Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Okładzina z Kamienia Naturalnego / Wiejska fasada + Nowoczesne wnętrze

Okładzina z Kamienia Naturalnego / Wiejska fasada + Nowoczesne wnętrze

Tworząc współczesne życie w staroświecki sposób, architekci i projektanci autentycznie odtwarzają klimat z czasów, do których należy dom, a jednocześnie integrują go z innowacyjnymi rozwiązaniami. Pozwala to dostosować kolorystykę i romantyzm starych budynków do potrzeb współczesnej rodziny. Okładzina domu kamieniem naturalnym pozwoliła podkreślić przynależność małej chaty do mieszkania z minionych wieków. Nowoczesne wnętrze z motywami wiejskimi i lakonicznymi formami sprawia, że ​​współcześnie się w nim mieszka.

Okładzina z kamienia naturalnego w domu wyraźnie oddaje interpretację klasycznej europejskiej architektury wiejskiej. Ale to tylko skorupa, ale funkcjonalna część obudowy, wnętrze jest wykonane w nowoczesnym stylu. Chociaż można to prześledzić do odpowiedzi na motywy wiejskie.

Meble, częściowo stylizowane na wnętrza wiejskie, stanowiły połączenie między wnętrzem a zewnętrzem. W ten sposób mieszkania na wszystkich poziomach harmonijnie wpisują się w tradycyjne otoczenie europejskiej wioski.

Wygląd przestrzeni życiowej nawiązuje do motywów wiejskiego domu – elementarne drewniane meble, przyjazność dla środowiska, ściany z najprostszym naturalnym wykończeniem. Ta technika pozwoliła stworzyć tu niezbędną romantyczną atmosferę.

Ale w kontekście konfiguracji i funkcjonalności domek został zaprojektowany zgodnie z nowymi trendami architektonicznymi. Dom zbudowano z żelbetu w technologii monolitycznej. Dzięki temu udało się zrobić w nim duże otwarte przestrzenie, stworzyć otwarty plan aranżacji przestronnego, nowoczesnego wnętrza.

Jednocześnie konfiguracja domu wpisuje się w nowe trendy. Dzięki otwartości przestrzeni socjalnych ściśle związanych z okolicą, basenem, sypialnie pozostają maksymalnie poufne i odosobnione.

Wielkość terenu umożliwiała realizację kilku budynków jednocześnie. Architekci nie zbudowali jednego dużego domu, ale podzielili go na trzy budynki. Dzięki temu podkreślili europejski wiejski klimat – zamiast dużego domku stoją trzy przytulne, zwarte kamienice. Główny przeznaczony jest do życia rodzinnego, a reszta to budynki pomocnicze, gospodarcze.

Zewnętrznie dom, wykończony naturalnym kamieniem, nawiązuje do klasycznej wiejskiej architektury Włoch, ale wewnątrz nowoczesne wnętrze i konfiguracja zapewniają jego komfort i funkcjonalność na nowy poziom.

ArchitectsGGA gardini gibertini architects
PhotoEzio Manciucca