ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Nowoczesny dom z płaskim dachem na zboczu Parku Narodowego

Nowoczesny dom z płaskim dachem na zboczu Parku Narodowego

Natura Parku Narodowego Bowen Island w Kanadzie jest idealnym miejscem, aby cieszyć się ciszą, majestatem środowiska i piękną scenerią podczas rodzinnych wakacji. Nowoczesny dom z płaskim dachem na wyspie w regionie to oaza od miejskiego zgiełku.

Architektom udało się tak zaprojektować chatę, aby nie naruszała istniejącej tu harmonii, ale stała się dodatkiem do krajobrazu.

Integracja nowoczesnego domu z płaskim dachem z naturą

Domek ma wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia. Jest przestronny i położony w punkcie z panoramicznym widokiem na zatokę. Ale jednocześnie dom ma głęboki związek ze środowiskiem naturalnym i ma na nie minimalny wpływ.

Po części wynika to z płaskich form, lakonizmu, lekkości projektów. Nie przytłaczają nacisku, ale pozostają ledwo zauważalne w tle. Wprowadzenie do środowiska wynika również z naturalności materiałów.

Konfiguracja domu stała się kolejnym narzędziem oswajania przyrody – jego dolna część jest wbudowana w skarpę i pod pewnym kątem staje się niewidoczna.

Cechy form nowoczesnego domu z płaskim dachem

Ważne było tu zachowanie intymności i nienaruszalności otoczenia, wykluczenie dominacji zabudowy w naturalnym krajobrazie. Budując przestronny domek, jest to dość trudne do osiągnięcia.

Aby wykluczyć wpływ na przyrodę, architekci wykluczyli masywne konstrukcje. Wszystkie części budynku to zwarte płaskie elementy wykonane z drewna, szkła, metalu, betonu.

Paleta wpisuje się w naturalne środowisko, dzięki czemu dom nie odstaje od krajobrazu, ale dosłownie w nim tonie. Można było nadać lekkości dzięki dużej powierzchni przeszklenia.

Prywatność nowoczesnego domu z płaskim dachem

Jednym z głównych życzeń właścicieli była prywatność i dyskrecja chaty. Klient chciał uzyskać mieszkanie bez kontaktu z cywilizacją. Osiągnięto to dzięki położeniu na skarpie od północnej części wyspy, otoczonej wiecznie zielonym lasem.

W takim środowisku nowoczesny dom z płaskim dachem wygląda jak odosobnione i bezpieczne miejsce dla życia rodzinnego, oderwanego od cywilizacji. Tutaj możesz spędzić wakacje i wakacje, zrelaksować się w weekendy i święta, podziwiając widoki w kierunku zatoki Howe.

ArchitectsOffice of Mcfarlane Biggar Architects + Designers Inc.
ImagesEma Peter Photography