ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Odsłonięte Drewniane Belki / 3+ Sposoby wykorzystania w projektowaniu wnętrz

Odsłonięte Drewniane Belki / 3+ Sposoby wykorzystania w projektowaniu wnętrz

  • 4 min read

Otwarte drewniane belki w wystroju wnętrz tworzą w domu wyjątkową kolorową atmosferę, dodają domowi tradycji i pomagają podkreślić przynależność do określonej kultury. Za ich pomocą można strefować przestrzeń, uczynić sufit niemal głównym elementem wystroju oraz zwiększyć funkcjonalność przestrzeni życiowej.

odsłonięte belki drewniane w projektowaniu kuchni

Przyjrzyjmy się 3 sposobom wykorzystania belek widocznych w domu, jaką rolę odgrywają w każdym przypadku w kontekście projektowania przestrzeni.

Odsłonięte belki drewniane w wystroju wnętrz wiejskich

Gospodarstwa leśne są integralną częścią tradycyjnej zabudowy wiejskiej. To oni tworzą tutaj niezbędny smak, podkreślają swobodę i prostotę.

Takie konstrukcje drewniane są niezbędne w stodołach, bungalowach i nadają się do przestrzeni w stylu wiejskim. Wzmacniają rustykalną atmosferę, utrzymując sklepiony sufit otwarty. Wpływa również na przestronność lokalu, niweluje wizualne ograniczenia.

Odsłonięte belki drewniane w zrównoważonej aranżacji wnętrz

Drewniane konstrukcje służą podkreśleniu naturalności i naturalności domu. Otwarta konstrukcja dachu z odsłoniętymi belkami wygląda bardziej swobodnie i naturalnie niż osłonięty i pomalowany sufit.

Takie środowisko harmonijnie wpisuje się w środowisko żywej przyrody, ma na nie minimalny wpływ. Farmy to tutaj jeden z głównych elementów aranżacji i wystroju przestrzeni.

Odsłonięte belki drewniane w ultranowoczesnym wystroju wnętrz

Innym sposobem wykorzystania drewnianych kratownic jest dodanie oryginalności i smaku modnym skandynawskim, minimalistycznym mieszkaniom, nowoczesnym meblom i loftom. Takie wnętrza są elementarnie proste, nie zapewniają wystroju, nacisk kładziony jest na racjonalność.

W nowoczesnym otoczeniu aktywnie praktykowane jest zagospodarowanie przestrzenne, a belki pomogą wydzielić przestrzeń na oddzielne strefy, aby w każdej z nich uzyskać lokalne oświetlenie. Konstrukcje drewniane wizualnie ograniczają przestrzeń życiową, czynią ją bardziej elastyczną i dynamiczną.

Odsłonięte drewniane belki w aranżacji wnętrz to wszechstronne narzędzie do zabawy przestrzenią. W jednym przypadku upraszczają go, ubarwiają i dodają element codziennego życia, aw kolejnym wręcz przeciwnie, podkreślają skomplikowany kształt dachu, zwiększają objętość wewnętrzną i sprawiają, że wnętrze nie jest tak nudne.