Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Minimalistyczny sześcienny dom — przykład futurystycznej architektury

Minimalistyczny sześcienny dom – przykład futurystycznej architektury

Architektura przyszłości to złożona, kreatywna konfiguracja stworzona przez elementarne proste kształty i linie. Przykładem takiego obiektu jest minimalistyczny sześcienny dom, który łączy w sobie najbardziej ekstrawaganckie nowoczesne rozwiązania.

Budynek z biura architektonicznego FGMF Arquitetos to przestrzeń mieszkalna dosłownie unosząca się nad ziemią, pod którą w szklanej skorupie mieszczą się przestrzenie socjalne. Ma doskonałe cechy gatunkowe, dużo naturalnego światła dzięki panoramom, a konfiguracja przestrzeni symbolizuje racjonalność, choć początkowo wygląda dość zagmatwana.

Elementy futuryzmu w minimalistycznym sześciennym domu

Już samo połączenie minimalizmu i kubizmu to rozwiązanie, dzięki któremu dwór nie wygląda jak tradycyjna chata, ale przypomina koncepcję łączenia brył o różnej wysokości i powierzchni w jedną strukturę. Wydają się być dużymi, przestronnymi, hierarchicznie połączonymi sekcjami.

W tym minimalistycznym sześciennym domu od razu śledzone są główne i pomocnicze segmenty obiektu. Co więcej, w środku nie ma między nimi wyraźnego rozróżnienia. Ma to na celu stworzenie jednej, ergonomicznej przestrzeni, która jest wygodna dla nowoczesnej rodziny. Chociaż sypialnie i gabinet są zlokalizowane i różnią się wymaganym poziomem prywatności.

Kolor, kształt i materiał minimalistycznego sześciennego domu

Futuryzm powinien wyglądać w przeciwieństwie do naturalnego krajobrazu. Architektom udało się to osiągnąć dzięki prostoliniowym formom, wyrazistej mlecznej barwie, dużej ilości monolitu, szkła i światła.

Ogólnie budynek wygląda jak złożony obiekt z przyszłości. W zależności od kąta patrzenia postrzegamy go jako kompleks szklistych, otwartych przestrzeni lub całkowicie zlokalizowaną, niedostępną ostoję. Pierwszy widok z podwórka, drugi z ulicy.

Dzięki temu zapewnione jest ścisłe połączenie z krajobrazem. Bryła jednego z budynków, kontrastująca z tłem natury, została zaprojektowana tak, aby teren płynnie przechodził na jego dach. Korpus główny to masyw betonowo-szklany o dość złożonym kształcie i konfiguracji. Ale wszystko to tworzą proste linie i płaszczyzny bez żadnej dekoracji. Każdy element ma cel funkcjonalny.

W projekcie warto zauważyć, że minimalistyczny dom w kształcie kostki uzupełnia projekt krajobrazu w tym samym stylu. Wszystko razem wygląda idealnie i samowystarczalnie. Basen zdaje się wypływać spod budynku, a po jego drugiej stronie rośnie altana w tym samym minimalistycznym kubizmie.

ArchitectsFGMF Arquitetos