ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Czym Wnętrze Organiczne Różni Się Od Tradycyjnego Stylu Ekologicznego – Na Przykładzie Projektu

Czym Wnętrze Organiczne Różni Się Od Tradycyjnego Stylu Ekologicznego – Na Przykładzie Projektu

Zrównoważony rozwój to trend w projektowaniu nowoczesnych wnętrz. Ale proste użycie naturalnych materiałów, naturalnych tekstyliów, dekoracji stało się niewystarczające. Biuro architektoniczne Lorna de Santos zaprezentowało ekologiczne wnętrze – głębsze spojrzenie na eko-styl.

głębokie naturalne motywy – organiczny styl we wnętrzu

W przeciwieństwie do zwykłego eko-kierunku, w którym wystarczy użyć naturalnych materiałów do dekoracji, mebli, wystroju, organiczny styl we wnętrzu to żywa i nieożywiona natura, a także nacisk na naturalne motywy. Powierzchnie drewniane powinny nie tylko wykazywać naturalną fakturę, ale także odpowiadać jej kształtem i walorami dotykowymi.

Przykładem głębokich motywów naturalnych w prezentowanym organicznym wnętrzu jest blat wzdłuż ściany. Jest nie tylko wykonany z drewna, ale powtarza jego kształt, odzwierciedla strukturę pnia – wydaje się, że sama natura ukształtowała środowisko, przeniknęła w przestrzeń.

organiczne wnętrze – maksymalna racjonalność

Każdy mebel musi mieć funkcjonalne przeznaczenie. Styl zakłada używanie tylko najpotrzebniejszych rzeczy – czegoś, czego nie można zrobić bez pokoju.

Żywe rośliny są uważane za wyjątek. Kwiaty w doniczkach to podstawa ekologicznego wnętrza. W przedstawionej scenerii projektanci zastosowali bardziej efektowną opcję – miniaturowe drzewko. Żywe rośliny są symbolem organicznego wnętrza. To właśnie drzewo stało się podstawą tego kierunku i jest związane z dziką przyrodą.

gładkość, prostota form i naturalność światła – organiczny design we wnętrzu

W szczegółach trzeba dostrzec naturalność. W naturze w zasadzie nie ma prostości i symetrii, która jest charakterystyczna dla większości nowoczesnych wnętrz. Charakteryzuje się chaosem, falistymi liniami, płynnymi przejściami. Te same zasady kierowali się projektanci przy tworzeniu otoczenia. Zakrzywione linie, asymetrię można prześledzić w meblach – sofa, stoły, krzesło, położenie tych elementów wnętrza.

Oświetlenie powinno być jak najbliżej naturalnego nasłonecznienia. W tym przypadku temperatura światła w pomieszczeniu odpowiada zachodzeniu słońca – podkreśla to oświetlenie pod sufitem. Kominek stylizowany na naturalny ogień również podkreśla wieczorną oprawę. W razie potrzeby w pomieszczeniu można uzyskać jasne światło dzienne.

Organiczne wnętrze odzwierciedla głęboką filozofię natury – to nie tylko środowisko przyjazne środowisku, ale ucieleśnienie samowystarczalności i harmonii otaczającego świata. Tworzy się tu atmosfera prymitywności, ale z nowoczesnym komfortem. W całej okazałości widać minimalizm – w pokoju jest tylko to, co najbardziej potrzebne.

ArchitectsLorna de Santos
PhotoNacho Uribe Salazar