Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Oryginalny Projekt Małego Betonowego Domu

Oryginalny Projekt Małego Betonowego Domu

Nawet niewielki domek można zrealizować w najbardziej kreatywny i niecodzienny sposób. Przykładem tego był projekt małego betonowego domu o powierzchni 99 mkw. m. Widzimy budynek o pozornie tradycyjnej formie, ale został zbudowany z dala od zwykłych standardów architektonicznych.

Jest to kompaktowy rodzinny dom wakacyjny. Rozważ główne cechy konstrukcji betonowej i dlaczego projekt nie mieści się w ramach zwykłego rozumienia mieszkalnictwa prywatnego.

Niezwykły kształt dachu w projekcie małego betonowego domu

Zamiast zwykłego dachu w domku zbudowano pochyłe ściany, tworząc pośrodku świetlik, zapewniający wysokiej jakości nasłonecznienie salonu. Ten pokój ma drugie światło i dostęp do drugiego piętra pod samą klapą. Część salonu przechodzi na górny poziom. Tutaj obserwujemy teren rekreacyjny z wyjściem na mały balkon widokowy.

To właśnie ten występ wpłynął przede wszystkim na projekt tego małego betonowego domu. Wygląda jak bunkier, ale jednocześnie wyraźnie zarysowana jest w nim sylwetka i cechy zwykłej podmiejskiej zabudowy.

Tak więc dom nie ma dachu w zwykłym sensie, a drugie piętro to nie strych, ale przestrzeń życiowa z pochyłymi ścianami. Ze względu na białą kolorystykę wnętrza w ciągu dnia zmienia się odcień światła słonecznego przenikającego przez właz z góry. Pokój jest pełen jasnego światła dziennego, a następnie spowity pomarańczowym odcieniem zachodzącego słońca.

Drewno w projekcie małego betonowego domu

Architekci połączyli wytrzymałość betonu i wygodę, miękkość drewna w domu. Dzięki temu budynek zyskał klimat domowego komfortu, choć wygląda koncepcyjnie i kreatywnie.

Pierwsze piętro od strony południowej jest całkowicie zarezerwowane na pokoje dzienne. Tutaj otwiera się salon i sypialnie z panoramicznymi oknami. Pomieszczenia mieszkalne są lekko zagłębione w konstrukcję betonowego budynku, co tworzy baldachim nad przeszkleniami, chroniąc przed palącym słońcem. Jest też mały taras, na którym można odpocząć, poczytać wiadomości lub napić się herbaty.

Ten projekt małego betonowego domu demonstruje nieograniczone możliwości monolitycznej technologii budowy, nawet przy minimalnych możliwościach. Oryginalna przestrzeń zyskała nie tylko niecodzienną konfigurację, ale także swoisty akcent w postaci świetlika pośrodku.

ArchitectsAtelierJun
ImagesNamgoong Sun