Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » 3+ Nowoczesne Pomysły na Proste Schody

3+ Nowoczesne Pomysły na Proste Schody

Projekt klatki schodowej w domu jest jednym z kluczowych elementów projektu całej przestrzeni. Proste konstrukcje wyglądają szczególnie efektownie, drogie i reprezentacyjne, dlatego jeśli to możliwe, są instalowane nawet w małych domach, w których nadal bardziej racjonalne byłoby użycie kształtu śruby. Pod tym względem architekci oferują najbardziej śmiałe, kreatywne i hipnotyzujące pomysły na proste schody dla domów nawet o małej powierzchni.

Należy pamiętać, że klatka schodowa zawsze była nie tylko konstrukcją do łączenia podłóg w domu, ale także centralnym elementem wystroju domu.

Idea prostych, wiszących schodów

To modne rozwiązanie na minimalizm, loft, hi-tech. Klatka schodowa składa się ze stopni zamontowanych z jednej strony w ścianie. Po przeciwnej stronie konstrukcja jest całkowicie otwarta i sprawia wrażenie zawieszonej w powietrzu.

Ta opcja wygląda lakonicznie, modnie i stylowo. Jednocześnie nie potrzebuje pod nią tyle miejsca, co pod tradycyjnymi schodami z poręczami. Jest to również najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Ale pamiętaj o bezpieczeństwie. Nie zawsze warto instalować taką drabinę, jeśli w domu są dzieci, osoby starsze – może to być dla nich niewygodne. W takim przypadku zainstaluj ogrodzenie typu pokazanego na zdjęciu lub rozważ następujące opcje.

Pomysł na nowoczesne schody z oświetleniem

Kolejnym nowoczesnym trendem jest zastosowanie oświetlenia schodkowego. Jest nie tylko piękny i stylowy, ale także wygodny, gdy musisz wejść na drugie piętro lub zejść w słabym świetle. Kroki są podświetlone i pozostają widoczne.

Możliwe jest również zainstalowanie oświetlenia nie w samej klatce schodowej, ale w ścianie obok niej. Listwa świetlna to nowoczesny, technologiczny element aranżacyjny do zagospodarowania przestrzeni, akcentów. Dzięki czujnikom ruchu podświetlenie włączy się automatycznie, gdy ktoś zbliży się do schodów.

Pomysł na minimalistyczne schody proste

Trend w nowoczesnym wystroju wnętrz to zwięzłość, powściągliwość i praktyczność. Klatka schodowa w takim środowisku musi w pełni odpowiadać tym właściwościom. Nawet jeśli potrzebne są na nim poręcze, to jeśli w klasykach wykonują z nich dekorację domu, tutaj powinny być tak niewidoczne, jak to tylko możliwe.

W minimalistycznym pomyśle prostych schodów można zastosować szkło odporne na uderzenia lub zamontować lekkie, niepozorne konstrukcje stalowe, zintegrować pochwyt z innymi elementami wnętrza. Nie będą naciskać na siebie, nie zepsują surowości i powściągliwości wnętrza.