ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Piękny dach domu / 3 Nietypowe sposoby wykonywania

Piękny dach domu / 3 Nietypowe sposoby wykonywania

Dach prywatnego domu to nie tylko konstrukcja ochronna, ale także element architektoniczny, od którego zależy efektowność i oryginalność budynku. W nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym stosuje się najbardziej nietypowe rozwiązania, aby ten projekt był nietuzinkowy. Ponadto, aby stworzyć piękny dach domu, niektórzy architekci i projektanci łączą kilka pomysłów jednocześnie.

Przykładem takiego podejścia był projekt biura architektonicznego Bercy Chen Studio, w którym znajdują się co najmniej 3 niestandardowe pomysły na aranżację dachu. Przyjrzyjmy się bliżej.

1 Dekonstruktywizm w formach

Dekonstruktywizm pozostaje jednym z najbardziej niezwykłych stylów w architekturze. Nieproporcjonalne, asymetryczne formy dodają przedmiotowi oryginalności i wyrazistości. Budynki w tym stylu różnią się od innych obiektów. Piękny dach prywatnego domu wykonany jest w tym nowoczesnym stylu architektonicznym.

Konstrukcja została zaprojektowana tak, jakby wyrastała z ziemi, a pod nią powstała modna, wygodna przestrzeń mieszkalna. Dach symbolizuje tu ochronę i dzięki niezwykłemu kształtowi zamienia budynek mieszkalny w azyl, prawie niewidoczny z zewnątrz. Dekonstrukcyjne formy wystające z elewacji budynku tworzą zadaszenia nad przyległymi tarasami, potęgują efekt budynku i zwiększają jego poufność.

1 Architektura krajobrazu na dachu

Zamiast tradycyjnego pokrycia dachowego na dachu domu posadzono żywy trawnik. Dzięki swojej oryginalności i nowoczesności obiekt zyskał cechy przyjazności dla środowiska i oryginalności. Z boków żywy trawnik z dachu ciągnie się prosto na ziemię. Zapewnia to dużą prywatność i niewidoczność domu z sąsiednich działek. Wrażenie jest takie, że to tylko wzgórze.

Ale zbliżając się od frontu lub z tyłu do rezydencji, staje się jasne, że żywe zielone wzgórze jest częścią projektu nowoczesnego pięknego dachu domu. Pod nim powstaje przestrzeń technologiczna.

3 Łamanie pięknego dachu domu

Dom ma dwa oddzielne skrzydła. Dla każdego z nich zaprojektowano osobny dach, a pośrodku – nad przejściem między skrzydłami – dokonuje się jego zerwania. Zapewniło to wizualną otwartość przestrzeni, a przyległe tereny rekreacyjne są częściowo plenerowe. Teoretycznie nachylone konstrukcje dachowe mają tendencję do siebie nawzajem, ale są rozdarte w miejscu, w którym kończą się skrzydła domu. Technika ta umożliwiła wykonanie projektu niezwykłego i oryginalnego.

Zburzenie pięknego dachu prywatnego domu jest uzupełnieniem dwóch innych pomysłów. Rozszczepiony w połowie, dekonstrukcyjny, żywy trawnik wydaje się być podwyższonym i podzielonym kawałkiem ziemi, pod którym znajduje się nowoczesna przestrzeń życiowa.

Piękny dach domu z żywym trawnikiem od Bercy Chen Studio to przykład tego, jak wiele kreatywnych pomysłów można łączyć w ultranowoczesnej architekturze. To rozwiązania dla tych, którzy stawiają na oryginalność. Ale przy wszystkich niestandardowych pomysłach niestandardowe pomysły nie miały negatywnego wpływu na komfort i wygodę tego podmiejskiego mieszkania.

ArchitectsBercy Chen Studio
PhotoPaul Bardagjy