Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Nowoczesne Białe Wnętrze Domu

Nowoczesne Białe Wnętrze Domu

Lekkie śródziemnomorskie style wyposażenia domu zyskują na popularności w ostatnich latach. Jedną z głównych cech tego trendu jest nowoczesne, białe wnętrze domu w minimalizmie.

Zastanów się, co zyskali właściciele tego domku na wybrzeżu Morza Śródziemnego, nadając mu śnieżnobiały odcień i stosując się do modnego kierunku majsterkowania.

Jak nowoczesne białe wnętrza domów wpływają na postrzeganie panoramy

Jasna, otwarta przestrzeń nie przytłacza akcentów. A błękitne morze i błękitne niebo, wzgórza z egzotyczną zielenią na tle śnieżnobiałego wystroju willi wyglądają jeszcze bardziej kontrastowo, wyraziście i efektownie. Niebieski basen pomaga nieco wkomponować nowoczesne białe wnętrze domu w otoczenie, tworząc płynne przejście między jasnymi kolorami na zewnątrz i bielą wewnątrz budynku.

Aby dodatkowo wzmocnić spektakularny widok, na górnym poziomie znajdują się przestrzenie socjalne z panoramicznymi oknami, wbrew ogólnie przyjętym standardom. Drugie piętro wychodzi na morze i oferuje najbardziej imponującą panoramę stąd.

Nieco skromniejsze widoki na pierwszym piętrze. Są tu sypialnie. Ta część domu skierowana jest w stronę morza. Dzięki tej konfiguracji w sypialniach stworzono bardziej ustronne, intymne otoczenie, które nie jest eksponowane w kierunku wybrzeża.

Surowość i zwięzłość nowoczesnego białego wnętrza domu

Biały ton we wnętrzu jest uważany za neutralny. Nie wpływa negatywnie na emocje i psychikę człowieka. Aby pozbyć się jego sterylności, wystarczy trochę pobawić się teksturami, dodać minimum kontrastów, przemyśleć oświetlenie. Można przynajmniej po prostu zamontować na oknach wyraziste ramki, tak jak w przedstawionym projekcie.

Białego wnętrza nie trzeba niczym rozcieńczać, uzupełniać, aby stworzyć atmosferę ciszy i spokoju. Taka obudowa w najostrzejszym i najbardziej lakonicznym wzornictwie z prostymi konstrukcjami bez wystroju wygląda modnie, drogo i stylowo. A tutaj nacisk kładzie się na praktyczność, funkcjonalność i wygodę.

Stylowe nowoczesne białe wnętrze domu to modna i wygodna przestrzeń do wypoczynku i cieszenia się życiem. Dlatego nie bez powodu takie środowisko stało się najbardziej popularne w aranżacji luksusowych willi na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

ArchitectsFran Silvestre Arquitectos
ImagesDiego Opazo