ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Minimalizm we Wnętrzu / Styl japoński na 55 m²

Minimalizm we Wnętrzu / Styl japoński na 55 m²

Styl minimalizmu we wnętrzu mieszkania to projekt, w którym zachowana jest rygor, powściągliwość w projektowaniu. Zastosowanie funkcjonalnych przedmiotów, minimum mebli, brak wystroju pozwalają uwolnić teren od zagraconego otoczenia. Ważnym punktem w realizacji tego kierunku jest właściwy podział przestrzeni.

Organizacyjne kwestie implementacji stylu

Do aranżacji i dekoracji pomieszczeń nadają się materiały techniczne w dwóch kolorach, które mają ścisłą formę i spójne linie. Ten styl można scharakteryzować za pomocą następujących kryteriów:

  • Wolna powierzchnia jest głównym warunkiem, który osiąga się z powodu wyburzenia ścianek działowych, braku drzwi, zwiększenia okien, maksymalnego oświetlenia;
  • Symetria – wszystkie szczegóły, zestawy słuchawkowe powinny mieć wyraźne kształty, proporcjonalne;
  • Pojemne i wielofunkcyjne meble;
  • Zastosowanie dwóch lub więcej kolorów.

Na prezentowanym zdjęciu widzimy żywy przykład projektu małego mieszkania o powierzchni 50 mkw. w stylu minimalizmu. Przebudowa kompleksu mieszkalnego w Osace (Japonia). Mieszkańcy tego kraju szczególnie cenią sobie wygodę i nie lubią wykorzystywać w swoim mieszkaniu wielu niepotrzebnych elementów. Ważne jest, aby poczuli wolność, którą pokazuje ten projekt.

Funkcjonalność to główny wymóg minimalizmu

W projekcie architekci usunęli wszystkie ściany i podzielili strefy unikalnymi drewnianymi konstrukcjami. Ich kompletny zestaw pozwala na optymalizację przestrzeni, podkreślając wagę każdego szczegółu. Nowoczesny minimalizm we wnętrzu mieszkania, którego zdjęcie pokazuje japońską prostotę przestrzeni, przejawia się w całkowicie opuszczonym miejscu.

Dwie drewniane wnęki oddzielają kuchnię, miejsce pracy, część wypoczynkową i sypialnię. Dodatkowo pełnią funkcję garderoby, szaf, regałów, łóżka. Myślisz, że to niemożliwe? Może. Na każdej części konstrukcji znajdują się haczyki, półki, na których można umieścić przybory kuchenne, powiesić ubrania, rzeczy osobiste, książki.

Jak widać na zdjęciu kompaktowa drewniana przegroda staje się przytulnym miejscem do pracy z laptopem, krzesłem i kilkoma półkami. Część boczna służy jako wieszak na odzież wierzchnią. Aby wykonać tak funkcjonalne i nietuzinkowe wykonanie mebli na drewnianej przegrodzie, konstrukcja posiada określony kształt. Górna i dolna część są wykonane w całościowej fakturze, a wśród nich prezentowana jest w postaci perforowanej płyty z otworami.

Osoba może samodzielnie zdecydować, jak wyposażyć strefę. Jeśli potrzebujesz spać, wystarczy położyć poduszki, materac, zasunąć zasłonę i stworzyć atmosferę prywatności. Jeśli chcesz zjeść obiad, wnękę można wykorzystać jako krzesła kuchenne.

Inną cechą oryginalnych minimalistycznych mebli jest umiejscowienie szafki w podłodze. Drewniana podwyższona platforma na poziomie 30 cm wykonana z naturalnego drewna pozwala na zmianę przeznaczenia klocków. Cały sprzęt jest podzielony na sekcje, które można przekształcić w szafkę. Oznacza to, że jest to jednocześnie miejsce do przechowywania rzeczy, łóżko, sofa, krzesła.

Materiały i kolor

Aby stworzyć dużo wolnej przestrzeni w małym mieszkaniu, należy odpowiednio wykorzystać materiały i oświetlenie. Do projektu wybrano naturalne drewno. Panele mają przyjemny beżowy kolor, który delikatnie podkreśla biel ścian i sufitu. Podłoga w graficznym odcieniu szarości tworzy charakterystyczną dla projektu grę półcieni. Proste i zwięzłe elementy są rozmieszczone w odpowiednich strefach, pozostawiając większość obszaru do swobodnego przemieszczania się.

W pokoju nie ma wystroju. Harmonijnie prezentują się świeże kwiaty, które swoją zielenią doskonale uzupełniają pomieszczenie. Oświetlenie jest całkowicie rozproszone bez zasłon, rolet. Pozwala to na stworzenie nasycenia naturalnego światła. Do każdej strefy wybrano małe lampy z szarym abażurem.

Projektanci zrealizowali ten projekt z myślą o tych, którzy są zmęczeni pompą i chcą przejść na emeryturę w eleganckiej prostocie. Zrezygnowali z wystroju i zbędnych szczegółów. Mieszkańcy mogą swobodnie osiedlać się tam, gdzie czują się komfortowo i wygodnie, znaleźć kącik na kreatywność i inspirację. Duża ilość światła, czyste kolory, przyjemna estetyka mebli tworzą harmonijne postrzeganie przestrzeni.

Obszary funkcjonalne w stylu minimalizmu

Pomimo tego, że w mieszkaniu nie ma różnorodnych mebli, nieporęcznych sprzętów AGD, łoża małżeńskiego, szafy, są tu osobne pokoje. Kuchnia jest reprezentowana przez niezbędny sprzęt, mały stół i krzesła. Rolę kuchni pełni drewniana wnęka. Niezwykłe, ale praktyczne i kreatywne.

Sypialnia, część wypoczynkowa i garderoba są reprezentowane przez tylko jedną przegrodę i drewnianą podłogę. Możliwość wykorzystania elementów zgodnie z ich przeznaczeniem, pozwala na kompaktowe rozmieszczenie stref ważnych dla komfortu. Odzież wierzchnia, niezbędne rzeczy znajdują się na zewnątrz niszy, a resztę można umieścić w oddzielnych sekcjach na podłodze.

Główną cechą takiego rozwiązania aranżacji pomieszczenia jest dokładność. Każdy szczegół ma swoje miejsce. Nie ma zbędnych nagromadzeń ubrań, bałaganu, który jest typowy dla normalnego wnętrza. Przedstawiony na zdjęciu minimalizm wnętrza pokazuje, jak łatwo można zorganizować niewielką przestrzeń. Gdyby takie mieszkanie było urządzone w stylu klasycznym, byłyby to małe pokoje z dużą ilością mebli.

Wielofunkcyjność, praktyczność, swoboda – to właśnie czeka mieszkańców japońskiego kompleksu mieszkaniowego. Spersonalizowane strefy, harmonijny układ rzeczy tworzą wygodę i nieoceniony komfort dla człowieka. Zastosowany styl jest łatwy do postrzegania, nie męczy, nie tworzy próżności, chaosu. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu, a człowiek może po prostu cieszyć się wolnością osobistą i wolnością przestrzeni.

Architekci Nozoe Shimpei Architectsnmstudio architects