Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Nowoczesne Domy Prefabrykowane z Drewna / Przykład konstrukcji panelowej z Chile

Nowoczesne Domy Prefabrykowane z Drewna / Przykład konstrukcji panelowej z Chile

Współczesny świat budownictwa oferuje różnorodne koncepcje i technologie budowy ekonomicznych i stylowych mieszkań. Budowanie nowych typów konstrukcji zajmuje niewiele czasu, a jednocześnie gwarantuje pełen poziom komfortu. Powstałe prefabrykowane domy drewniane każdego dnia cieszą się popularnością wśród klientów firm architektonicznych, ponieważ mają wiele zalet.

charakterystyczne cechy prefabrykowanych domów drewnianych

Przede wszystkim tego typu mieszkania można scharakteryzować kilkoma kryteriami:

  • Prędkość;
  • Zapewnienie jakości.

Naturalne materiały wykończeniowe zapewniają sprzyjającą atmosferę, wysoką ochronę przed negatywnymi wpływami, niepowtarzalny wygląd zewnętrzny i wnętrze. Przykładem domu z prefabrykatów jest projekt Assemble House, który wizualnie przypomina konwencjonalny standardowy budynek. Jak w przypadku wszystkich typowych projektów, ten drewniany dom ma pewne cechy szczególne.

praktyczność

Montaż belek sosnowych odbywa się w osobnych modułach, co pozwala na tworzenie bloków podłużnych i poprzecznych. Przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne są oddzielone przegrodami i belkami. Całość zabudowy i połączenie jej elementów umożliwia praktycznie podział stref w zależności od dostępnych zasobów i potrzeb mieszkańców.

Cena

Cała konstrukcja prefabrykowanego domu drewnianego i jego zawartość są wykonane z naturalnego materiału. Na zewnątrz wybrano bocznicę drewnianą, zabezpieczoną powłoką hydroizolacyjną, do wewnątrz do produkcji mebli użyto deski sosnowej i sklejki. Paleta kolorów tekstury powłoki ma kilka odmian – czarny, dymny, jasnobrązowy.

estetyka

Kompozycja drewnianego domu zawsze będzie wyglądać atrakcyjnie. Odrobinę nowoczesności prezentowanemu projektowi zapewniają panoramiczne przeszklenia, które otwierają rozległość jeziora i stepów. Połączenie drewna i szkła staje się stylowym formatem dekoracji wnętrz, zwłaszcza na podmiejskie wakacje.

Składane konstrukcje są odpowiednie dla osób, które są stale w ruchu. Jeśli nie możesz zostać długo w jednym miejscu, dom z prefabrykatów można łatwo załadować do furgonetki i wyruszyć na nowe przygody.

wielofunkcyjne możliwości projektowania prefabrykowanych domów drewnianych

Biuro architektoniczne PAR Arquitectos udało się zbudować funkcjonalne mieszkanie o niewielkiej powierzchni 138 metrów kwadratowych. Na terenie znajdują się sypialnie, salon, kuchnia, jadalnia, łazienka i przestronny taras do grillowania. Dzięki prefabrykowanej konstrukcji zasoby są efektywnie ulokowane na danych obszarach, tworząc komfortowe pomieszczenie.

Płynne przejścia między pomieszczeniami na otwartych ścieżkach bez zadaszenia. Salon i kuchnia mają również podłużne otwory, które działają jako źródło światła i przedłużenie centralnej przestrzeni. Każdy format takiej obudowy jest pełen świeżości, otwartości i bezgraniczności.

Dla osób kochających wolność prefabrykowane domy drewniane stają się głównym wyborem mieszkań osobistych. Różne warianty wzorów, materiałów, układów dają ogromne możliwości w zorganizowaniu przestronnego i niezawodnego domu.

Architects PAR Arquitectos
Photo Diego Elgueta