Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Piękny Owalny Dom

Piękny Owalny Dom

Owalny dom, zbudowany przez biuro architektoniczne Studio GAON, stał się symbolem kobiecości i odrodzenia wszystkich żywych istot z ziemi. Dlatego zaplanowano go jako twórczość, która wyrosła i związała się z lokalną przyrodą.

Dom stał się miejscem odpoczynku z widokiem na wybrzeże zatoki morskiej. A dzięki owalnej ścianie z boku linii brzegowej kąt widzenia rozszerza się, umożliwiając wizualne zanurzenie się w tym, co dzieje się za oknem.

Zaokrąglone ściany tworzą również wyjątkowy urok w pomieszczeniach mieszkalnych.

Łatwa integracja owalnego domu z otoczeniem

Zakrzywiona ściana elewacji zwrócona w stronę morza jest wykończona naturalnym kamieniem z wyspy Jeju, gdzie znajduje się willa. Ze względu na swój ciemny naturalny kolor harmonijnie komponuje się z otoczeniem w tych samych kolorach.

Ściana po drugiej stronie jest w monotonnej bieli. Stąd widać jasnoszary dach budynku, tworzący delikatne wizualne przejście do morza.

Kobiecość linii owalnego domu

Domek został zbudowany jako symbol wszystkich żywych istot i nosi imię starożytnej greckiej bogini Gai, która była uważana za boginię ziemi. To ona stworzyła żywy świat. Jako znak tej linii owalnego domu, jakby ramiona matki obejmowały i chroniły wnętrze.

Budynek okazał się zmienny w kontekście projektowym i z różnych perspektyw wygląda zupełnie inaczej.

Patrząc z drogi, jest figlarny i delikatny jak kobieta. Ale jednocześnie fasada od strony morza odbija siłę i wytrwałość, stojąc przed wiatrem, morską bryzą, prysznicami z kamienną ścianą.

Dach w projekcie owalnego domu wykonany jest w formie kobiecych ust. Symbolizuje piękno i wyrafinowanie. Niepowtarzalny kształt jest widoczny tylko z powietrza i skierowany jest ku niebu. A z ziemi to tylko płaski dach.

Było tak, jakby architekci chcieli, aby to piękno było widoczne, ale jednocześnie pozostawało ukryte i niedostępne dla wszystkich w rzędzie – nie każdy będzie mógł je zobaczyć.

Architectsstudio_GAON
ImagesYoungkwan Kim