ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Mobilny dom z kominkiem / Rolling Huts

Mobilny dom z kominkiem / Rolling Huts

Mała przyczepa stacjonarna zaprojektowana przez architekta Olsena Kandina to wystarczająco przestronna przyczepa stacjonarna do całorocznego mieszkania. W przeciwieństwie do zwykłych domów mobilnych, jednym z głównych elementów wyposażenia jest tutaj kominek.

I nie była to jedyna imponująca cecha projektu – przyjrzyjmy się bliżej.

Widoki i ciepła, przyjazna atmosfera Twojego domku mobilnego

Mobilne domy Olsena Kandina są pełne romantyzmu życia na przedmieściach. Nadają się do zamieszkania nad jeziorem, w górach, w lesie lub w pobliżu oceanu zimą i latem.

To nie jest zamknięta loża, a otwarta przestrzeń życiowa – siedząc przy kominku opalanym drewnem można podziwiać malownicze widoki za oknami.

Ale jednocześnie w środku zawsze poczujesz domowy komfort i ciepło. Ułatwia to miękkie, spokojne otoczenie.

Funkcjonalność domku mobilnego na kółkach

Oprócz kominka w domu jest jeszcze jedna cecha charakterystyczna w zasadzie tylko dla budynków kapitałowych – jest to taras. Przyczepa stacjonarna najlepiej nadaje się do mieszkania w pięknym środowisku naturalnym.

Ponadto taras znajduje się pod baldachimem i ma bezpośredni dostęp z części mieszkalnej. Teren biegnie wzdłuż całego obwodu obiektu.

Komfortowy mikroklimat jako podstawa mobilnej obudowy na kółkach firmy Olsen Kandin

Architekt zaprojektował mieszkanie tak, aby w zimie było ciepło i nie zamieniało się w rozpalony do czerwoności „piec” w gorącym słońcu. Większość przeszklenia panoramicznego, dzięki którym pomieszczenie jest zalane naturalnym światłem, znajduje się pod szerokim dachem.

Pokazany na zdjęciu domek mobilny na kółkach to rewolucyjne rozwiązanie dla poszukujących nowych emocji, dążących do nietypowego relaksu na łonie natury, ale jednocześnie ceniących przytulność i wygodę tradycyjnego mieszkania z kominkiem i pięknymi widokami panoramicznymi.

ArchitectsOlson Kundig
PhotoTim Bies / Olson KundigChad Kirkpatrick / Olson KundigDerek Pirozzi / Olson Kundig