Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Modne Pomysły na Okładziny Zewnętrzne Domu 2021

Modne Pomysły na Okładziny Zewnętrzne Domu 2021

Najmodniejsze pomysły na elewację domu w 2021 roku opierają się na trzech zasadach – otwartości, produktywności, integracji z otoczeniem. Na zewnątrz dom powinien wyglądać prosto, zwięźle, ale mieć złożoną i funkcjonalną konstrukcję przy użyciu materiałów, które znajdują się głównie w jego otoczeniu.

Budynek nie powinien łączyć się z krajobrazem, a jednocześnie nie może naruszać otaczającej go harmonii. Oto kilka przykładów, w jaki sposób architekci osiągają to.

Pomysły na okładziny zewnętrzne domu z ingerencją w krajobraz

Wygląda na to, że w samym budynku nadal trwa kształtowanie krajobrazu. Nie ma wyraźnej granicy, w której kończy się dom, a zaczyna środowisko.

Dom wyłożony naturalnymi materiałami – naturalne drewno, beton pod kamieniem. A elementy środowiska są kontynuowane w tym miejscu. Odważny pomysł zakłada nasadzenia na żywo bezpośrednio na konstrukcjach domu.

Innym sposobem jest przeniesienie domu na działkę. Ze zbocza lub wzgórza wyłania się pokryty drzewami domek. Jednocześnie fasada pozostaje otwarta na ścisłą interakcję z otoczeniem bezpośrednio z przestrzeni mieszkalnej.

Pomysły technologiczne na okładzinę zewnętrzną domu

Futurystyczny wygląd budynku jest poparty technologią. Ideą okładziny zewnętrznej elewacji jest jej funkcjonalność – otwierane elewacje, zautomatyzowane systemy rolet, które wizualnie tworzą integralną konstrukcję zamykającą w pozycji zamkniętej, przesuwne panoramiczne okna na całą ścianę.

System inteligentnego domu wyszedł na zewnątrz. Za pomocą specjalnych programów możesz zmieniać konfigurację budynku, otwierać i zamykać okna, włączać światło ze swojego smartfona.

Budynek niczym żywy organizm dostosowuje się do pogody, pory dnia, stwarzając właścicielom komfortowe warunki.

Kreatywność pomysłów na okładzinę zewnętrzną domu

Elewacja jest elementem indywidualizacji budynku. Nowoczesny design porzucił niefunkcjonalny, bezużyteczny wystrój. Każdy element musi spełniać określone zadanie.

Z tego powodu okładziny stały się głównym narzędziem projektowania. Trendowe pomysły mają na celu nadanie elewacji wyrazistego, kontrastowego wyglądu, ale nie odstania od ogólnej atmosfery wokół niej. Dlatego architekci używają kamienia, drewna w kontrastowych kolorach.

Dlatego najmodniejsze pomysły na okładziny zewnętrzne domu obejmują zastosowanie prostych materiałów i ich połączenie z technologiami nowej generacji. To tak, jakbyś kontrolował naturę własnego domu za pomocą smartfona. I zapewnia komfort i przytulność w każdych warunkach.