ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Mur z Cegły w Stylu Loftu

Mur z Cegły w Stylu Loftu

Ceglana ściana w stylu loftu stała się modnym elementem wystroju nowoczesnego, przestronnego mieszkania. Podkreśla industrialny kierunek w projektowaniu wnętrz, stanowiąc jego fundament.

Wygląd betonu i cegły bez wykończenia jest raczej nietypowy w pomieszczeniach mieszkalnych. Takie ściany zamieniają zwykłe mieszkanie w twórczą przestrzeń artystyczną, dodają dynamizmu, niezwykłości – w zasadzie taką decyzję wybierają młodzi ludzie, starając się wyróżnić.

Prostota bez fanaberii jest w modzie, a odsłonięta ceglana ściana w stylu loftu pasuje do tego trendu jak nic innego. Wygląda na to, że właściciele po prostu ustawili meble i armaturę w nowo wybudowanym domu bez żadnych dekoracji.

Ten projekt prezentuje się imponująco w przestronnych, otwartych przestrzeniach z wysokimi sufitami. Wszystko to wpływa również na racjonalność użytkowania terenu.

Funkcjonalnie mieszkanie z gołymi ceglanymi ścianami powinno pasować do niedokończonego mieszkania. Przede wszystkim wskazuje na to brak partycji. To jedna duża przestrzeń życiowa, podzielona na strefy, które nie mają nawet wyraźnych granic.

Okazuje się, że przestrzeń jest uniwersalna i nadaje się do rozwiązania wszystkich problemów właściciela od razu – tu pracuje, odpoczywa, spędza czas z przyjaciółmi, urządza imprezy.

Po zastosowaniu w mieszkaniu ceglanych ścian w stylu loftowym, należy je uzupełnić innymi elementami i konstrukcjami industrialnymi. Wśród nich są otwarte belki, stropy, media pozostawione na widoku, konstrukcje metalowe.

Wszystko to pomoże harmonijnie pokonać gołą cegłę i nie będzie wyglądać nie na miejscu. Zintegrowane podejście do kreowania przestrzeni miejskiej to podstawowa zasada projektowania mieszkań w stylu loftów.

Im bardziej takie mieszkanie wygląda jak opuszczony obiekt przemysłowy lub niedokończony dom, tym skuteczniejsze jest wprowadzenie kierunku przemysłowego. Mrok i matowość można rozcieńczyć dużą ilością światła, otwartością lokalu, miękkimi wygodnymi meblami, kwiatami w doniczkach.

Niezwykły ceglany mur w stylu loftowym stanie się podstawą do stworzenia miejskiego, brutalnego wnętrza mieszkania. Uzupełniając go metalowymi konstrukcjami, otwarty monolityczny żelbet jeszcze bardziej podkreśli styl industrialny. Takie mieszkanie jest pozbawione domowego komfortu, tutaj nacisk kładzie się na racjonalność, modę i prostotę.

Architectstreszerosete
PhotoAna Mello