNIKI ARCHITEKTONICZNE

Minimalizm w architekturze to racjonalne, proste formy, lakonizm, lekkość, otwartość i funkcjonalność. Ale aby to wszystko zrealizować, zapewniając niezbędny poziom komfortu, prywatności i zaspokajając potrzeby współczesnej rodziny, należy stosować się do pewnych technik architektonicznych. Philipp Architekten pokazał, jak minimalizm powinien być domem dla europejskiej rodziny.

W domku o powierzchni 760 metrów kwadratowych skupiono wszystkie główne elementy architektoniczne minimalizmu. Rozważmy je po kolei.

Integracja mieszkania z otoczeniem

Specjalna architektura domu widokowego w stylu minimalizmu sugeruje, że sam obiekt nie jest tu najważniejszy – priorytetem jest otaczająca przyroda i panorama po horyzont. Widoki stają się częścią wnętrza. W salonach przeszklenia to panoramiczne okna na całej ścianie.

Z jednej strony wygląda prosto i zwięźle, co jest wymagane w minimalistycznym domu. Z drugiej strony technika ta otwiera nową funkcjonalność – panoramiczny widok, wysokiej jakości nasłonecznienie w ciągu dnia oraz możliwość łączenia przestrzeni wewnętrznej z zewnętrzną.

Właściciele domów chcieli, aby otaczająca przyroda stała się częścią ich domu. Architektom udało się to osiągnąć dzięki ciągłej panoramie na podłogę. Natura na zewnątrz domu tworzy w nim atmosferę.

Projektowanie przestrzeni od otwartej do prywatnej

Nowoczesny, minimalistyczny dom, dzięki swojej otwartości na widoki, zapewnia mieszkańcom wystarczający poziom prywatności. Od strony ulicy ma niską, prawie całkowicie zamkniętą fasadę. A od przeciwległej części budynku, od strony salonu, sypialni, do podłogi ciągłe przeszklenia.

Technika ta zapewnia architektoniczny kontrast i zapewnia prywatność, ale jednocześnie pozostaje na otwartej przestrzeni z nieskończonymi widokami. Aby uzyskać maksymalny efekt, dom gwałtownie przeszedł od skrytości i nijakości do otwartości i imponującej przestronnej architektury.

Przejście od przestrzeni życiowej do niekończących się krajobrazów od strony przeszklenia panoramicznego jest przeciwnie wygładzone, wprowadzając architekturę domu w stylu minimalizmu do malowniczego otoczenia. Bezpośrednio za szybą jest wizualnie nieskończony basen. Stał się łącznikiem między tym, co wewnątrz i na zewnątrz.

Lekkość połączona z masywnością

Projekt domu w stylu minimalizmu jest dość obszerny. Dwupiętrowy domek składa się z trzech części z pomieszczeniami socjalnymi, gabinetem, siłownią oraz pokojami dla właścicieli i gości. Ale jednocześnie architekci osiągnęli wizualną lekkość domu.

Budynek nie prześcignął nacisku, pozostawiając go w tyle za otaczającą przyrodą. Osiągnięto to za sprawą monotonnej palety światła, dużej ilości szkła, braku zadaszenia żaglowego, elementów dekoracyjnych.

Tak więc minimalizm domu Philipp Architekten to symbioza nowatorskich trendów i elementów spełniających potrzeby rodziny.

ArchitectsPhilipp Architekten
PhotoJosé Campos

PARTEROWY DOM W STYLU MINIMALIZMU / VILLA SR

Niewtajemniczonemu jednopiętrowy, minimalistyczny dom może wydawać się niewygodny i nudny, ale po dokładnym zapoznaniu się z jego projektem i wnętrzem opinia zmienia się diametralnie. Komfort i przyjazność dla środowiska, bogactwo światła i przestrzeni, ścisła funkcjonalność wszystkich pomieszczeń – tak w skrócie można opisać minimalizm w architekturze.

Cechy szczególne minimalistycznego kierunku

Domy prywatne z przewagą idei minimalistycznych wyróżniają się efektywną organizacją przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej, brakiem wystroju i ekscesów wnętrz, prostotą i komfortem pomieszczeń mieszkalnych z wyraźnym rozróżnieniem funkcjonalnym.

Nieskomplikowane geometryczne kontury domu w naturalny sposób wtapiają się w otaczający krajobraz dzięki naturalnym materiałom i subtelnej kolorystyce. Panoramiczne okna sięgające od podłogi do sufitu zapewniają doskonały widok na otoczenie ze wszystkich pomieszczeń i pozwalają na przenikanie światła słonecznego nawet do najdalszych zakamarków budynku.

Baldachim, który tworzy okap dachu z trzech stron chaty, tworzy zacieniony letni obszar. Drugi taras patio za ceglaną fasadą idealnie nadaje się na rodzinny obiad lub śniadanie.

Parking, uzupełniony wygodnym wjazdem, może być wykorzystywany o każdej porze roku nie tylko zgodnie z przeznaczeniem. To miejsce chronione przed niekorzystnymi warunkami naturalnymi może być idealnym terenem spacerowym.

Elewację zdobią lokalnie produkowane cegły z dodatkiem żółtej gliny o różnej intensywności wypalania. Ten ekologiczny materiał tworzy niezwykły efekt wizualny w wielu odcieniach.

Planowanie wnętrza parterowego domu w stylu minimalizmu

Otwarta przestrzeń, szerokie przeszklone drzwi i maksymalne światło dzienne stały się punktem wyjścia dla rozwiązań wnętrzarskich. Przestrzenną czystość wnętrza zapewniły konstruktywne, minimalistyczne rozwiązania. Betonowy dach opiera się tylko na trzech murowanych ścianach oporowych i trzech chromowanych kolumnach. Takie podejście zachowuje prostotę przestrzenną i zapewnia dużo miejsca na planowanie wnętrz.

Aby zapewnić niezakłócony dopływ światła dziennego do domu, minimalistyczny kierunek nie pozwala na stosowanie ciężkich zasłon i zasłon.

Minimalistyczne rozwiązania wnętrz często nie obejmują zasłon w pomieszczeniach, aby stworzyć wrażenie światła i przestronności w pomieszczeniu. Jeśli nadal chcesz prywatności, odpowiednie będzie użycie rolet japońskich, rzymskich lub rolet.

Kompaktowa i wygodna aranżacja salonów, wykonana w minimalistycznym stylu, tworzy wygodny dom dla wszystkich członków rodziny. Każdy pokój jest ściśle zgodny z jego przeznaczeniem. Jest wszystko do życia bez fanaberii, pretensjonalności i luksusu. Jeśli właściciele domu nie lubią zbierać niepotrzebnych rzeczy i figurek, to parterowy dom w stylu minimalizmu jest dla nich idealnym wiejskim domkiem.

ArchitectsReitsema and Partners Architects
PhotoLuuk Kramer Ronald Tilleman

DWUPIĘTROWY, MINIMALISTYCZNY PROJEKT DOMU / PANORAMA HOUSE

Nowoczesny, minimalistyczny dwupiętrowy dom autorstwa Jima Camerona, oaza od tętniącego życiem miasta, otoczony cichą, ogrodzoną wioską filipińską.

Właściciele chcieli racjonalnych i modnych mieszkań za skromny budżet, w przeciwieństwie do pozostałych domów w stylu śródziemnomorskim w wiosce.

Architekt zaproponował ten mały, rodzinny domek na 2 kondygnacjach o powierzchni 200 mkw. Jednak ze względu na niewielki obszar i położenie w otoczeniu budynków praktycznie pozbawionych pięknych krajobrazów, musieliśmy zastosować specjalne techniki, aby zaspokoić główną potrzebę klienta – zaciszne, klimatyczne wakacje na wsi z widokiem na przyrodę.

Minimalistyczny projekt dwukondygnacyjnego domu z własnym światem za oknem

Zamiast niejako doczepić dom w kontekście wyglądu i aranżacji do terenu, został on jak najbardziej zlokalizowany, tworząc na miejscu własny, miniaturowy świat.

Ze względu na położenie na skarpie dolna kondygnacja domu z pomieszczeniami socjalnymi została lekko obniżona. Jest praktycznie niewidoczny z ulicy za ogrodzeniem dostosowanym do minimalistycznego projektu dwukondygnacyjnego budynku.

Za ogrodzeniem, w tym samym minimalizmie, urządzono niewielki ogródek – to właśnie na ten prywatny teren otwiera się widok z panoramicznych okien salonu. A na wysokości oczu w oddali widać park – jedyne malownicze naturalne miejsce we wsi.

Praktyczność minimalistycznego projektu dwukondygnacyjnego budynku

Aby podkreślić, że jest to osiedle podmiejskie, dom wyposażono w minimalistyczne atrium i nawiązano bliski kontakt ze świeżym powietrzem.

Dwie kondygnacje zaprojektowano tak, aby powietrze stale krążyło w domku, wypełniając pomieszczenia świeżością.

W tym celu w kontekście projektu dwukondygnacyjnego minimalistycznego domu przemyśleliśmy wycięcia okien, otwory na różnych poziomach. Niektóre z nich są wykorzystywane do obiecujących widoków, wysokiej jakości światła dziennego ze wschodu, a inne do naturalnego chłodzenia i usuwania powietrza z zachodu. Wszystko to łączy skośne nacięcia na elewacjach od strony północnej i południowej.

ArchitectsJim Caumeron Design
ImagesJim Caumeron Design