ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Okiennice Elewacyjne > Nowoczesne, Dekoracyjne, Stylowe / 21+ Pomysłów na Projekt

Okiennice Elewacyjne > Nowoczesne, Dekoracyjne, Stylowe / 21+ Pomysłów na Projekt

0 Udostępnień

Nowoczesne rolety zewnętrzne (żaluzje) – rolety to uniwersalny sposób na utrzymanie chłodu w domu. To nie tylko małe drzwi do okien, ale raczej dodatkowy element wystroju elewacji Twojego domu. Architekci używają ich we wszystkich obszarach, zarówno praktycznych, jak i dekoracyjnych.

Na przykład niektóre rolety w oknach od strony ulicy zwiększają atrakcyjność wizualną, podczas gdy inne pomagają regulować przepływ światła i powietrza. Obecnie wiele rolet jest wykorzystywanych jako dekoracja okien, bram czy drzwi. Niektóre działają jako osłony przeciwsłoneczne. Wystarczy spojrzeć, na ile sposobów wykorzystania rolet w architekturze.

OKIENNICE ZEWNĘTRZNE

Zainspirowane drzwiami i bramami przesuwnymi, nowoczesne rolety są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i stylach. Okiennice są cienkie i wysokie, kwadratowe i prostokątne. Wykonane z różnych rodzajów drewna i metali żaluzje mogą naprawdę poprawić wygląd Twojego domu. Część z nich po prostu zaskoczy Cię swoim wyglądem.

okiennice
okiennice drewniane
okiennice wewnętrzne
okiennice zewnętrzne
okiennica
okiennic

Drewnianą okładzinę domu przerywa rama i zintegrowane przesuwane okiennice. Idealnie nadają się do tak ogromnego okna, które wpuszcza mnóstwo światła słonecznego.

okiennice drewniane castorama
okiennice przesuwne
okiennice aluminiowe
zawiasy do okiennic
okiennice dekoracyjne
drewniane okiennice
okiennice drewniane zewnętrzne
okucia do okiennic

To dom z roletami inspirowanymi przesuwanymi drzwiami do stodoły. Pionowa szyna umożliwia zasłonięcie jednego panelu żaluzji jednocześnie przez jedno z dwóch okien w elewacji, w zależności od tego, gdzie gospodarze potrzebują więcej prywatności.

okiennice zewnętrzne drewniane
okiennice wewnętrzne castorama
okiennice drewniane wewnętrzne
stare okiennice
okiennice drewniane cena
okiennice pcv
zielone okiennice
okiennice castorama
okiennice antywłamaniowe
okna z okiennicami

OKIENNICE DREWNIANE ZEWNĘTRZNE

Dom ma niesamowitą, ekranowaną werandę z roletami. Drewniana obudowa zwiększa prywatność, tworząc przytulną przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz, gdzie gospodarze mogą spędzić cudowny dzień w wygodnych krzesłach.

nowoczesne okiennice
drewniane okiennice wewnętrzne
okiennice ozdobne
okiennice dekoracyjne castorama
imitacja okiennic
okiennice ażurowe
okiennice wewnętrzne cena
okiennice wewnętrzne drewniane
okiennice do domku dla dzieci
okna drewniane z okiennicami
okiennice zewnętrzne przesuwne
okiennica przesuwna
lekkie okiennice
okiennice nowoczesne

Architekt stworzył kilka drewnianych żaluzji w stalowych ramach dla swojej rezydencji. Ciepło drewna pięknie kontrastuje ze wszystkimi betonowymi konstrukcjami i czarnymi metalowymi ramami. Duże okna zapewniają odpowiednią ochronę przed słońcem i wiatrem dzięki przesuwanym roletom.

nowoczesne okiennice

OKIENNICE ZEWNĘTRZNE DREWNIANE

Wysokie okna, a nawet przeszklone drzwi nie stanowią problemu dla nowoczesnych rolet, zwłaszcza przesuwnych. Architekt stworzył wielowarstwowe okiennice dla tej willi mieszkalnej w Słowenii. Przemyślana konstrukcja pozwala układać je starannie na bok po otwarciu.

nowoczesne okiennice

Rzeczywiście, nowoczesne okiennice mogą być tak duże, jak ambicje Twojego architekta. Ta kamienica ma imponujące duże drzwi wejściowe, które składają się po otwarciu.

nowoczesne okiennice

Duże przesuwane żaluzje i parawany są idealne do takich domków na plaży. Wynika to z faktu, że możesz mieć obie szklane ściany otwierające się na morze lub zamkniętą prywatność.

nowoczesne okiennice

Ten dom na plaży zbudowany jest na innej zasadzie, wykorzystując okiennice jako akcenty architektoniczne.

nowoczesne okiennice

Inny dom nad morzem pokazuje, jak okiennice można wykorzystać do stworzenia dynamicznej, ale oddychającej fasady.

nowoczesne okiennice

OKIENNICE PCV

Niech składane okiennice PVC Cię onieśmielają niezbyt dużą liczbą ruchomych części. Możesz nimi pokryć cały dom, a następnie dobrze się bawić, tworząc nowe widoki, otwierając i zamykając je lub częściowo składając.

nowoczesne okiennice

Dom aktywny łączy w sobie nowoczesne przesuwne rolety z ciemnymi płytami elewacyjnymi. Ten kontrast jasnego drewna i kamiennych płytek tworzy przyjemną dynamikę na zewnątrz.

nowoczesne okiennice

Mówiąc o kontrastach, w tym domu zastosowano niebieskie, żółte i białe plastikowe okiennice w różnych rozmiarach, aby przyciągnąć uwagę na zewnątrz i wyróżnić się z tłumu.

nowoczesne okiennice

OKNA Z OKIENNICAMI

Istnieje naprawdę wiele opcji, jeśli chodzi o rolety architektoniczne. Architekt postanowił wkomponować rolety w elewację tej rezydencji. Drugi kolor sprawia, że ​​skrzydło wyróżnia się z zewnątrz.

nowoczesne okiennice

OKIENNICE METALOWE

Metalowe okiennice w oknach mogą być również podwójnymi drzwiami. Ten kowbojski dom ma dwupiętrowe żaluzje z otworami, które pozwalają tylko zajrzeć do środka.

nowoczesne okiennice

Dzięki nowoczesnej architekturze zewnętrzne rolety przeciwsłoneczne mogą stać się integralną częścią elewacji, podobnie jak w tym domu. Te okiennice składają się, aby odsłonić dodatkowe okna na parterze. Ale kiedy są zamknięte, nie można ich odróżnić od ścian.

nowoczesne okiennice

Zmotoryzowane zewnętrzne rolety ochronne, które maskują jako część fasady, mogą również tworzyć wyjątkowe akcenty architektoniczne. Ten dom ma elektryczne rolety, które po otwarciu składają się w unikalne szczegóły budynku.

nowoczesne okiennice

Jeśli wcześniejsze okiennice były wykonane własnymi rękami z marmuru lub drewna, dziś można je również wykonać z metalu. Architekt uczynił te perforowane okiennice ogromną częścią betonowego domu. Kiedy okno jest zamknięte od góry, żaluzje tworzą jednolity wygląd elewacji.

nowoczesne okiennice

Używanie rolet jako drzwi lub bram może sprawić, że wygląd będzie całkiem interesujący. Ten wspaniały budynek ma garaż oddzielony od ulicy białymi metalowymi okiennicami. Kontrastują ze szklaną fasadą dwóch górnych pięter.

nowoczesne okiennice

Metalowe okiennice można zobaczyć w socjalnym kompleksie mieszkalnym w Paryżu. Solidne blachy pocięte na cienkie prostokąty są składane razem, aby otworzyć okna, ale kiedy zakrywają elewację, wygląda jak arkusz folii aluminiowej.

nowoczesne okiennice

OKIENNICE DEKORACYJNE

Wyglądając jak kostka Rubika, ten kompleks apartamentów w Paryżu zmienia swój wygląd w nocy, gdy światło wpada przez półprzezroczyste okna lub gdy ozdobne okiennice są zamknięte.

nowoczesne okiennice

Jednak metal nie był ostatnim materiałem do zdobycia okiennic. AS.Architecture odnowił ten paryski dom z licznymi obrotowymi szklanymi okiennicami. Budynek wygląda teraz niesamowicie niepowtarzalnie dzięki lekko błyszczącej fakturze i czerwono-pomarańczowo-żółtym okiennicom.

Współczesne rolety zewnętrzne są naprawdę wyjątkowe. Najlepsze w nich jest to, że cokolwiek sobie wyobrazisz, można je wykonać lub zbudować. Jesteśmy przekonani, że współcześni architekci mogą wymyślić bardziej kreatywne projekty. Ale nawet tradycyjne żaluzje można wykorzystać na wiele sposobów, aby stworzyć nowoczesny wygląd Twojej elewacji. Wystarczy spojrzeć na niektóre z tych niesamowitych projektów.

OKIENNICE W FUTURYSTYCZNEJ INTERPRETACJI AUTORSTWA ARNAU ESTUDI D’ARQUITECTURA

nowoczesne okiennice

Tradycyjnie okna żaluzjowe postrzegane są jako klasyczny element elewacji. Ale biuro architektoniczne Arnau estudi d’arquitectura pokazało, że można je stosować w stylu high-tech. Otwierane pionowo, dwuskrzydłowe okiennice w oknach panoramicznych stały się główną atrakcją projektu domków letniskowych w Hiszpanii.

nowoczesne okiennice

Architekci uczynili konstrukcję dekoracją budynku i ważnym elementem funkcjonalnym. Rozważ zdjęcie nowoczesnych okiennic podnoszonych i zadań, które wykonują.

To tradycyjne i jedno z głównych zadań rolet. Ponieważ dom położony jest na wzgórzu, wieczorem iw nocy okna są dobrze widoczne z daleka. Kiedy rolety są zamknięte, prywatność domu wzrasta. Okiennice są również konstrukcjami antywandalowymi. Chronią szkło przed uszkodzeniami z zewnątrz.

nowoczesne okiennice

Drzwi nie są półprzezroczyste, dlatego jeśli dom znajduje się w miejscu z jasnym oświetleniem nocnym, nie będzie przeszkadzał w wypoczynku. W domku na wzgórzu poranne promienie zaczynają odpowiednio wcześnie oświetlać pomieszczenie. Dzięki roletom możliwe będzie zamknięcie od porannego słońca bez masywnych grubych zasłon czy rolet.

nowoczesne okiennice

W prezentowanym domku w sypialni zastosowano lekki transparentny tiul. I to wystarczy. Pełni głównie funkcję estetyczną i zapewnia komfort w domu.

nowoczesne okiennice

Okna żaluzjowe w tym futurystycznym domu wykonują jednocześnie kilka zadań, aby utrzymać optymalny mikroklimat w domu. Zamknięte zapewniają dodatkową ochronę przed wiatrem, zimnem i upałem, ograniczając utratę ciepła przez otwór okna. A w pozycji otwartej takie okiennice tworzą zadaszenia nad oknami, dzięki czemu tworzą cień, chroniąc lokal przed gorącym słońcem w ciągu dnia. Dom wydaje się „unosić powieki” i dzięki nim pozostaje w cieniu.

nowoczesne okiennice

Miejsce przed oknami można wykorzystać jako mały taras. Po otwarciu okiennice tworzą nad nią niewielki daszek. To wygodne i komfortowe rozwiązanie dla tych, którzy lubią relaksować się na świeżym powietrzu, siedzieć przy domu z książką lub filiżanką kawy.

nowoczesne okiennice

Okiennice mają niezwykły futurystyczny design i można je otworzyć za pomocą prowadnic po bokach. Ich kształt podkreśla nietuzinkowy design elewacji i podkreśla indywidualność domu. Dzięki temu, że rolety nie otwierają się na bok, w pozycji otwartej nie zajmują miejsca z boku okna. Dzięki temu możliwe było wykonanie przeszklenia niemal od końca do końca.

nowoczesne okiennice

Sam dom również ma bardzo nietypową architekturę. Jest to skrzynia położona na wzgórzu. Z panoramicznych okien roztaczają się widoki na okoliczną przyrodę i fortecę oddaloną o kilkaset metrów. Pomieszczenie gospodarcze, garaż wykonano pod domem i stanowią podstawę części mieszkalnej budynku. Całość nawiązuje do futurystycznego kierunku – prostolinijności, zwięzłości, braku wystroju i maksymalnej praktyczności.

nowoczesne okiennice
nowoczesne okiennice

Dzięki technologii monolitycznej możliwe było wykonanie dowolnego układu z otwartą przestrzenią. W części mieszkalnej domu przeznaczono lokale na salon, kuchnię z jadalnią, sypialnię – wszystkie z przeszkleniami panoramicznymi zamykane okiennicami.

nowoczesne okiennice

Przekształcająca się konstrukcja sprawia, że ​​dom jest oryginalny i efektowny, podkreśla nowoczesny styl. Okiennice wykonane są z naturalnego drewna, dzięki czemu domek harmonijnie wpisuje się w naturalne otoczenie.

nowoczesne okiennice
nowoczesne okiennice
nowoczesne okiennice
nowoczesne okiennice
nowoczesne okiennice
nowoczesne okiennice
Architekci Arnau estudi d’arquitectura
Zdjęcie Marc TorraPep Sau

NOWOCZESNE OKIENNICE DREWNIANE W OKNACH – CZY MA SENS I JAKI JEST POŻYTEK

Drewniane okiennice w oknach to klasyczny element wiejskiego domu, który powrócił do mody. Wydawać by się mogło, że nowoczesne okna z podwójnymi szybami w komplecie z żaluzjami, roletami, roletami rzymskimi uchroniły już właścicieli prywatnych nieruchomości przed koniecznością stosowania okiennic zewnętrznych. Teraz konstrukcja okna stała się bardziej niezawodna, podczas gdy wymaga minimalnej konserwacji, a aby je zamknąć, nie musisz wychodzić na zewnątrz.

NOWOCZESNE OKIENNICE DREWNIANE

Ale naprawdę stylowa, elitarna obudowa jest często wyposażona nie w typowe metalowo-plastikowe okna z podwójnymi szybami, ale w elitarne drewniane, metalowe systemy. W takich domach wykonuje się przeszklenia panoramiczne. A tutaj wymagania dotyczące obsługi, konstrukcji i ochrony okien są już nieco inne. Zastanów się nad nowoczesnymi okiennicami drewnianymi ze zdjęcia i przekonaj się, dlaczego jest to element nowoczesny, funkcjonalny i estetyczny.

NOWOCZESNE OKIENNICE DREWNIANE

Wcześniej drewniane okiennice były używane głównie do ochrony okien przed wandalizmem lub rzucanymi kamieniami. Nowoczesne domy wiejskie są na ogół dobrze chronione przed takimi działaniami. Ułatwiają to systemy bezpieczeństwa, ogrodzenia, odległość od jezdni itp. Jeśli jednak dom posiada przeszklony taras, panoramiczne okna usytuowane od strony funkcjonalnych części dziedzińca, basenu, strefy rekreacyjnej, tarasu, istnieje ryzyko zbicia lub uszkodzenia szyby podczas prac domowych, aktywnej rozrywki, zabaw dla dzieci.

NOWOCZESNE OKIENNICE DREWNIANE

Po zamknięciu okiennic w oknach od strony dziedzińca, tarasu można kosić pobliską trawę, grać w piłkę nożną, frisbee, jeździć na rowerze, urządzić grilla czy imprezę bez ryzyka uszkodzenia szyby. Okna będą chronione przed brudem, kurzem, dymem, uderzeniami piłek lub innymi przedmiotami. Taka ochrona jest szczególnie ważna w przypadku przeszklenia panoramicznego w podłodze – sięga prawie do poziomu gruntu. W takim przypadku nieostrożne działania podczas gier, odpoczynku, pracy w pobliżu domu stają się szczególnie ryzykowne i mogą spowodować uszkodzenie szyby.

NOWOCZESNE OKIENNICE DREWNIANE

Drewniane okiennice na zawiasach w panoramicznych oknach ochronią je również przed zwierzętami. Myte szkło jest często pomijane nawet przez ludzi, nie mówiąc o psach i kotach, które często w biegu wpadają na takie konstrukcje i je tłuką. Bliskość parku leśnego to także ryzyko, że na podwórko dostanie się dzikie zwierzę. Zamykając okna okiennicami, chronisz przed nimi szkło.

Zamknięte drewniane okiennice pozbawiają pomieszczenie widoku z zewnątrz. Jednocześnie okna nie muszą być nawet wyposażone w rolety, żaluzje czy zasłony. Ta technika jest szczególnie odpowiednia dla modnych minimalistycznych, futurystycznych wnętrz.

NOWOCZESNE OKIENNICE DREWNIANE

Jeśli z okien domu otwiera się panoramiczny widok na ogród, naturalny krajobraz, rzekę, park – brak zasłon i żaluzji pozytywnie wpłynie na cechy gatunkowe. Ale jednocześnie mieszkania tracą prywatność. Okiennice pomogą rozwiązać problem.

NOWOCZESNE OKIENNICE DREWNIANE

Jednocześnie nowoczesny design tych konstrukcji pomaga podkreślić stylową elewację domu. Jako przykład widzimy, że można je zastosować nie tylko w klasycznej zabudowie, ale także w nowomodnym domku letniskowym, willi.

NOWOCZESNE OKIENNICE DREWNIANE

Dzięki roletom możesz strefować przestrzeń. Otwierając je i okna na panoramicznym tarasie z basenem, praktycznie łączysz przestrzeń życiową z częścią wypoczynkową na świeżym powietrzu. Zamknięte okiennice, podobnie jak ściana, oddzielają przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną.

Otwarte okiennice akcentują okna w domu. Pełnią rolę elementu dekoracyjnego, podkreślają status i wysoki koszt nieruchomości. Ze względu na to, że w dzisiejszych czasach okiennice drewniane nie są powszechnie stosowane, dodają mieszkaniu oryginalności – ten sam dom z okiennicami zewnętrznymi na okna i bez nich wygląda zupełnie inaczej.

NOWOCZESNE OKIENNICE DREWNIANE

Oryginalny design okiennic doda domowi spektakularności, zarówno otwartej, jak i zamkniętej. Dzięki dużej powierzchni przeszklenia okiennice mogą zakryć prawie całą elewację. Nowoczesny design sprawia, że ​​budynek wygląda stylowo, drogo i bezpiecznie.

NOWOCZESNE OKIENNICE DREWNIANE

Teraz sensowne jest zainstalowanie okiennic, jeśli to konieczne, chronią przeszklenia domu przed czynnikami zewnętrznymi, w tym brudem, dymem, wstrząsami. Oprócz tego pełnią funkcję estetyczną i zwiększają prywatność posesji. Takie projekty stały się mniej popularne w tradycyjnych domach, ale są coraz bardziej poszukiwane w willach, nadając im szczególnego wyrafinowania i szyku, a także w domkach z panoramicznymi przeszkleniami do podłogi.

Architekci CSO arquitectura
Zdjęcie David Frutos
0 Udostępnień