Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Najbardziej Niezwykłe Projekty Schodów do Domu

Najbardziej Niezwykłe Projekty Schodów do Domu

Dzięki kreatywnemu podejściu do projektowania klatki schodowej do domu, można uczynić z niej główny element estetyki mieszkania. Ozdobi przestrzeń, doda jej produktywności lub komfortu, podkreśli wybrany styl, a większość uwagi skoncentruje na sobie.

Architekci nie wahają się wykazać kreatywności w kontekście projektowania schodów, zamieniając je niemal w dzieła sztuki. Rozważmy najbardziej nietypowe, ale bezpieczne i praktyczne rozwiązania.

Skręcona minimalistyczna konstrukcja klatki schodowej do domu

Schody spiralne stały się jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Nie musisz zajmować na nie dużo miejsca, wyglądają na zwarte i lakoniczne i możesz je ustawić w dowolnym miejscu – nawet w salonie czy w kuchni.

Modne, nietuzinkowe projekty minimalistycznych spiralnych schodów w domu łączą dyskretny design i maksymalną integrację z wnętrzem. Dosłownie wtapiają się w otoczenie. Podkreśla się, że schody wpisują się w koncepcję projektowania mieszkań.

Najbardziej kreatywne opcje wyglądają tak, jakby były centrum aranżacji wnętrz i to na ich podstawie przemyślany jest wygląd reszty przestrzeni.

Budowa schodów zewnętrznych

Otwartość mieszkań pozostaje trendem. Czasami kreatywne opcje schodów obejmują ich lokalizację nie pod dachem, ale pod szkłem. Ta koncepcja pozwala wyposażyć w to miejsce mały wewnętrzny ogród.

Wydaje się, że schody kierują się ku niebu. Ponadto jest otoczony pięknymi żywymi roślinami. Szczególnie efektownie i harmonijnie prezentują się w takim otoczeniu stopnie z naturalnego drewna.

Przeszklenia panoramiczne w ramach budowy klatki schodowej do domu

Kolejna opcja podążająca za trendem otwartej przestrzeni. Klatka schodowa budowana od strony patio lub podwórka, widok na krajobraz. Ściana zewnętrzna przy nim jest oknem panoramicznym sięgającym od podłogi do sufitu.

Nawet najbardziej zwarta klatka schodowa w tym projekcie nie będzie wydawać się ograniczona. Dzięki panoramicznym przeszkleniom nie ma uczucia ucisku, dyskomfortu, przygnębienia. Stąd można podziwiać widok.

Czasami łączy się kilka rozważanych pomysłów. Przy odpowiednim podejściu do projektowania konstrukcja klatki schodowej w domu stanie się najbardziej oryginalnym elementem wnętrza.