Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Modny czarno-biały wygląd zewnętrzny domu

Modny czarno-biały wygląd zewnętrzny domu

Stylowy, czarno-biały wygląd zewnętrzny domu to modne rozwiązanie wpisujące się w trend podkreślania kontrastami.

Pomysł nadaje się do domków w ultranowoczesnym, hi-tech i minimalistycznym stylu. Wystrój praktycznie nie istnieje, a kolor, kształt i tekstura pozostają priorytetowymi narzędziami projektowymi.

Projekt modnego budynku z biało-czarną strukturą elewacji zaprezentowało biuro architektoniczne Vasco Lopes Arquitectos.

Czarno-biały wygląd zewnętrzny domu jako trend

Oparty jest na jasnym, neutralnym, przyjemnym wizualnie białym odcieniu. Ekspresyjne elementy w czerni pomogły pozbyć się sterylności i melancholii przedmiotu. Na tle śnieżnobiałego odcienia prezentują się jeszcze wyraźniej i efektowniej.

Na elewację wchodzą czarne struktury. Aby nie były zacienione nawet wieczorem, architekci pomyśleli o oświetleniu. Umożliwiło to podkreślenie ich wyrazistości.

Światło pozbyło się również ciemnych, szarych rogów. W tych miejscach śnieżnobiały bez odpowiedniego oświetlenia straciłby swój urok i czystość.

Prostota czarno-białego projektu zewnętrznego domu na granicy solidności

Śnieżnobiały odcień odzwierciedla czystość, swobodę. Dodaje przedmiotowi nieważkości, skutecznie integruje go z otoczeniem, harmonijnie łącząc się ze wszystkimi naturalnymi odcieniami. Ale monotonia bieli może sprawić, że temat będzie nudny.

Niewielka liczba czarnych wzorów pomogła rozcieńczyć atmosferę i dodać jej surowości i solidności. Ramy okienne wykonane są w kontrastowym odcieniu.

Na swój sposób kreują przytulność domu i stawiają na panoramiczne przeszklenia – tak okna stały się bardziej zauważalne i wyraziste na białym tle.

Ogólnie rzecz biorąc, czarno-biały projekt zewnętrznej części domu jest kreatywnym rozwiązaniem, które pozwala osiągnąć harmonię, komfort w domu, ciepło i efekt budynku. Kolory rekompensują sobie nawzajem wady, podkreślając doskonałość domku.

ArchitectsVasco Lopes Arquitectos
ImagesLuis da Cruz